پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مضررات استخوان برای سگها

خوردن استخوان برای سگ ها بسیار خطرناک است زیرا باعث مشکلات شدید سلامتی می شوند. تمام متخصصان حیوانات خانگی در این زمینه متفق القول هستند و اکثر جراحان می توانند نمونه های کثیری از سگ های که بر اثر خوردن استخوان مورد عمل های جراحی سخت قرار گرفتن را ذکر کنند. در قدیم مردم تصور می کردند که خوردن استخوان برای سگ ها لازم است مخصوصا استخوان پخته شده درصورتی هرگز و در هیچ حالتی مناسب نمی باشد. دیگر کارتون ها و داستان های دوران کودکانۀ خود را فراموش کنید که همیشه نشان می دادند سگ ها عاشق خوردن استخوان هستند و از آن لذت می بردند!
مضررات استخوان برای سگها

واقعیت چیز دیگری است
همانطور که میدانید از سال 2009 سازمان FDA سازمان دارو و غذای آمریکا رسما خوردن استخوان را برای سگ ها ممنوع کرد، اما به چه علتی؟  FDA
 هشدار داده است كه اين عادت ديرينه می تواند برای سگ خطرناک و كشنده باشد.
برخيی مردم فكر می كنند دادن استخوان های بزرگ مانند استخوان ران گوسفند یا گاو براي سگ خطری ندارد، اما دكتر (Carmela Stamper) دامپزشک مركز FDA  می گويد: استخوان برای سگ خطرناک است و مهم نيست اندازۀ آن چقدر است.
نوشته دكتر بِکِر : FDA به درستی مشخص نكرده است كه آيا در مورد انواع استخوان ها هشدار می دهد يا استخوان هاي پخته شده! بايد بدانيد كه تمامی استخوان ها بخصوص استخوان های پخته شده برای سگها بسیار مضرند "
در اپريل سال 2010 , مركز FDA ليستی از مضرات استخوان و جويده شدن آن توسط سگ تهيه كرده است که شامل این مجموعه می باشند:
شكستگی دندان_ لازم است به دامپزشک مراجعه شود.
استخوان به اندازه ای سخت است که بتواند باعث شکستگی دندان سگ شود و گاهی اوقات نیاز به درمان و یا کشیدن دندان می شود.
زخم شدن زبان،لثه و دهان_ می تواند موجب خونريزی دهان سگ شود که در مواقع حاد بايد به دامپزشک مراجعه شود.
لبه های تیز استخوان می تواند باعث آسیب دیدگی لثه، زبان و سایر غشاهای مخاطی دهان سگ شود و این زخم ها علاوه بر دردناک بودن می توانند باعث عفونت شدید گردند. همچنین جویدن مداوم استخوان می تواند سبب فرسایش لثه و دندان های سگ شود که در نتیجه با شل شدن و ریزش دندان ها همراه خواهد بود.
آسیب دیدگی جدی در فک پائين_ خورده های استخوان می تواند بین دندان های مولر فک پایین گیر کرده و یا خود استخوان در فک پایین سگ گیر کند که بسيار خطرناک و درد آور است و درمان آن تنها باید توسط دامپزشک صورت گيرد.
ایجاد خفگی_ در صورتی كه تکه ای استخوان در گلوی سگ گیر کند و یا سگ شما تكۀ كوچكی از استخوان را استنشاق كند، استخوان وارد نای حيوان شده و می تواند باعث مشكلات تنفسی گردد، اين يک موقعيت بسيار اورژانسی است زيرا می تواند باعث خفگی و در نتيجه مرگ سگ شود. به همين علت مراجعه به موقع به دامپزشک بسيار ضروری است.
گیر کردن استخوان در معده_ اگر استخوان بلعيده شده بزرگ باشد، ممكن است در معده حيوان گير کرده، بسته به اندازه استخوان، سگ ممكن است به عمل جراحی يا آندوسكوپی دستگاه گوارش احتياج پيدا كند، در اين روش سگ توسط دامپزشک بيهوش شده و لوله ای بلند كه به دوربين مجهز است به داخل معده سگ فرستاده می شود، دامپزشک با كمک دوربين كار گذاشته شده بر سر لوله، می تواند درون معده سگ را ببيند و استخوان را بیرون آورد.
گیر کردن استخوان در مری_ استخوان ممكن است در مری، لوله ای كه غذا را به معده می رساند گير كند، در چنين موقعيتی سگ تلاش می كند استخوان را بالا بياورد و به كمک دامپزشک نياز خواهد داشت.
گير كردن استخوان در روده _ موجب انسداد روده می شود، برای درمان به عمل جراحی نیاز است.
يبوست به دليل تكه های استخوان_ تكه های استخوان به دليل تيز بودن می توانند روده يا مقعد سگ را زخم كنند و هنگام مدفوع، سگ درد زيادی را متحمل می شود. يبوست سبب درد بسيار زياد می گردد، استخوان ها به دليل داشتن مقدار زياد كلسيم، باعث سفت شدن مدفوع و يبوست شديد می شود.
خونريزی شديد از مقعد_ خونريزی مقعد می تواند بسيار خطرناک باشد و در صورت مشاهد آن بايد فورا به دامپزشک مراجعه شود.
پریتونیت _ بيماری بسيار خطرناكی است كه به دليل سوراخ شدن روده توسط تكه های تیز استخوان رخ می دهد. با سوراخ شدن روده، باكتری های موجود در آن وارد حفرۀ شكمی شده و باعث عفونت باكتريايی در ناحيه شكم می گردد، اين بيماری بسيار خطرناک بوده و می تواند كشنده باشد.
کارملا استمپر D.V.M ،یک دامپزشک در مرکز دامپزشکی مواد غذایی و داروها،میگوید: استخوانها بدون توجه به سایز و خام یا پخته بودنشان برای سگ ها با هر نوع نژاد و سنی خطرناک می باشد.
با این حال خطرات استخوان پخته شده بویژه استخوان مرغ (ران، بال، پا، کله و..) بیشتر از دیگر استخوان ها است چون در هنگام جویده شدن به تراشه های بسیار تیز و نازکتری تبدیل می شوند. سگ شما مخصوصا سگ های خانگی بدون توجه به اندازه، غذا را با اندکی جویدن میبلعند و ایعادتی است که اکثر سگ ها دارند، پس دقت کنید زمانی که شما استخوان مرغ به سگ خود میدهید سبب میشوید که سگ شما در واقع تیغ های تیز را در دستگاه گوارش خود فرو دهد این عمل باعث مشکلات بلند مدت و کوتاه مدت خواهد شد که به حتم شما با داشتن اطلاعات از این موارد، دیگر به حیوان خود استخوان نخواهید داد.
توجه داشته باشید که سگها در طبیعت مرغ پخته پیدا نمیکردند که بخورند و نمیتوانستند مرغ را در مجاور آتش، کبابی کنند؛ زمانی که شما استخوان پخته به سگتان میدهید همواره با مدفوعی گچ مانند و سفیدی رو برو خواهید شد که در دراز مدت باعث ناراحتی های گوارشی میشود و در کوتاه مدت نیز با زخم های دستگاه گوارش و و متعاقب آن خونریزی دستگاه گوارش و عفونت همراه خواهد بود. همچنین انباشتگی و زخم دستگاه گوارش ممکن است باعث انسداد روده شود که در این زمان شاید جراحی کار ساز باشد. ثُم و شاخ نیز به همان اندازه می تواند برای سگ ها خطرناک باشند. همانطور که قبلا اشاره شده میزان خطرناک بودن خوردن استخوان با اندازه و نژاد سگ تفاوتی پیدا نمی کند، اما توله ها و نژادهای کوچک در معرض خطرات بیشتری قرار دارند.
توجه: اگر شما در گذشته به سگ خود استخوان داده اید و برایش عوارضی به همراه نداشته به این معنی نیست که در آینده هم هیچ مشکلی سگ شما را تهدید نخواهد کرد. آیا جدا جویدن یک تکه استخوان ارزش پذیرفتن این همه خطر را دارد؟!
چگونه از جویدن استخوان توسط سگ ها جلوگیری کنیم؟

