پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

عفونت در سگ

عفونت در سگ
سگه ايي كه گوشهاي افتاده دارند، مثل گلدن رتريور و پودل شنا كردن را دوست دارند، بيشتر مستعد عفونتهاي گوشي هستند؛ به اين دليل كه درون گوش هايشان براي مدت طولاني تري مرطوب ميماند و بسياري از مخمرها و قارچها در محيطهاي تقريبا مرطوب رشد مي‌كنند. بهعالوه پوست كانال گوش تا زماني‌كه خشك نيست، حريم محكمي عليه عفونتها ندارد. سگه اي مستعد آلرژي هم نسبت به ابتال به عفونتهاي گوشي حساس هستند. اگر ميدانيد سگتان حساسيتهاي فصلي دارد يا خيلي شنا كرده است، گوشهايش را مرتب چك كنيد.

در زير مراحل سادهاي براي پيشگيري از عفونتهاي گوش توضيح داده شده است.
1 .گوشهاي سگتان را مرتب معاينه كنيد و اگر مشكوك به عفونت هستيد، بالفاصله او را نزد دامپزشك ببريد.
2 .به آهستگي موم اضافي و آلودگي را خارج كنيد.
3 .موهايي كه در راه و دور كانال گوش هستند را كوتاه كنيد. در برخي نژادها مانند »پودل« شما بايد موها را از داخل كانال گوش او با انگشت شست و اشاره از ريشه بيرون بكشيد. اين کار به هوا اجازه ميدهد كه راحتتر درون گوش گردش كند و پوست گوش، خشك بماند.
4 .ميتوانيد كمي پودر مخصوص حاوي مواد ضدقارچ را پس از شنا كردن و حتي يك‌بار در هفته طي بهار و تابستان درصورت حساسيت داشتن، درون گوش بریزید.
نگاه اجمالي به انگشتان سگتان
ناخن پاي سگ ها ابزار بسيار مفيدي براي آنهاست و به سگتان در راه رفتن، پريدن و... كمك مي‌كند ولي با وجود مفيد بودن، اين ناخن ها ميتوانند دردناك باشند و شكل پاي سگتان را تغيير دهند. به ندرت سگ هايي وجود دارند كه نياز نيست ناخن هايشان كوتاه شود. سگهايي كه مرتب روي سطوح سيماني بازي مي‌كنند، ناخنهايشان خودبهخود كوتاه ميشود اما اگر ناخن شست دارند با توجه به اين‌كه اين ناخن در تماس با سطح زمين قرار ندارد، بايد مرتب كوتاه شود و چند هفته يك‌بار نياز به چيدن دارد. ناخنها مخصوصا وقتي سگ زمان زيادي را روي سطح نمدار و نرم مانند چمن حياط ميگذراند، سريعتر رشد مي‌كنند. براي خيلي از سگ ها چيدن ناخن ها عمل بسيار ناخوشايندي است اما شما ميتوانيد اين كار را باتوجه به چند نكته ساده براي خودتان و او آسانتر كنيد.
1 .كوتاه كردن ناخنها را از زماني‌كه او يك توله است شروع كنيد.
2 .اين تجربه را تا جاي ممكن برايش خوشايند كنيد. تشويق كردن او بعد از گرفتن هر پا و يا حتي بعد از هر ناخن پا بسيار مفيد است.
3 .ياد بگيريد چگونه ناخنها را سريع و دقيق بچينيد تا تصادفا گوشت زير ناخنهاي دوست پشمالويتان را نكنيد. رگهاي خوني در مركز هر ناخن قرار دارند و اگر بريده شوند، باعث ايجاد خونريزي خواهند شد.
4 .ناخنگيرهايتان را تيز نگه داريد تا ناخنها را ببرند نه اين‌كه باعث خرد شدن آنها شوند.
انواع ناخنگير
ناخنگيرها را ميتوانيد در سه مدل متفاوت در بازار پيدا کنيد:
ناخنگيرهاي گيوتيني: اين نوع ناخنگيرها يك حفره دارند و ناخن در بين آنها قرار ميگيرد. يك تيغ از روي حفره رد شده و ناخن را كوتاه مي‌كند. يكي از خوبي هاي اين ناخنگيرها تيغه قابل تعويض آنهاست.
ناخنگير قيچي شکل: در اين نوع ناخنگير که به شکل قيچي است، ناخن روي تيغه هاي خميده ناخنگير قرار ميگيرد. اين تيغه ها بايد مرتب تيز شوند تا به جاي بريدن ناخن ها، آنها را خرد نكنند.
