پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

همه چیز درباره سلامت سگ های شما

همه چیز درباره سلامت سگ های شما
به مشکلات ژنتیکی سگ تان توجه کنید: سلامتی سگ تان را با معاینه بالینی منظم زیر نظر بگیرید هیچ کس سگ شما را بهتر از شما نمی شناسد. اورا در حال بازی کردن، خوردن و خوابیدن می بینید و هر روز از او مراقیت می کنید. به این ترتیب اولین کسی که تشخیص بیمار شدن حیوان را بدهد خود شما خواهید بود. شاید دوست پشمالوی شما دیشت غذا نخورده، آیا امروز فقط کمی سرحال نیست یا اینکه باید به سرعت او را به دکتر برسانید؟ در این فصل اطلاعاتی ارائه می شود که به شما کمک می کند در مورد این گونه مشکلات تصمیم گیری کنید. شما متوجه می شوید که سگ سالم چطور باید به نظر برسد، بدین وسیله می توانید خیلی راحت تر علائم بیماری را در او تشخیص بدهید. به شما می گوییم چنانچه تصمیم به افزایش اعضای خانواده یگ خود گرفتید، چگونه باید توله یا سگ بالغ سالمی را انتخاب کنید.

 

تشخیص دادن ویژگی های یک سگ سالم

اولین قدم برای مراقبت کردن از سگ تان این است که ویژگی های یک سگ سالم را بدانید تا به راحتی بتوانید علائم بیماری اش را تشخیص دهید.

خب سگ سالم چه شکلی است؟ شاید پاسخ به این سوال خیلی واضح به نظر برسد، اما این گونه نیست. سگ ها از نظر ظاهر آن قدر باهم متفاوتند که تشخیص دادن تفاوت بین عادی و غیرعادی ها می تواند کار دشواری باشد. دامپزشکان زمان بسیار زیادی را صرف یادگیری چگونه تشخیص دادن نشانه های سلامتی سگ ها و متمایز کردن آنها از علائم بیماری ها می کنند. تشخیص دادن سگ سالم کار دشواری است چون سگ ها نمی توانند با زبان ما صحبت و مارا از حال درونی شان با خبر کنند. نبابراین برای خوب مراقب بودن مخصوصا، استفاده کردن از همه شواهد برای جمع آوری اطلاعات درباره سلامتی سگ مان مهم است. چشم هایمان پوشش براق و دم جنبنده یک سگ سالم را به ما نشان می دهند، ما صافی و نرمی و قابل ارتجاعی بودن پوست سگ سالم را با دست هایمان لمس می کنیم. نفس های منظم و عمیق سگ سالم را درخواب با گوش هایمان می شنویم و با بوییدن سگ می توانیم از سلامتی دندان ها و لثه و تازگی نفس او مطلع شویم. در قسمت بعدی، سرنخ هایی راجعبه چگونگی استفاده از تمام حواس خود برای ارزیابی سلامتی آنها به شما داده می شود.

طرز برخورد

از سر و روی سگ سالم عشق به زندگی می بارد. او سرش را بالا نگه می دارد، چشم هایش برق می زنند و دمش با چشم داشت به سرگرمی هایی که در گوشه و کنار برایش فراهم می کنید می جنباندو او باید پر از انرژی، کنجکاو و علاقه مند به محیط پیرامون باشد.

چیزی که خیلی از ماها را برای سگ همدم مان بسیار عزیز می کند بازی (برو بیارش) است. اگر متوجه تغییر ناگهانی ادامه دار در رفتارش برای بیش از دو روز شدید این شاید نشانه مشکلات دیگری باشد. سریعا دلیل این تغییر ناگهانی رفتار او را می توانید با نشان دادن او به پزشکش پیدا کنید.

پوست

پوست یکی از تغییر پذیرترین ویژگی های سگ ها و روی هم رفته شاخص خوبی برای سلامت آنهاست. بسته به نژاد، بعضی سگ ها مثل تروورن بلژیکی موهایی که به خودی خود می ریزند دارند و برخی از سگ ها موهایی دارند که باید مرتبا کوتاه شوند.

اما به زغم نژاد سگ یا نوع مو، یک سگ سالم باید موهای براق و قابل ارتجاع داشته باشد. به علاوه پوست زیرین موها باید نرم و انعطاف پذیر باشدو وقتی که پوست او را نیشگون می گیرید باید خود به خود به حالت اولیه باز گردد. ریزش غیر طبیعی موها می تواند از علائم یک مشکل جسمی باشد. سگ هایی که ریزش مو دارند دارای یک چرخه برای رشد و ریزش هستند که به وسیله تعدادی از عوامل مانند ژنتیک، طول روز، دما و هورمون ها کنترل می شوند. هر مو به صورت ژنتیکی به اندازه مشخص رشد کرده و بعد وارد مرحله استراحت می شود. موهای جدید به موقع رشد کرده و موهای قدیمی در حال استراحت را به بیرون هل می دهند و جایگزین آنها می شوند.

اکثر سگ هایی که در نواحی معتدل زندگی می کنند موهایشان در فصل پاییز زمانی که روز ها کوتاه تر شده و دمای هوا کاهش می یابد می ریزند. در فصل بهار آنها دوباره پوشش بر پشت خود را به پوشش سبک تری برای فصل گرما تغییر می دهند. سگ های ماده مکرر سه تا چهار ماه از فصل گرما پوست می اندازند و مادر های تازه فارغ شده پس از تولد نوزادشان بارها تعداد فراوانی از موهای خود را از دست می دهند و در اصطلاح پوست می اندازند. چگونه می توان تشخیص داد که ریزش مو های او در دوره طبیعی خود است یا موهای مرده روی مبل و فرش نشانه مشکلی جدی است؟

سگ تروون بلژیکی با موهای پرپشت و فراوان که خود به خود می ریزد. زمانی که او ریزش خیلی زیادی دارد می توانید با حمام آب گرم به این فرایند سرعت بخشیده و به زدودن موهای سرگردان کمک کرده و جوانه زدن موهای جدید را تحریک کنید. بعد از حمام کردن او باقیمانده موهای مرده را شانه کرده و پوشش را معاینه کنید. اگر پوستش سالم و جدید است و موهای براق شروع به ظاهر شدن می کنند، دوستتان در حال یک ریزش چرخه ای است اما اگر موها هنوز کدر، خشک و شکننده به نظر می رسند یا اگر ناحیه موهای از قبل کوتاه شده دیگر به رشد طبیعی خود باز نگشته اند، او را برای معاینه نزد پزشکش ببرید. مخصوص اگر علائم بیماری درگر هم خود را نمایان کرده اند

گوش ها

گوشهاي سگ سالم بايد از داخل تميز بوده و پرتوي براقي به پوستي كه  به وسيله ترشح ماده محافظ موممانند ايجاد شده است، بدهد. گوشهاي  او نبايد داراي مقدار بيش از حدي از موم باشند و همچنين نبايد هرگز بوي  بدي بدهند. اگر گوشهاي او داراي ترشــحات سياه يا قهوهاي تيره رنگ  هستند حتي پس از تميز كردن دوباره ايجاد مي شوند ممكن است عفونت  كرده باشند. اين نوع ترشحات ممكن است علامت بيماريهاي جسماني  مانند حساسيت يا هورمونهاي نامتعادل باشد. او را به دامپزشك اش نشان  بدهيد تا دليل اين مشكل را ريشهيابي كنيد.  

چشم ها 

يك سگ سالم داراي چشماني روشن، شفاف و درخشان است. قرنيه چشم  (خارجيترين لايه چشم) بايد شفاف بوده و مردمك و عنبيه (حلقه قهوه اي  يا آبي داخل چشم كه به آن رنگ ميدهد) بايد به وضوح ديده شوند. برخي  از سگها بهويژه نژادهاي عروسكي از اشك ريزي بيش از حد رنج مي برند؛  به طوري كه اشك ها از گوشه بيني او جاري شده و مي توانند باعث به وجود  آمدن لكه هاي قهوهاي مايل به قرمز شوند. اين نوع اشك ريزي در اين نژادها  آنقدر متداول اســت كه به وسيله بسياري از مردم طبيعي تلقي مي شود،  درحالي كه خيليها اشــك ريزي در سگهاي عروســكي به خصوص اگر  به همراه خارش پوســتي يا ناراحتي دســتگاه گوارشي باشد را حساسيت  محســوب مي كنند. اگر سگ عروسكي بيش از حد اشــك ريزي و خارش  پوست يا ناراحتي گوارشي دارد بايد تغييراتي در رژيم غذايياش ايجاد شود.  شما ميتوانيد مشكل اشك ريزي او را با دادن آب معدني حل كرده و با پاك  كردن صورت و چشمانش با پارچه نمدار و خشك كردن آن از ايجاد لكه ها  جلوگيري كنيد.  