_ به سگ خود آموزش های اطاعت پذیری مانند نخوردن غذا از روی زمین و فرمان رها کردن، نخور و آمدن اضطراری را یاد دهید.

_استخوان را از سگ خود دور نگه دارید. در زمان دور انداختن استخوان های غذا احتیاط بیشتری داشته باشید و بهتر است استخوانهای دور ریختنی غذاهایتان را مستقیما به سطل زبالۀ خارج از منزل انتقال دهید و مطمئن شوید در جایی میریزید که سگتان به آنها دسترسی ندارد.

_زمانی که برای پیاده روی میروید به مکان هایی که سگتان در حال بو کردن آن است توجه کنید. او را به جایی در چمن ها هدایت کنید که هیچ شیئ خارجی نباشد. همیشه به چیز هایی که سگتان میجود نظرت داشته باشید، به خصوص چیزهایی را که سگتان یواشکی مشغول جویدن آنها می شود.
استخوان های خوراكی تشویقی مخصوص سگ 

بسیاری از وسایل شبیه استخوان که با مواد بی خطر تهیه شده اند برای جویدن سگ ها در پت شاپ ها وجود دارند. که شامل انواع اسباب بازی های لاتکسی و پلاستیکی بی خط و خوراکی های تشویقی می باشند. انتخاب این جویدنی ها زیر نظر دامپزشک لازم می باشد چون دامپزشک می تواند با در نظر گرفتن قدرت فک، سن، میزان استرس و یا فعالیت بدنی نژاد،تشخیص دهد جویدنی مورد نیاز سگ شما کدام نوع باشد بهتر است.
استخوان های تشویقی خوراكی، توخالی، نرم و سخت، قابل جويدن توسط سگ می باشند، اين استخوان های مصنوعی به نحوی ساخته شده اند كه در صورت بلعيده شدن توسط سگ، آسيبی به حيوان وارد نمی کنند. همچنين اين استخوان ها دارای كلسيم، فسفر و مواد معدنی هستند كه بخش اصلی رژيم غذايی سگها و به خصوص توله سگ ها را می توانند تأمين كنند.

مربی تربیت سگ: سارا رنجبر
نظرات کاربران
 • 0
  مرسی از این مطلب خوبتون
 • 0
  بدبختا استخونم نخورن دیگه چی بخورن چیزی گیرشون نمیاد دیگه
  طراحی وب سایت ذ
 • ممنون از مطلب خوبتون
 • 0
  ممنون بابت اطلاع رسانیتون
 • 0
  خوب استخوون کبابی با اب پز فرق داره بخصوص مرغهای ماشینی که استخونهای نرمی دارن . من همیشه مرغ اب پز شده همراه استخون به سگم میدم البته خودم استخون و جدا میکنم تا مطمین بشم حسابی نرم شده و تیز نیس
 • مطلب تون فوقالعاده کاربردی بود دوست عزیز.
  مرسی
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)