ناخنگير برقي: نوع ديگر ناخنگير كه با باتري هم كار مي‌كند و ميتواند براي كوتاه كردن ناخنها استفاده شود. خيلي از سگها اين نوع را به انواع قبلي ترجيح ميدهند به دليل اين‌كه ناخنگير برقي آسانتر عمل كرده و از صدمه زدن به ناخن جلوگيري مي‌كند. كوتاه كردن سريع و دقيق ناخنهاي سگ نياز به تجربه دارد. اگر شما هم ميخواهيد اين کار را به خوبي انجام دهيد، از نكات زير پيروي كنيد.
1 .در زمان كوتاه كردن ناخنهاي سگ او را به پهلو يا پشت بخوابانيد. ميتوانيد ناخنهاي او را درحالي‌كه ايستاده هم كوتاه كنيد اما در اين صورت او را روي يك صندلي نگه داريد تا به چشمتان نزديك‌تر و همتراز باشد و فرار نكند. اگر سگتان موقع گرفتن ناخنهايش خيلي ميترسد، مقدار زيادي كره بادامزميني را روي سطح بيني او بماليد و زماني‌كه او در حال ليسيدن است ناخنها را كوتاه كنيد.
2 .پاي سگ را در دستتان بگيريد و هر انگشت او را بين انگشت شست و اشاره خودتان گرفته و فشار دهيد. با اين عمل ناخن را به بيرون هل داده و از موهاي اطراف دور مي‌كنيد. در اين حالت متوجه ميشويد جايي كه ناخن به پوست وصل ميشود ضخيمتر است و در پايين نازك‌تر میشود اين قسمت جايي است كه بايد كوتاه شود.
3 .در سگ هايي با ناخنهاي سفيد، ناخنها را بالا آورده و براي بهتر ديدن در برابر نور قرار دهيد. براي سگ هايي با ناخن هاي قهوهاي يا سياه، زماني‌كه به خوبي نميتوانيد محل كوتاه كردن را ببينيد، بين قسمت پهن و باريك را كوتاه كنيد. اين كار بايد سريع و بدون هيچ زحمتي انجام شود.
4 .به قسمت كوتاه شده ناخن نگاه كنيد تا مطمئن شويد آن را به اندازه كافي كوتاه كردهايد. اگر ناخن نرم و داراي ناحيه اي سفيدرنگ و هاله مانند در انتهاست، نشانه خوبي است اما اگر انتهاي ناخنها خشك است و هاله ديده نميشود، بايد کمي بيشتر كوتاه كنيد تا هاله را ببينيد.
5 .اگر انتهاي ناخن خونريزي كرد، ناخن را در پودر بندآورنده خون (كه در فروشگاه هاي حيوانات خانگي موجودند) يا نشاسته ذرت فرو كنيد و سگتان را براي پنج دقيقه در حال استراحت نگاه داريد. اگر او بلند شده و شروع به دويدن در اطراف كند، ناخن بيشتر خونريزي مي‌كند. به جاي اظهار ندامت دربرابر سگتان، او را سرحال بياوريد و به او بگوييد كه چقدر پسر خوبي است. به او بيسكويت بدهيد. به اين صورت او با اشتباهات كوچك‌تان در هنگام كوتاه كردن ناخنش رابطه خوشايندتري برقرار خواهد كرد و در صورت تکرار اين کار، كمتر تحت فشار خواهد بود.
6 .براي خوب بودنش هديهاي لذتبخش به او بدهيد.
7 .مطمئن شويد ناخنهاي انگشت شست او ناخن هاي اضافي كه در قسمت داخلي پاهاي جلويي وجود دارد را كوتاه كرده ايد.
8 .اگر هنوز هم كوتاه كردن ناخنهاي سگتان برايتان سخت است، از دامپزشك يا فردي باتجربه بخواهيد كه طرز صحيح آن را به شما نشان دهد.
9 .زماني‌كه روي پاهاي سگتان كار مي‌كنيد، موهاي زير پاي او را نگاه كنيد. در بعضي از سگها موهاي بين انگشتان زياد رشد كرده و كف پاي او را ميپوشانند. اين موها ميتوانند درهم گره خورده و گلوالي و رطوبت را در خود جمع كنند که نهتنها براي سگ ايجاد ناراحتي ميکند، بلكه احتمال عفونت را نيز در پاها افزايش ميدهد. از قيچي هايي كه نوك تيزي ندارند براي كوتاه كردن موهاي بين انگشتان استفاده كنيد تا احتمال بريدن پوست را كاهش دهيد.
