پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

َشخصیت در گربه ها

در دنیای گربه ها همه شبیه هم نیستند و تفاوت های رفتاری و در نتیجه شخصیت های متفاوت و نیاز های متفاوتی باهم دارند. این تفاوت ها اغلب در گربه های با نژاد مختلف بیشتر دیده می شود و هم نژادها را تحت یک عنوان شخصیتی می شناسند. مثلا یک نژاد را به آرامی و صبوری و نژادی دیگر را به شیطنت می شناسند. اما درست مانند سگ ها، در میان هر کدام از این نژاد ها، انواع دیگر شخصیتی هم ممکن است دیده شود. بنابر این اگر قصد دارید یک گربه با ویژگی های شخصیتی خاص به منزل بیاورید، به انتخاب از روی نژاد بسنده نکنید و شخصا ویژگی های رفتاری او را مدنظر قرار داده و بررسی کنید تا به انتخاب مورد نظرتان برسید.
َشخصیت در گربه ها
گربه ها در 3 دسته شخصیتی و تیپ آلفا، بتا و گاما دسته بندی می شوند. بیشتر ویژگی های آنها ذاتی و ژنیتیکی است و البته بسته به نوع تربیت و شرایط زندگی و تجربیاتی که از سر می گذرانند، رفتار های متفاوتی نشان می دهند. ما در این مقاله به بررسی تیپ شخصیت آلفا و بتا میپردازیم.

گربه های آلفا :
آنها مایلند تمام محیط اطرافشان را بشناسند. آنها را دستکاری کرده، و جوری که خودشان صلاح می دانند، بچینند. شانس آورده ایم عواملی مانع قدرت گرفتن زیاد آنها می شود. چیزهایی مثل نداشتن انگشت شصت و چرت زدن های پیاپی گربه ای! این تیپ از گربه ها اگر چه موجودات بسیار شگفت انگیزی هستند اما هر کسی نمی تواند با آنها کنار بیاید. زمان تولگی گربه های آلفا تازه متوجه خواهید شد چرا کابینت ها و چیز های دیگر در یا قفل کودک دارند، و گرنه این جناب سراغ هر چیزی که بتواند درش را با دکمه، فشار دادن و .... باز کرده و به آن ها سرک بکشد، خواهد رفت. این گربه ها بسیار کنجکاو و ذهنشان سریع است، در تنیجه مدام دنبال کشف چیزها و دخالت در امور هستن.
گربه های آلفا ترجیح می دهند کارها را خودشان انجام دهند. مثلا دلشان می خواهد در قوطی غذا را خودشان باز کنند اما چون محدودیت ها چنین اجازه ای بهشان نمی دهد، این کار را به صاحبشان واگذار می کنند. اما نه با این معنی که اجازه دهند چیدمان اشیاء را هم صاحب بر عهده بگیرد و جا به جا کردن خرت و پرت ها و چینش اسباب و وسایل را خودش انجام خواهد داد. بارها دیده شده گربه آلفا با پشتش ظرف بستر را به مکانی که خودش دوست داشته هل داده است.

کنجکاوی این گربه ها همچنان که گفته شد، بسیار زیاد است. این قدر که اگر شما در اتاقی مشغول انجام یک کار هیجان انگیز باشید، حتی اگر بسیار گرسنه باشد، نمی تواند از بازرسی اتاق بگذرد. دهانش را پر از غذا کرده و با اتاق شما و همکاری در آن کار هیجان انگیز می آید. بنابراین آنها ترجیح می دهند هنگام انجام کارهای تازه در کنار شما باشند، آن هم نه به این شکل که به نگاه کردن قناعت کنند، بلکه می خواهند دستی بر آتش ببرند. بنابراین اگر دوست ندارید گربه آلفایتان سراغ کارها و تزئینات و دکور خانه شما برود و آنها را آن طور که خودش می خواهد درست کرده و بچیند (یا داغان کند)،bv مخصوص او تهیه کنید. چیزهایی که به نوعی شبیه کارها و وسایل شما باشند. به این ترتیب زمانی که کار می کنید، او هم با وسایل خودش مشغول خواهد شد و به وسایل شما کاری نخواهد داشت. گربه های آلفا دلشان می خواهد در کانون توجه شما باشند و معمولا با همین کنجکاوی شان کار های با مزه و خنده داری می کنند که ستایش و توجه شما بگیرند. یکی از مشکلات نگهداری این تیپ گربه ها، نیاز آنها به سرگرم شدن در خانواده است. آنها می خواهند با دیگر حیوانات هم معاشرت کنند اما همه سلسله مراتب اجتماعی را ندید می گیرند. گربه های ترسو از توجه زیاد این گربه به خودشان وحشت زنده خواهند شد و سگ های آرام و متعادل از اینکه او با آنها را می رود، بدشان می آید.

بنابراین اگر قصد نگهداری یکی از گربه ها را دارید، حواستان باشد لازم است نیاز های اجتماعی او را هم فراهم کنید. این گربه ها را وقتی توله هستند، از روی این ویژگی هاشان می توانید آن ها را شناسایی کنید. آنها با نگاهی خیره به شما یا چیزی که دست شماست نگاه می کنند، به گونه ای که معلوم است قصد دارند به هدف مورد نظرشان برسند. این حیوانات در پناهگاه ها افرسده و پژمده می شوند. بنابراین اگر به چنین محیطی برای انتخاب گربه می روید، احتمالا آن افسرده ها و پژمده های قفس، گربه آلفا باشد بیشتر است. علت این فسردگی این است که آنها نیاز به تحرک دارند و در فضای قفس این امکان فراهم نیست. کافی است به او چند چیز تازه نشان دهید تا برق کنجکاوری را در چشمانش ببینید. خواسته های او را فراهم کنید و ببینید چطور بهتان توجه و محبت خواهد کرد. احتمال پیدا کردن این تیپ از گربه ها بین گربه های سیامی و رکس بیشتر است. در واقع آنها با همین ویژگی شناخته می شوند.

گربه بتا
به عهده گرفتن سرپرستی گرب بتا عین این است که در خانه تان یک دکتر واتسون(همراه و همکار شرلوک هولمز) داشته باشید. آنهای همراهان متواضع، مودب ، ستایشگر و رفیق شما خواهند بود. این گربه ها همیشه به کارهایی که می کنید، علاقه مندند و تلاش شما را ستایش می کنند اما مانند گربه های آلفا دخالتی در کارتان نخواهد کرد. گربه های بتا به شما اعتماد دارند و به شما به چشم آدمی نگاه می کنند که قرار است محیط را به شکلی که آنها می خواهند درست کند. برای همین هم سخنگو های خوبی هستند تا به شما نیازشان را بگویند. اگر خیلی اهل حرف زدن نباشند، به بهترین و زیبا ترین روشی که می توانند راه می روند تا توجه شما را به خود جلب کنند و به سمتی بکشانندتان که مورد نظرشان است. به همین خاطر هم هست که ظرف بستر آنها هیچ وقت غیر قابل استفاده نخواهد شد یا ظرف غذاشان خالی نمی ماند. چون نیازشان را بهتان گوشزد خواهند کرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)