لثه ها و دندان ها 

سگ ســالم بايد داراي لثههاي براق و به سختي چسبيده به دندان هايش  باشد. سگهايي با رنگهاي روشن لثههاي صورتيرنگ دارند درحالي كه  ســگ هايي با رنگهاي تيره (مانند لابرادور رترايورز سياه) و سگهايي كه  به طور نژادي زبانهاي آبي دارند (مانند چاوچاو و شارپي) داراي نقطه هاي  سياه و قهوهايرنگ روي لثههايشان هستند. دندانها بايد سفيد و براق، بدون  جرم زرد يا قهوهاي روي خط لثه باشــند. تنفس سگ سالم مخصوصا بوي  شيريني ندارد اما بوي آزاردهندهاي هم نبايد داشته باشد.  

بینی

بيني روي هم رفته نشــانگر خوبي براي سلامتي ســگ شماست. همه ما  ميدانيم كه بيني سگ بايد سرد و مرطوب باشد و درست. اما ممكن است بيني  او زماني كه خواب است كمي خشك شود، بنابراين اگر دوست خوابآلودتان  بيني نمداري ندارد، هول نكنيد.  

ضربان قلب 

قلب سگ ســالم در حالت اســتراحت حدود 45 بار در دقيقه (براي  نژادهاي بــزرگ) و 125 بار در دقيقه (براي نژادهاي كوچك) مي تپد.  زماني كه سگ در حال تحرك است قلبش برابر حالت طبيعي يا بيش  از حد آن ميتپد. ضربان قلبش زماني كه او تب دارد يا درد مي كشــد  افزايش پيدا مي كند بنابراين زماني كه تصور مي كنيد او بيمار است،  مي توانيد ضربان قلبش را كه يك شــاخص مشــكل پنهاني است، را  اندازه گيري كنيد. ضربان قلب سگ تان را زماني كه در سلامتي كامل و  در حال استراحت است، اندازه گيري كنيد تا يك مقدار پايه براي مقايسه با زماني كه فكر مي كنيد او كمي ناخوش احوال است داشته باشيد.  

مدفوع 

مدفوع سگ سالم داراي شكل و به راحتي قابل دفع است. ميتوانيد هر رنگي  از قهوهاي روشن تا قهوهاي تيره و حتي قرمز ( اگر غذايي با رنگهاي افزودني  قرمز در اختيارش قرار داده باشيد) باشــد. مدفوع سياه رنگ به هر صورت  طبيعي نيست و شايد علامت خونريزي دستگاه گوارشي باشد. اسهال گاه  و بيگاه در سگها طبيعي است اما اگر ادامه يابد يا حتي گاهي يك اسهال  كه منجر به از دست دادن آب فراواني شود نياز به ديدار دامپزشك را قطعي  مي كند. يبوست در سگ ها مشكلي غيرمعمول است اما گاهي رخ ميدهد. اگر  سختي در رفع مدفوع ادامه يابد براي معاينه، او را نزد دامپزشك اش ببريد.  

دما

دماي طبيعي بدن ســگ بايد بين 5/38 و 5/39 ســانتى گراد باشد.  سگ هاي بزرگتر از دماي بدني پايين تر و سگهاي كوچك تر از دماي  بدن بالاتري برخوردارند. دماي بدن سگ تان را زماني كه او در سلامتي  كامل به ســر ميبرد اندازه گيري كنيد تا بدانيد دماي بدن او در حالت  طبيعي چه مقدار بايد باشد. در هنگام فعاليت، دماي بدن او چند درجه  افزايش مييابــد بنابراين زماني كه مي خواهيد دماي بــدن او را اندازه  بگيريد، مطمئن شويد كه او در حال استراحت است.  

وزن 

يك سگ سالم كمر و شــكمي دارد كه بالاتر از سطح سينه اش جمع شده  است. يك سگ سالم بايد به راحتي قادر به يورتمه رفتن بدون اينكه چربي  زير پوستش از طرفي به طرف ديگر حركت كند، باشد.  با وجود اينكه ما انسانها هر روزه به وسيله تبليغات براي برنامههاي كاهش  وزن بمباران ميشويم، اين حس آگاهي وزني در جامعهمان به سگهايمان  منتقل نميشود. درصد بســيار زيادي از سگها مقدار بسيار بالايي وزن با  خودشان جابهجا مي كنند و خيلي از آنها به طور وحشت آوري چاق هستند  (حالتي كه در آن وزن اضافي سگ مي تواند منجر به مشكلات جدي سلامتي  براي او مانند مرگ زودرس شود).

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی