پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

_ پریدن برروی افراد توسط سگ

توله ها برای رسیدن و خوش آمد گویی به مادر و گرفتن غذای روزانه به سر و صورت او می پرند، پس این رفتار می تواند حالتی غریزی در سگ ها داشته باشد و به همین علت بر روی صاحب خود نیز می پرند. اما ممکن است این عمل به علت نشان دادن قدرت باشد که این نیز می تواند ریشه ای غریزی در زندگی سگ سانان داشته باشد چون آنها همیشه برای نشان دادن برتری خود در زندگی اجتماعی که در گله هایشان دارند به قدرت نمایی می پردازند. پرش سگ برروی افراد می تواند آزار دهنده و حتی خطرناک باشد. روشهای زیادی برای جلوگیری از پرش سگ وجود دارد اما همۀ این روش ها برای برطرف ساختن این رفتار نامناسب، نتیجه بخش نخواهد بود.
_ پریدن برروی افراد توسط سگ
بلند کردن زانو و ضربه زدن به قفسه سینه سگ، گرفتن پنجه های سگ زمانی که روی دو پا ایستاده است، هل دادن سگ به سمت عقب، قرار دادن بند قلاده به زیر پا و یا استفاده از قلاده های تنگ شونده و...
اما بسیاری از سگ ها به این عملکردها نه تنها پاسخ منفی می دهند بلکه با شدت بیشتری به این رفتار ادامه می دهند و یک صاحب دلسوز و مربی آگاه هرگز  از روشی که آسیب جسمی به سگ وارد کند استفاده نخواهد کرد!
باید به این نکته توجه داشت که عمل پریدن چه به صورت غریزی و چه غیر غریزی رفتاری است که اغلب، سگ به علت جلب توجه انجام می دهد، به همین علت هرگونه توجه و پاسخی از طرف صاحب به این رفتار برای سگ نوعی پاداش تصور می شود. پس ساده ترین کار، انجام ندادن کاری است!
بهترین روش نادیده گرفته شدن رفتار سگ توسط صاحب است. در این زمان باید سه اصل نادیده گرفته شدن به صورت کامل توسط صاحب اجرا شود که عبارتند از: نگاه نکردن، صحبت نکردن، لمس نکردن.
با ورود به منزل بدون توجه کردن به سگ به کار خود سرگرم شوید، زمانی که سگ آرام شد و پنجه هایش به صورت کامل برروی زمین قرار گرفت با رفتاری آرام او را مورد تشویق قرار دهید. با این رفتار دیگر سگ برای جلب توجه به سمت شما نمی پرد چون متوجه میشود در صورت داشتن رفتاری آرام سریعتر از سمت شما مورد تشویق و توجه قرار می گیرد.
چگونه از پریدن سگ ها جلوگیری کنیم؟
پریدن سگ ها برروی صاحبان و دیگر افراد، یکی از مشکلات رفتاریی است که بسیاری از صاحبان با آن روبرو هستند.
حتی تصور اینکه شما هر روز زمانی که در را باز می کنید و وارد منزل می شوید یک سگ دقایقی با رفتاری بیش از حد هیجان زده به شما حمله ور شده و به صورت مداوم بالا و پایین بپرد و قدم به قدم با همین حالت شما را همراهی کند آزار دهنده است مخصوصا اگر این سگ جثه ای بزرگ و پنجه هایی گلی داشته باشد. همچنین این رفتار برای کودکان خطرناک بوده و می تواند باعث آسیب دیدنشان گردد. خبر خوب این است که شما می توانید با آموزش از پریدن سگ جلوگیری به عمل آورید.
🚫روش های متداولی که نباید انجام دهید
تعدادی از صاحبان از روش هایی برای جلوگیری از پریدن سگ استفاده می کنند که این روش ها می تواند موجب صدمات جدی سگ شده و یا حتی سبب تشدید این رفتار گردد و برخی دیگر حالت ترس و تنبیه در سگ ایجاد می کنند که هیچ یک مناسب نمی باشند.
_ بالا آوردن زانو و زدن آن به قفسۀ سینۀ سگ برای دور کردن حیوان است.
_ گرفتن پاهای جلوی سگ در زمان ایستادن برای بی تعادل کردن حیوان.
_ استفاده از قلاده های تنگ شونده توسط فرد دیگر،برای ایجاد ترس در سگ.
استفاده از این روش ها اشکالات زیادی دارند. هر سه روش یاد شده در صورتی که با خشونت و یا نادرست انجام شوند صدمات جسمی جدیی را می توانند برای سگ به همراه داشته باشند.
زمانی که با زانو ضربۀ محکمی به قفسۀ سینۀ سگ وارد سازید این ضربه می تواند باعث شکستگی قفسۀ سینه و یا حتی پارگی شش ها و ریه گردد و یا محکم گرفتن پاهای جلوی می تواند باعث در رفتگی تاندون های دست سگ شود حتی در سگ هایی که جثۀ بزرگی دارند. استفاده از قلاده های شوک که در اثر کشیدن به دور گردن سگ تنگ می شوند نیز می تواند آسیب های جدیی همچون مشکلات تنفسی و حتی شکستگی گردن و خفگی را برای سگ به همراه داشته باشند.
پاسخ اشتباه سگ به این روش های اشتباه
سگ تصور می کند این سه روش، نوعی بازی خشن است که صاحب تمایل دارد در زمان ورود به منزل انجام دهد، درحالی که شما می خواهید پریدن سگ را متوقف کنید او همچنان به انجام این بازی ادامه می دهد و پریدن شدت بیشتری پیدا می کند و همین امر سبب می شود که صاحب نیز سطح خشونت را افزایش دهد تا مانع پرش سگ شود و در این زمان است که متاسفانه آسیب های جسمی برای احیوان ایجاد می گردد.
با استفاده از قلاده های تنگ شونده نیز سگ یادمیگیرد که تنها در زمان استفاده از این نوع قلاده ها نباید بپرد و در زمان نبود فرد کنترل کننده و یا نداشتن قلاده اجازۀ پرش را دارد و در زمان ورود شما به منزل همچنان به همان رفتار گذشته ادامه خواهد داد.
چرا سگ ها به سمت ما می پرند؟
نظریه های گوناگونی دربارۀ علت پرش سگ ها وجود دارد. شما ممکن است علت این رفتار را خوشامدگویی و یا تسلط جویی تعبیر کنید، اما حقیقت این است که اکثر سگ ها به سمت ما می پرند برای جلب توجه کردن. بسیاری از ما در مقابل این رفتار سگ، دقیقا آنچرا که میخواهد به او می دهیم، حتی اگر این توجه همراه با تقویت منفی (تنبیه) همراه باشد.
زمانی که شما با فریاد کشیدن و یا هل دادن، سگ را مورد تنبیه قرار می دهید و می خواهید از پریدنش جلوگیری به عمل آورید، سگ متوجه معنای این رفتار شما نمی شود و در عوض همان چیزی را که دقیقا دنبالش بوده از رفتار شما به دست می آورد و آن چیزی نیست جز، مورد توجه قرار گرفتن. هرگونه توجه از سمت شما برای آنها دریافت پاداش محسوب می شود. سگ ها احساس می کند که اگر هربار که شما را می بینند به سمتتان بپرند از شما پاداش می گیرند پس ما باید تشویقی را در نظر بگیریم که باعث شود سگ برای بدست آوردن آن پنچه هایش را بر روی زمین نگهدارد.
خودداری از توجه به سگ
بخش اول آموزش برای جلوگیری از پرش سگ، شامل خودداری کردن از توجه به سگ است. شما می توانید با روش های مختلفی این کار را انجام دهیدم.
روش اول: به محض اینکه سگ به سمت شما پرید، برگشته و پشت خود را به او کنید. ساعد ها را را بر روی قفسۀ سینه قرار داده (حالت دست به سینه) و بدون هیچ صدا و نگاهی ثابت بمانید و اگر سگ دوباره به سمت شما پرید، بدون توجه همچنان پشت خود را به سگ کرده و در همان حالت انقدر صبر کنید تا سگ از پریدن برروی شما منصرف شود.
روش دوم: در این روش خود را ار دسترس سگ دور کنید. زمانی که در را باز می کنید و وارد منزل می شوید، اگر سگ برروی شما می پرد بدون توجه به حیوان از منزل خارج شوید. اگر زمانی که داخل منزل هستید و میخواهید ظرف غذا را در اختیار سگ قرار دهید، او همچنان به سمت شما میپرد بدون قرار دادن ظرف غذا اتاق را ترک کنید، چند لحظه صبر کرده و دوباره به اتاق بازگردید و این رفتار را تا آرام شدن سگ ادامه دهید.
پاداش رفتار خوب
بیاد داشته باشید که تشویق در لحظه همیشه نتیجه بخش است. قبل از ورود به منزل کمی خوراکی تشویقی همراه خود داشته باشید، زمانی که در را باز می کنید و سگ به سمت شما میپرد مانند دو روش یاد شده عمل کنید. هنگامی که حیوان ناخواسته از پریدن متوقف شد سریعا به او خوراکی تشویقی را داده و سگ را مورد نوازش قرار دهید. توجه داشته باشید که در طی این روند شما نباید رفتاری هیجان زده از خود نشان دهید و بهتر است که در حالت نشسته قرار گیرید چون هرگون رفتاری که سبب تحریک شود می تواند پریدن سگ را به همراه داشته باشد. بهتر است طی روز چندین باز از منزل خارج و وارد شوید تا سگ به رفت و آمد شما عادت پیدا کرده و همچنان تمرین نپریدن را با سگ تکرار کنید.
افزودن فرمان بشین
هنگامی که سگ توانایی کنترل احساساتش را در زمان ورود شما به منزل بدست آورد، می توانید فرمان نشستن را نیز به تمرین ها اضافه کنید. زمانی که وارد منزل می شوید و سگ به سمت شما می دود؛ سریعا فرمان بشین را بیان کرده و به محض نشستن، سگ را مورد تشویق قرار دهید. این تمرین را هر روز طی یک هفته انجام دهید. سگ باید در زمان ورود و یا خروج شما در اسرع وقت با فرمان بشین بدون پرش در حالت نشسته قرار گیرد.
تمرین با افراد دیگر
زمانی که سگ کاملا تحت کنترل قرار گرفت و در زمان ورود و خروج به فرمان نشستن پاسخ مثبت داد شما می توانید این آموزش را با دوستان و دیگر افراد منزل و حتی کودکان تمرین کنید. استفاده از افراد دیگر که مورد علاقۀ سگ هستند سبب کنترل بیشتر حیوان برای جلوگیری از پریدن و هیجان زدگی می شود.

مربی تربیت سگ: سارا رنجبر
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)