پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

9_ گازگرفتن سگ ها

در دنیای شهرنشینی امروزی که حفاظت از محیط و افراد تنها بر عهدۀ نیروهای امنیتی پلیس است، پیشگیری از گازگرفته شدن افراد توسط سگ ها یک ضرورت محسوب می شود. در همه جای دنیا برخی از سگ ها رفتای دوستانه تر از دیگر سگ ها دارند. به عنوان صاحب سگ، ما مسئولیت رفتارهای حیوان خانگی خود را بر عهده داریم و باید با آموزش صحیح بتوانیم در تمام زمانها و مکان ها آنها را به صورت کامل تحت کنترل خود نگهداریم.
9_ گازگرفتن سگ ها
همچنین باید به دیگران درمورد رفتار مناسب در اطراف سگ خود آگاهی دهیم. مهم است همه بدانند و درک کنند که هر سگی (بدون در نظر گرفتن نژاد، جثه، سن و یا جنسیت ) قادر به گازگرفتن است و این به ایمنی و جلوگیری از گاز گرفته شدن افراد توسط سگ ما کمک می کند.
بیاد داشته باشید حتی تربیت شده ترین سگ ها نیز در صورت مواجه شدن با ترس ناگهانی و احساس درد شدید ممکن است که حمله کرده و گاز بگیرند. همۀ کودکان و بزرگسالان باید یادبگیرند که چگونه در اطراف یک سگ، خود را در شرایطی امن نگهدارند و از همه مهمتر این است که صاحبان باید مسئولیت رفتاری سگ خود را در هر شرایطی و به هر علتی برعهده گرفته و آنها را در کنترل خود داشته باشند.
برای کنترل گازگرفتن در سگ ها ابتدایی ترین قدم، بالا بردن سطح اطلاعاتی افراد جامعه می باشد. همانطور که قبلا اشاره شد تمام سگ ها توانایی گازگرفتن و آسیب رساندن به دیگر حیوانات و حتی انسان ها را دارند، زیرا گازگرفتن را می توان امری غریزی در سگ ها دانست. توله ها با گاز گرفتن محیط اطراف خود را شناسایی می کنند و قدرت خود را افزایش می دهند. سگ ها جز دندان هیچ وسیلۀ دفاعی دیگری ندارند و در دنیای سگسانان همیشه آنهایی قدرت داشتند که درنده تر بودند چه برای شکار و تغذیه و چه برای حفظ نسل و قلمرو. در طی دورانی که سگ ها به صورت حیواناتی اهلی با انسانها همزیستی پیدا کرده اند با اینکه برای حفظ بقای خود دیگر نیازی به شکار ندارند اما همچنان برای جلب رضایت صاحبان خود از این اسلحه استفاده می کنند.
صاحبان باید بدانند که گازگرفتن از همان دوران تولگی عملی نادرست است و هرچه سریعتر باید با آموزش، گازگرفتن توله را مهار کنند. انجام ندادن بازی های خشن و کششی با توله ها امری بسیار موثر در این زمینه می باشد. اما به طور کلی دلایل اصلی گاز گرفتن سگ ها را می توان ترس یا داشتن حالت تدافعی_ حفظ از اموال_ درد یا بیماری_ نشان دادن قدرت و وجود غریزۀ درنده خویی دانست.
چگونگی جلوگیری از گازگرفتن سگ: برای صاحبان

1_ از تولگی به سگ خود آموزش های اطاعت پذیری را یاد دهید و در طول زندگی با سگ یک برنامۀ آموزشی مشخص داشته باشید و به صورت مداوم این آموزش ها را با حیوان تمرین کنید.
2_ اجازه دهید سگ شما در شرایطی آرام و مناسب با افراد مختلف به خصوص کودکان، افراد معلول و سالمندان دیدار داشته باشد و با آنها ارتباط برقرار کند.
3_ سگ خود را به صورت منظم در موقعیت های مختلف مانند دیدن سایر حیوانات، صداهای بلند، ماشین ها بزرگ، دوچرخه و هرچیز دیگری که ممکن است باعث ترس حیوان شود قرار دهید. شروع این کار از سنین تولگی می تواند باعث ایجاد تجربه های مثبتی برای آینده گردد.
4_ با سگ خود بازی های خشن انجام ندهید و هرگز برای تنبیه از خشونت و رفتارهای تهاجمی و یا تنبیه بدنی استفاده نکنید.
5_ اگر سگ شما نگهبان است و تمایلی به اجتماعی شدنش ندارید (که این کاملا اشتباه است) باید همیشه بسته باشد و در غیر این صورت باید از غیر قابل عبور بودن حصارهای حیاط و محدودۀ سگ کاملا مطمئن باشید و همیشه قبل از خروج از منزل سگ را با پوزبند، قلادۀ کمری و بندی مناسب تحت کنترل داشته باشید. سگ را تنها به محیط هایی که ورود سگ مجاز است ببرید و حتی در چنین محیط هایی اجازه ندهید سگ از محدودۀ دید شما خارج گردد.
6_ اگر نسبت به رفتارهای سگ خود مشکوک هستید و می دانید که سگ شما تمایل به رفتارهای تهاجمی دارد همیشه در این زمینه به دیگران هشدار دهید و اجازه ندهید افراد با کودکان، سگ و دیگر حیواناتشان به شما نزدیک شوند، مگر اینکه سگ حتما پوزبند داشته باشد و وضعیت کاملا در کنترل شما باشد.
7_ واکسیناسیون سگ خود را در زمان مشخص آن انجام دهید مخصوصا واکسن هاری و درمان های ضد انگلی. برای چکاپ بهتره هر دو ماه به دامپزشکی مراجعه کرده تا از شرایط جسمی سگ اطلاعات دقیقی داشته باشید.
8_ همیشه سگ خود را برای داشتن رفتاری خوب و اجتماعی با افراد و دیگر حیوانات مورد تشویق قرار دهید.
چگونگی جلوگیری از گازگرفتن سگ: برای کودکان و بزرگسالان