تميز كردن دندانهاي سگ
احتماال شما هم از دندانپزشك‌تان شنيدهايد كه بيماري پيوره (تورم لثه كه منجر به لق شدن دندانها ميشود) يكي از رايجترين مشكالت دندان در بزرگسالان است. اين قضيه در سگها هم رايج است. تقريبا 80درصد سگها در سه سالگي دچار التهاب لثه و بيماري پيوره دندانها ميشوند. اگر دندانهاي سگتان هنگام جويدن استخوان خونريزي دارند، ممكن است التهاب لثه داشته باشد بنابراين او را سريع براي معاينه نزد دامپزشك ببريد. عامل بيماري پيوره در انسانها و سگها يكي است. اين مسئله با چسبيدن باكتريهاي دهاني و موادغذايي به سطح دندان و شكلگيري جرم آغاز ميشود. اين جرمها بعدا به وسيله كلسيم موجود در بزاق سفت شده و باعث شكل گرفتن جرم ميشود. اين سطح سخت سفيد، زرد يا قهوهاي رنگ روي دندان به خصوص خط لثه باكتريها و ذره هاي غذا را بين لثه و دندان به دام مياندازد. اين باكتريها با توليد موادي شيميايي باعث آسيب ديدن لثه ها و ورم آنها ميشوند. اين ورم استخوان هايي كه دندانها را سرِجايشان نگه ميدارند از بين ميبرد و در نهايت دندانها لق شده و ميافتند (بيماري پيوره). .
پيشگيري كليد غلبه بر بيماري پيوره است. بهترين راه پيشگيري نيز مسواك زدن مرتب دندانهاي سگتان است. شما ميتوانيد از مسواك و خميردندان با طعم گوشت مخصوص سگها يا از دستمال نرم و آغشته به تميزكننده دندان استفاده كنيد. اين نوع دستمالها به شكل ديسك يا دكمه هستند كه شما ميتوانيد روي انگشت اشارهتان قرار داده و بعد از استفاده دور بيندازيد. سگهايي كه بهطور مرتب استخوان و چيپسهاي پوست خام يا بيسكويتهاي سخت ميجوند، در مقايسه با سگ هايي كه اين كار را نمي‌كنند خيلي كمتر به جرم دندان مبتال ميشوند. بسياري از سگها اسباب بازيهايي با سطوح زبر دارند كه سطح دندانهاي آنها را تراشيده و لثه ها را ماساژ ميدهند. براي پيشگيري از بيماري پيوره مراحل زير را انجام دهيد.
1 .به سگتان اسباب بازيهاي جويدني زياد بدهيد؛ استخوان هاي واقعي كه مخصوصا براي سگها طراحي شدهاند. استخوان هاي پالستيكي يا پوست خام هم براي اين کار مناسب است (موقعي که سگتان با اين اسباب بازيها بازي ميکند بايد مراقبش باشيد چون بعضي از قسمتهاي اين استخوانها ميتوانند در گلوي سگها گير كنند و باعث خفگي شوند).
2 .دندانهاي سگتان را تا جاي ممكن زود به زود مسواك بزنيد
3 .دندانهاي سگتان را بهطور حرفه اي سالي يك‌بار بعد از سه سالگي جرم گیری کنید.
4 .دندانهاي سگتان را سالیانه معاينه كنيد. هر نوع جرم بايد در حد ممكن برداشته شود تا از التهاب لثه و از دست دادن دندانها پيشگيري شود. رسوبات معموال به وسيله دستگاه ماوراي صوت و در حالت بيهوشي برداشته ميشوند. كلينيك دامپزشكي شما ممكن است تكنسينهاي دامپزشكياي داشته باشد كه در برداشتن رسوب دندانهاي سگها بدون بيهوشي تجربه داشته باشند. اگر در دندانهاي سگتان به سرعت رسوب جديدي ظاهر شود، شايد نياز داشته باشيد تميز كردن دندانهاي او را بهطور مرتب انجام دهيد.
5.توصيه ميشود تمام سگ ها طيف وسيعي از آنت يبيوتيك‌ها را قبل و چند روز بعد از جرمگيري دندانهايشان استفاده كنند. اين كار از افزايش باكتريهاي دهاني در زخمهاي كوچك روي لثه كه موجب عفونت ميشوند، جلوگيري مي‌كند. دامپزشك معموال قبل از جرمگيري يك آنتي بيوتيك تزريق مي‌كند.
6 .دهان سگتان را بهصورت دورهاي براي يافتن دندانهاي شكسته يا لق معاينه كنيد. اگر دندان شكسته يا تغييررنگدادهاي يافتيد، آن را به دامپزشك نشان داده و اقدام به كشيدن دندان درصورت لزوم كنيد. براي سگهاي پيرتر لكههاي قهوهاي روي دندانهاي فرسوده یا خراب بهخصوص دندانهاي جلويي، طبيعي است. لكههاي قهوهاي نقاطي هستند كه ميناي دندان در حال توسعه و تعمير سطوح كهنه است. گاهي سگهاي پيرتر رويشهايي روي لثهشان به نام پوليس دارند. اين رويشها شبيه تومور هستند اما در كل خوشخيم محسوب ميشوند. اگر بزرگتر شده يا باعث ايجاد مشکل در خوردن غذا شدند، بايد با عمل جراحي آنها را برداشت.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی