پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

10سگ رباتیک معروف دنیا

10سگ رباتیک معروف دنیا

شرکت سونی، ساخت AIBO را از سال ۱۹۹۹ آغاز نمود و این ربات های خانگی به یکی از محبوب ترین ربات ها برای کسانی که عاشق سگ بودند تبدیل شدند. سونی این سگ رباتی را با توانایی یادگیری از محیط اطرافش ابداع کرده است. AIBO که بیشتر به سگهای فضایی شباهت دارد علاوه بر حیوان خانگی مجازی می تواند در مطالعات برنامه نویسی رایانه ای شرکت کرده تا برنامه های مختلف بر روی آن آزمایش شود،  این سگ رباتی توانایی یادگیری و برقراری ارتباط با صاحب خود را دارد. این نام در زبان ژاپنی به معنی همراه است و به همین علت برروی این سگ روباتی این نام گذاشته شد است. این سگ، اولین سگ روباتی بود که قدرت دیدن داشت. سال ۲۰۰۶ را سال مرگ سگ های رباتیک می دانند. زیرا در این سال سونی خط تولید روبات دوست داشتنی خود (AIBO)  را متوقف کرد بااینکه در تحقیقات پزشکی و رفتارشناسی بالاترین امتیازات و تائید را گرفته بود! AIBO در روبوکاپ ۲۰۰۰ در بخش سگ های رباتیک فوتبالی بسیار درخشید و ستاره شد.

 

(Genibo)

10سگ رباتیک معروف دنیاGenibo نام سگ رباتیکی است که در پیش دبستانی در شهر دیژئون به معلم ها در آموزش دادن به کودکان کمک می کند. این ربات با استفاده از برنامۀ تشخیص چهره از کودکان دربارۀ حالات روحی آنها سئوال می کند، این ربات که در اصل به عنوان یک حیوان خانگی رباتیک ساخته شده بود، برای آموزش دادن حرکات موزون و ژیمناستیک به کودکان دوباره برنامه ریزی شده است.  Genibo که به شکل سگ طراحی شده، دارای هوش مصنوعی می باشد و چشم آن با توجه به رفتار فرد مقابل به ۱۰۰ شکل مختلف در می آید که هر کدام از شکل ها بیانگر احساس روبات هستند!

بر اساس گزارش CNN، کره جنوبی در نظر داشت ۸۳۰ دستگاه از این نوع ربات را تا پایان ۲۰۱۱ در پیش دبستانی ها به کار بگیرد و در برنامه ای بزرگتر تمامی مهدکودک های کشور کره تا پایان سال ۲۰۱۳ به این ربات تجهیز خواهند شد. به گفته “چوی” به دلیل وجود محدودیتهای تکنولوژیکی در سیستم رباتها، این ساخته های هوشمند نمی توانند در حال حاضر جایگزین انسانها شوند و گمان نمی رود هرگز از چنین قابلیتی برخوردار شوند.

 

 (I-Cybie)

10سگ رباتیک معروف دنیااین سگ رباتی در گروه اولین سگهای رباتی قرار دارد و ساختۀ شرکت (Silverlit Electronics) می باشد. این سگ به صدا کردن نامش، لمس شدن و همچنین فرمانهای صوتی پاسخ می دهد و شارژ خود را از راه رفتن به دست می آورد I-Cybie یکی از اولین سگ های رباتی است که با استفاده از صدا، صاحب خود را از دیگر افراد شناسایی می کند. این سگ در ژانویه سال ۲۰۰۱ منتشر گردید.

 

(iDog)

10سگ رباتیک معروف دنیایک سگ رباتی اسباب بازی است که توسط شرکت (sega toys) به سفارش آمریکا طراحی و ساخته شده و در اصل یک دستگاه پخش MP3 می باشد که نسبت به ریتم موسیقی می رقصد و نورهایش تغییر پیدا می کند. این سگ در بازار آلمان، ایتالیا و هلند به نام  (eDog) عرضه شد. باوجود اینکه iDog اصلی توسط شرکت سگا طراحی و تولید شد نمونه های دیگر آن با نام های: iDog Amped, iDog Dance, iCat, iCy, iTurtle, iDog Soft Speaker توسط شرکت (Hasbro) طراحی شد.

 

(Robopet)

10سگ رباتیک معروف دنیایک سگ رباتیک است که توسط شرکت (WowWee) طراحی و ساخته شده است و قادر به حرکت برروی سطح های شیب دار می باشد و قابلیت تشخیص و واکنش نسبت به اشیا و صداها را دارا می باشد. این سگ رباتی می تواند مانند سگ های واقعی رفتارهای تصادفی مانند زوزه کشیدن و گدایی کردن غذا در زمانی که صاحبش درحال غذا خوردن است از خود نشان دهد همچنین انجام بازیهای گوناگون و فرمانپذیری.

 

(Poo-Chi)

10سگ رباتیک معروف دنیاسگ رباتی است از نسل سگهای روباتی (Robopet) که توسط شرکت (Tiger Electronics) تولید گردیده و طراح آن ساموئل جیمزلوید می باشد.

 

(Tekno)

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

این سگ زیبای رباتیک توسط شرکت (Manley Toys) طراحی و ساخته شده است. Tekno مشابه یک توله سگ ۸ هفته برنامه ربزی شده است. او می تواند هر کاری که یک توله سگ واقعی انجام می دهد را تغلید کند. Tekno راه می رود، پارس می کند (چندنوع پارس، ناله و نفس نفس) و به کمک صاحبش می تواند ترفندهای شگفت انگیزی را بیاموزد. همچنین می تواند احساساتش را نسبت به صاحبش نشان دهد. Tekno زمان غذا خوردنش را می داند و در زمان مشخص گرسنگی خود و زمان تغذیه را با پارس کردن به صاحبش یادآوری می کند. این سگ رباتی به کمک سنسورهای حسی توانایی دیدن و شنیدن چیزهای اطراف خود را دارد و چهره و صدای صاحبش را می شناسد و نسبت به آن از خود واکنش نشان می دهد. Teknoبه وسیلۀ مغز کامپیوتری خود می تواند در تاریکی به خوبی ببیند و اگر چراغ خانه به طور ناگهانی روشن گردد یا فردی به در ضربه بزند پارس می کند.

 

(Wrex)

10سگ رباتیک معروف دنیا

Wrex  سگ رباتی است که توسط شرکت ( WowWee ) با خصوصیاتی ممتاز طراحی و ساخته شده و قیمت آن ۱۴۹٫۹۹ دلار اعلام شده است. ظاهر این ربات کمی غیرعادی بوده و توانایی جست و خیز، بازی کردن و اطاعت از دستورات را داشته و می تواند مانند یک سگ واقعی بدود.این ربات قابلیت چرخاندن سر، کشش گوشها و تکان دادن دم را داشته و همچنین قادر به انجام انواع بازیهایی می باشد که میان سگهای خانگی متداول است. Wrex  دارای سه حالت شاد، عصبانی و دیوانه وار بوده که به کمک حالت و تکنولوژی چشمها، این احساسات القا می شوند. همچنین میزان وسیعی از انرژی بدن این ربات از قبیل زبان، گوشها، دهان، پاها و دم و بقیه قسمت های بدن توسط ۹ موتور الکتریکی تامین می شوند.زمانی که Wrex به برنامه ریزی مجدد نیاز داشته باشد اعمال او غیر عادی شده و گاهی اوقات از فرمانهای فرد نیز سرپیچی خواهد کرد. در این شرایط می توان با استفاده از صفحه کنترل ربات که در پشت آن واقع شده است، برنامه ریزی مجدد انجام گیرد. این صفحه کنترل با وجود پیچیدگی ظاهری به گونه ای طراحی شده است که کودکان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.طبق قراردادی که این شرکت در اوایل سال ۲۰۰۸ منعقد کرد، شرکت WowWee به همراه شرکت پیکسار و “Thinkway” خط تولیدی برای تولید اسباب بازیهای رباتیک شرکت دیزنی ایجاد کرده اند.

 

(BigDog)

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

ربات BigDog یکی از رباتهای مشهور شرکت بوستون داینامیکس است. این شرکت سعی داشت رباتی بسازند که قادر باشد در روی زمین های خشن در هر سطحی مثل انسانها و حیوانات حرکت کند. هدف نهایی از ساخت BigDog توسعه علم رباتیک و استفادۀ بیشتر از رباتها در جامعه است. کار اصلی این ربات حمل مهمات، مواد غذایی و کمک های اولیه می باشد که به سفارش وزارت دفاع امریکا ساخته شده است و از پروژه های آژانس تحقیقاتی پنتاگون محسوب می شود.

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

اکثر ربات هایی که تاکنون برای مصارف نظامی ساخته شده اند دارای چرخ هستند در صورتی که روبات جدید بوستون چهارپا دارد و به همین دلیل لقب سگ بزرگ (BigDog) را برای آن انتخاب کرده اند. عملکرد این ربات به این شکل است که درپی نظامیان روانه شده، تجهیزات آنها را در زمین هایی که برای حرکت خودروها ناهموار است، با خود حمل می کنند و همچون یک نیروی نظامی در روند عملیات به فعالیت می پردازد. این ربات می تواند بیش از ۶٫۵ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد و با چهار پا قادر به راه رفتن، دویدن، شنا در آب و صعود از محیطهای صعب العبور و حمل بارهای سنگین به وزن ۱۵۰ کیلوگرم، بالارفتن از سطوح شیبدار ، توانایی افزایش و کاهش سرعت و حرکت مورب است.

10سگ رباتیک معروف دنیا

BigDog قدرت محرکۀ خود را توسط یک موتور بنزینی تولید میکند، و بر پاهائی استوار است که از پاهای سگ الهام گرفته شده اند و در عین حال به نحوی طراحی شده اند که انرژی بازتابیده از برخورد پا با سطوح سخت در هر قدم را بازیافت وبه مصرف قدم بعدی میرسانند. این ربات با یک متر طول، ارتفاعی در حدود ۷۰ سانتیمتر و وزن ۷۵ کیلو گرم، شباهت زیادی به یک سگ بزرگ دارد.

10سگ رباتیک معروف دنیاربات BigDog مجهز به یک پردازش‌گر مستقر بر روی بدن می‌باشد که حرکت، کنترل پاها و ‌بکارگیری انواع گسترده‌ای از حس‌گرها را بر عهده دارد. هدایتگر ربات تلاش می‌کند تا پویایی رفتارهای ربات را به گونه‌ای مدیریت نماید که ربات بتواند در وضعیتی متعادل به حرکت، جابه‌جایی و رفتارهای پر انرژی خود همراه با تغییر شرایط کاری ادامه دهد. برای نشان دادن گوشه ای از کار این ربات به این نکته توجه کنید که تنها برای حرکت عادی به سمت جلو در هرثانیه ۵۰۰ فرمان از کامپیوتر به جک های هیدرولیک و سازه های مکانیکی فرستاده می شود.

 

10سگ رباتیک معروف دنیا

حس‌گرهای متعدد و متنوعی در طراحی این ربات به کار رفته‌اند. حس‌گرهایی که اطلاعاتی از موقعیت مفاصل، نیروی وارد شونده بر مفاصل، نحوۀ تماس با زمین، باری که از سوی زمین به ربات وارد می‌آید را دریافت کرده و انتقال می دهند. حس بینایی این ربات توسط ژیروسکوپ لیزری تامین می گردد که بینایی استریو را برای سیستم پردازش‌گر ربات فراهم می‌سازند تا چه در شب چه در روز دید آن یکسان باشد، این سیستم سبب می شود که ربات از چشم بسیار تیزبینی برخوردار گردد. یک دستگاه اندازه گیری لیزری در زیر صفحه اصلی (که در واقع سر سگ رباتی را تشکیل می دهد) کار گذاشته شده که با فیبر های اپتیکی فواصل و موانع موجود را تخمین می زند و می تواند تا چند صد متر جلوتر را تحت پوشش لیزری قرار دهد و تمامی اطلاعات را به کامپیوتر مرکزی مخابره کند. حس‌گرهای دیگری نیز در این ربات به کار گرفته شده است که وضعیت های درونی مانند کنترل فشار هیدرولیک، فشار و درجه حرارت روغن، دمای موتور، دور موتور و عملکرد آن، توان باطری‌ها (میزان شارژ) و سایر مسائل از این گروه می پردازد.

10سگ رباتیک معروف دنیا

سیستم کنترلی ربات، آنرا در وضیعت تعادل، هدایت (navigation) اداره می کند و نیرو و برآیند نیرو های وارد بر ربات را تحت شرایط گوناگون تنظیم می نماید. این ربات میتواند به صورت عمودی تا ارتفاع یک متر و افقی تا دومتر مانند آهو بپرد و تا دو ساعت کار بدون وقفه انجام دهد. وجود حسگرها و برنامه ریزی دقیق و حرفه ای باعث شده که این ربات قادر به تحلیل شُک، باز سازی و یا باز یافت انرژی قدم به قدم در پا مانند انسان و حیوانات است گردد و بتواند در هر حالت و موقعیتی تعادل خود را حفظ کند، حتی وقتی که یک ضربه خارجی از بیرون به آن وارد شود و یا روی یخ راه رود.

مواد بدنۀ آن از آلیاژ مخصوصی (بیشتر از آلومینیوم است) ساخته شده و در صورتی که چندین گلوله به آن بخورد داشته باشد نیز بدنه نمی شکند. وزن بدنه بسیار کم است و به همین دلیل قادر به حمل ۵۵ کیلوگرم بار انواع تسلیحات و جنگ افزار ها باشد. چندین سلاح سبک و سنگین روی آن نصب می شود که با دقتی بسیار بالا به اهداف مورد نظر شلیک می کند و جالب اینکه قادر به شناخت نیروهای خودی از غیرخودی می باشد.