1_ هرگز سعی نکنید یک سگ نا آشنا را بدون اجازۀ صاحبش نوازش کنید. اگر صاحب در کنار سگ حضور نداشت اصلا نزدیک سگ رفتن کار صحیحی نیست.
2_ هنگام ملاقات با سگی نا آشنا، در صورت حضور صاحب اگر حیوان رفتار تهاجمی از خود نشان نداد و با تکان دادن دم علاقمند بودن به برقراری ارتباط با شما را بیان نمود، کمی به سمت پایین خم ش

ده و قبل از اینکه او را مانند یک حیوان خانگی نوازش کنید اجازه دهید دست شما را بو کند.
3_ هرگز صورت خود را برای بغل کردن و یا بوسیدن سگی که نمی شناسید به سمت دهان حیوان نزدیک نکنید حتی اگر از نژادهای کوچک و زیبا باشد.
4_ اگر به سگ ها علاقمند هستید حتما زبان بدن آنها را بیاموزید، سگ ها قبل از گازگرفتن علائم هشدار دهندۀ خاصی را نشان می دهند که اصلاع از این علائم باعث جلوگیری از خطرات احتمالی می شود.
5_ اگر شما توسط سگی در گوشه ای نگهداشته شده اید، از خیره نگاه کردن به چشمهای سگ اجتن کنید. هرگز ندوید و فریاد نکشید، سگ زمانیکه با بی توجهی شما روبرو شود رفتاری آرام پیدا می کند ودر این زمان شما می توانی با قدم هایی آهسته به سمت عقب حرکت کرده و دور شوید.
6_ اگر در موقعیتی با بیش از یک سگ روبرو شدید، برروی زمین به حالت جنین قرار بگیرید و سر و صورت خود را با دست و بازوها بپوشانید و سعی کنید تا جای امکان آرامش خود را حفظ کنید.
7_ هرگز به سگ ناآشنایی که در حال غذا خوردن، خوابیدن و یا مراقبت از توله های خود است نزدیک نشوید چون به احتمال زیاد حیوان در این شرایط ،حالتی وحشت زده و تدافعی دارد و می تواند به موجودی غیر قابل پیش بینی تبدیل شود.
8_ هرگز کودکان خوردسال و یا نوزادان را حتی با تربیت شده ترین سگ ها نیز تنها رها نکنید.
9_ تلاش نکنید برای حرکت دادن یک سگ مجروح به او نزدیک شوید، در عوض هرچه سریعتر با یگ گروه امداد حرفه ای حیوانات، آتشنشانی و یا دامپزشک، برای کمک به سگ تماس بگیرید.

رصورتی که فردی توسط سگ گازگرفته شد چه باید کرد؟

1_ صاحب باید سگ را در جایی محدود کرده و بلافاصه به حادثه دیده کمک کند.
2_ مجروح، در صورت توانایی حرکتی باید ناحیۀ گازگرفته شده را به طور کامل با آب گرم و صابون شستشو دهد.
3_ فرد را باید سریعا برای پانسمان به نزدیکترین بیمارستان انتقال داد (بسته به شدت گازگرفتگی شاید لازم باشد مجروح با آمبولانس به بیمارستان انتقال پیدا کند). حادثه دیده باید دستورالعمل های پزشکی را به صورت کامل دنبال کند.
4_ با دامپزشک سگ و همچنین مقامات محلی باید تماس گرفته شود.
5_ صاحب سگ باید مطابق درخواست مقامات تمام اطلاعات پزشکی سگ بویژه تاریخ واکسن هاری را ارائه دهد، این اطلاعات در اختیار حادثه دیده نیز باید قرار گیرد.
6_ صاحب سگ باید برای جلوگیری ازگازگرفتن مجدد سگ اقداماتی مانند تماس با یک مربی حرفه ای و یا رفتار درمان سگ ها را داشته باشد.
7_ بیاد داشته باشید که در کشورهای مختلف قوانین حمله سگ به افراد متفاوت است. در برخی از قوانین محلی نیاز به قرنطینۀ طولانی مدت، جریمه های نقدی سنگین برای صاحب و یا حتی کشتن سگ بعد از گازگرفتن فرد وجود دارد و صاحب باید قبل از وقوع چنین حادثه های ناگواری از این قوانین مطلع باشد چون هیچ جای بخشش و یا شکایتی وجود نخواهد داشت.
🔴توجه: می توان از گازگرفتن سگ جلوگیری به عمل آورد، درصورتی که اقدامات و آموزشات لازم  و توضیح داده شده انجام گردد.
اگر چه تصور می شود برخی ازنژادها به طور غریزی درنده خو و خطرناک می باشند اما من معتقدم که با پرورش در محیطی امن و مناسب همراه با آموزش و اجتماعی نمودن آنها می توان سسب شد که هر سگی با هر نوع نژادی، رفتاری مناسب و دوستانه با افراد و دیگر حیوانات داشته باشد. به یاد داشته باشید که در سراسر دنیا صاحبان تنها افرادی هستند که مسئول رفتار حیوانات خانگی خود می باشند و آموزش سگ تنها کلید امنیتی برای دیگر افراد محسوب می شود.

 مربی تربیت سگ: سارا رنجبر

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)