Resigzed Image Click this bar to view the full image.پرشین ها یکی از محبوب ترین و زیبا ترین نژادهای گربه ها میباشند.پرشین ها ترکیبی از موهای بلند ,چشمانی گرد و دوست داشتنی,صورتی فلت و پاهایی کوتاه میباشند.وزن ماده ها تا 5 پوند و وزن نرها تا 7 پوند میرسد.با وجود تفاوت اندازه , پرشین های ماده ها مانند پرشین های نر به نظافت منظمی نیاز دارند.در هنگام نظافت شما باید گوش ها ,ناخن ها و چشم ها را تمیز و چک کنید.استفاده از ابزار مناسب نظافت گربه ی شما را ساده تر میکند.


دستورالعمل ها1-موهای گربه را با استفاده از برس مخصوص شانه کنید تا موهای زبر و ریخته شده از روی بدن گربه برداشته شود.شانه کردن را از سر آغاز کرده و تا قسمت انتهایی دم موها را در جهت رویش آنها شانه کنید.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

2-مقداری تالک بدون بو روی موهای گربه بپاشید و با نوک انگشتان خود آنرا به آرامی ماساژ دهید.پودر تالک مو ها را جدا کرده و روغن ها را جذب میکند و شما به راحتی میتوانید کرک ها و گره ها را باز کنید.
3-موهای کرک و گوله شده را روزانه با یک شانه ی دندانه دار فلزی از ریشه ی مو تا انتها شانه کنید.به مناطقی مانند قفسه ی سینه,زیر بغل و پشت گوش توجه کنید.4-موهای اطراف چشم ,گوش و گونه و بینی را با استفاده از یک مسواک متوسط شانه کنید.اگر در اطراف ناحیه ی چشم لکه های اشکی را مشاهده کردید با استفاده از یک لیف مرطوب آنرا تمیز کنید یا از یک لوسیون مخصوص برای این نواحی استفاده کنید.
5-گربه ی خود را ماهی یکبار با استفاده از یک شامپوی مخصوص حمام کنید.حمام کردن باعث میشود تا بافت مو حفظ شود و از بوی بد جلوگیری میکند.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
6-با استفاده از یک گلوله ی پنبه داخل گوش گربه را به این صورت که گوش ها را به آرامی به سمت عقب برگردانید و جرم های جمع شده در یک قسمت را تمیز کنید.اگر ذرات بیش از اندازه داخل گوش دیدید و یا متوجه بوی بد شدید با دامپزشک در این مورد صحبت کنید. 7-ناخن ها را بطور هفتگی با استفاده از قیچی ها و ناخن گیرهای مخصوص بگیرید.پاها را در دستان خود نگه دارید و با استفاده از انگشتان خود ناخن ها را به سمت بیرون فشار دهید و به این صورت ناخن ها را بگیرید.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.مترجم:سارا خلیلی
منبع:ehow