10سگ رباتیک معروف دنیا

BigDog  در آزمایشهای گوناگونی مورد بررسی قرار گرفته است که بعضی از این آزمایشات عبارتند از: صعود دامنه های تا شیب ۳۵ درجه، پیاده روی بر روی مسیرها پوشیده شده از سنگها صیقلی، صعود از دامنه های پر از گل و لای، پیاده روی برروی برف و یخ، حمل ۳۴۰ کیلوگرم بار. BigDog رکورد جهانی در حمل بار رباتهای بدون چرخ را با طی مسافت ۲۱ کیلومتر بدون توقف و سوخت گیری را بشکست. این یک رکورد جهانی دربین ربات های پا دار (legged Robots) است.

 

(littleDog)

10سگ رباتیک معروف دنیا

این ربات در واقع برادر کوچکتر BigDog است و از محصولات شرکت بوستن دینامیکس می باشد. این روبات نیز چهارپا است و برای تحقیقات در خصوص حرکت رباتیک طراحی شده است. در واقع هدف از طراحی این ربات این بوده است که دانشمندان بتوانند رابطۀ بنیادین میان موتور کنترل دینامیک، فهم ربات از محیط و چگونگی حرکت آن در سطوح مختلف را دریابند.
دانشگاه های آکسفورد، MIT، USS و دانشگاه پنسیلوانیا در ساخت این روبات مشارکت کرده اند. این ربات چهارپا دارد که هرکدام از آنها قدرتشان را از موتور الکتریکی میگیرند و پاها از حسگرهای گوناگون بهره مند هستند.

 

10سگ رباتیک معروف دنیا

littleDog توانایی صعود از موانع و یورتمه رفتن را دارد. کامپیوتر مرکزی که در این ربات به کار گرفته شده توانایی حس کردن و کنترل حرکتی روبات را دارد. همچنین دارای دور موتور است که حرکت مفصل های ربات، جهت یابی و تماس هماهنگ چهارپا به زمین را کنترل می کند. نیروی موتور این ربات توسط چند باطری لیتیوم پولیمری تأمین می شود که می توانند به مدت ۳۰ دقیقه روبات را در حرکت نگه دارند. ارتباط بی سیم و کنترل از راه دور از دیگر ویژگی های این ربات است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

مار

آموزش

کنترل

نام

خرس

حیوانات

مورد

زیبا

فیلم

همه

حیوان

خانگی

اسب

بازی

دارو

ایران

ژاپنی

ی

کودکان

فروش

ببر

جهان

بوستون

Dog

بزرگ

خرگوش

انواع

خصوصیات

طرح

روی

همستر

حیواناتی

روباتیک

کتاب

توله

معرفی

کوچک

اسباب

بازیهای

ايران

سگهای

خريد

راه

ترین

چند

محصولات

رفتار

ساخت

وسایل

سلاح

بچه

جنگ

د

نوع

دنیای

فروشگاه

شرکت

آدمها

پیش

مطالبی

طوطی

روش

وحشی

صورت

خرید

دنیا

پلنگ

شبیه

اموزش

نحوه

دستور

مشهور

تصویر

توانایی

یادگیری

شوند

خطرناک

اصول

بالا

عاشق

خاص

میکند

تجهیزات

فشار

اوليه

درجه

حرارت

لانه

مراحل

طرز

دور

سیستم

لازم

علت

چگونگی

شکل

امریکا

دنبال

سطح

ژرمن

وزارت

مختلف

ساخته

اسم

موجود

حمل

شیب

مدل

خریدن

تکنولوژی

دايناسور

تبدیل

شكل

مقاله

زیبای

حرکتی

ي

بازي

مجهز

صاحبش

چهارپای

جدیدترین

واقعی

الهام

حرکت

چهار

بینایی

دفاع

روبات

رباتيك

هدف

کوچکترین

معروف

قیمت

قيمت

خورشیدی

هوشمند

موتور

الکتریکی

مفصل

سازه

وارد

سگی

the

نیروی

نظامی

اهن

فرمان

لیزر

ربات

درمورد

دبستانی

معنی

110

طراحی

ساده

جایگزین

خرگوشي

درست

موتورهای

مفاصل

استریو

مکانیکی

سونی

حسگر

اشیا

میتوان

كنترلي

روباتي

پنتاگون

ساختن

بدنه

شبها

سطوح

ن

کاره

كمكهاي

کارمند

نیرو

رباتی

آهني

انسانهاي

روباتی

س

بنزینی

میره

شونده

راهنما

اجزای

‬I‪

قطعات

درایران

رباط

چهارپایان

مهمات

وسايل

هــــا

بـا

یکــــــ

بـه

10

پت

جا

من

دار

پا

بازیافتی

چهارپا

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos