پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

شناخت گربه

شناخت گربه
گذشته از آن که در مصر باستان كه گربه ها خداوندگار ساختگی آدم ها بودند، عصر طاليي آنان اكنون است. امروز بيش از هر زماني راجع به آنها نوشته، گفته و بر روي سايت هاي اينترنتي فرستاده ميشود. گربه ها تنها دشمنان سگها نيستند بلكه موجوداتي بسيار دوست داشتني و همدم های زيباي انسان ها هستند.

گربه ها موجوداتي بسيار متمدن هستند اما نه به طور تمام و كمال. همانطور كه پنجه هاي نرم و لطيفشان ناخن هاي تيز و برندهشان را پنهان مي‌كند، بدن آراسته و لطيفشان نيز روح وحشي آنها را پنهان ميکند. بدن گربه سانان معرف كاملي از لطافت و تناسب است كه نسل به نسل به انسانها الهام بخشيده است.
با وجود اينكه سگها، اسبها، گوسفندها و حتي گياهان هم با گذشت زمان توسط انسانها دچار تغييرات ژنتیکی و دگرگوني هاي چشمگيري شده اند اين رويداد براي گربه ها اتفاق نيفتاده است.
اگرچه افزايش تنوع در ظاهرشان مانند رنگ، نوع پوشش، تنوع در شكل و گوشها و بدنشان ديده ميشود اما با همه اين تنوعات همچنان گربه ها به هم شباهت دارند،گربه هاي ببري يا پلنگي وحشي آفريقايي كه اجداد گربه هاي خانگي امروز هستند و همچنان شباهت فوقالعاده به نوادگان خود دارند. گربه ها اهلي شدن را به خودي خود انتخاب كرده و همدلي انسان ها را بر گزيده اند.
چگونه گربه ها اينقدر مشهور شدند؟
تغييرات زندگي ما منجر به افزايش بيش از پيش شهرت گربه ها شده است. انسان هاي اوليه سگها را به منظور شكار و آوردن طعمه سودمند يافتند. اما گربه ها استفاده چنداني براي آنها نداشتند تا زماني كه اجداد ما شروع به كشاورزي و جمع آوري غالت و محصوالت كردند، اولين گربه هاي خانگي حدود 600 سال پيش ديده شده ولي سگها از 12000 سال پيش نگهداري ميشدند.
اما از 400 سال پيش گربه ها به موجوداتي بزرگ و قابل ستايش تبدیل شدند. چون آنها نيز شكارچيان ماهري بودند، پیش از ورود گربه ها، موشها اوقات خوشي را در انبارهاي غلات ميگذراندند اما آمدن گربهها و شکار موشها منجر به گشوده شدن درها به روي گربه هاي كوچك آفريقايي شد تا از انبارهاي غالت و كشتي هاي حامل محصوالت كشاورزي محافظت كنند و برای همین كشاورزان در همه جا قدردان آنها بودند.
با وجود اينكه همچنان گربه ها را به عنوان شكارچي موشها در مزارع سراسر دنيا ميشناسند. نقش اصلي آنان امروزه به عنوان دوستان و همدمان انسان هاست. تغيير در برخی چيز در كشورهاي توسعه يافته منجر به افزايش شهرت گربه ها شده است:
اینکه اكثر ما در مقایسه با گذشته جاهاي كوچكتري مانند آپارتمانها، يا به صورت اشتراكي زندگي مي‌كنيم. در حالي كه اين شرايط براي نگهداري از سگ مناسب نيست، اين نوع شرايط زندگي براي گربه ها بخصوص نژاد گربه هاي خانگي پذيرفتني است. گربه ها در كمال خشنودي به زندگي آپارتماني و زندگي در منازل، در شرايطي با آب و هواي سرد، گرم در خانه هاي كوچك يا كاخهاي اشرافي خو ميگيرند و بهطور فوقالعادهاي خود را به تنهايي بيش از سگها عادت ميدهند.
حقایق و باورهاي غلط راجع به گربه ها
با وجود اينگه گربهها از شهرت زيادي برخوردارند، بسياري از مردم هنوز باورهاي غلطي راجع به آنها در ذهن دارند. خيلي از اين افراد شايد بتوانند از داشتن يك گربه در زندگي خويش لذت ببرند البته ذهن و قلب خود را به روي آنها بگشايند. اكثر اين باورهاي غلط به دليل مقايسه گربه ها با سگها به وجود آمده اند.
اما اين واقعا نگاه درستي نيست. عقاید دیگری راجع به گربه ها وجود دارد که مربوط به گربه هاي خياباني يا نسبتا وحشي است. گربه كه به خوبي از بدو تولد تربيت شده و رابطه صميمانه اي با انسان ها دارد كامال حيوان ديگري است. همچنين به ياد داشته باشيد چيزي كه در نظر برخي از افراد عيب محسوب ميشود در چشم ديگري حسن به نظر ميرسد.
گربهها سرد و بيعاطفه هستند
بدون شك گربه ها همدمان خود را از بين انسانها به انتخاب مي‌كنند، با وجود اينكه خيلي ها عقيده دارند گربه ها فقط به خاطر غذا با انسانها دوستي مي‌كنند دوستداران گربه ها ميدانند كه اينگونه نيست. گربه ها عالقه وافري به لبه اشیا دارند، مثال کنار رخت خوابتان، تلويزيون و مانيتور فضاي مناسبی براي راه رفتن ميدهند كاري كه آنها اكثر اوقات روز انجام ميدهند. آنها انسانها را جزوي از اعضاي خانواده خود ميدانند. اين موضوع را به گونه هاي مختلفي ابراز مي‌كنند اما آنها به زمان زيادي براي تفكر نياز دارند تا فكر كنند كه چقدر شما را دوست دارند يا اينكه يك موش كوچك چقدر خوش طعم است. ولی همه كساني كه با آنها زندگي كردهاند به جديت و عالقه آن به همدمي با انسانها پي بردهاند. كساني كه گربهه ا را دوست ندارند معموال شكايت مي‌كنند از اين كه آنها معموال پاي يكي از كساني كه از آنها متنفر است را در بين حاضرين يك جمع كه همه دوستدار گربه هستند براي لم دادن انتخاب مي‌كنند اين نوع رفتار دليلي بر بدانديشي آنها نيست، در حقيقت اين نشاندهنده امر ديگري است؛ گربه ها به وسيله طرز نگاه و رفتار غريبه ها با آنها ارتباط برقرار مي‌كنند.
گربه ها مكان ها را دوست دارند نه آدم ها را
داستانهاي زيادي راجع به سفرهاي طوالني و افسانهاي گربه ها شنیدهاید، گاهي هزاران كيلومتر براي بازگشت به يك خانه قديمي طی کردهاند. اين نوع رفتار فوقالعاده آنها منجر شده خيلي از مردم فكر كنند كه گربه ها مكان ها را به انسان ها ترجيح ميدهند. همين باور غلط باعث ميشود برخي گربه های خود را در هنگام نقل مكان جا بگذارند چون تصور میکنند كه حيوان در خانه قديمي خوشحالتر خواهد بود. گربه ها بسيار موجودات اقليمي هستند و حتي قلمرو خود را به وسيله رد خود مشخص مي‌كنند
آنها حتي با ماليدن خود پاها، دستها و حتي صورت شما اين كار را انجام ميدهند. اين نوع رفتار اقليمي گربه ها به اين معني نيست كه آنها مكان را به آدمها ترجيح ميدهند بلکه به این معني است كه آنها سختتر خود را با مكان جديدشان وفق ميدهند و شايد بدين دليل آنها براي پيدا كردن ردی از شما به خانه قديميشان بازمیگردند.
گربه شما، شما را به همان اندازه در خانه جديد دوست دارد كه در خانه قديمي داشته است اما او به زمان نياز دارد تا با شرايط جديد خو بگيرد و انتقال او به خانه جديد به برنامهريزي و صبر نياز دارد.
گربه ها ميتوانند از خودشان مراقبت كنند
بدون شك نگهداري از گربه ها كار مشكلي نيست. اما اگر فکر میکنید كه گربه ها مانند گياهان آپارتماني هستند و فقط كمي پشمالوترند پس سخت در اشتباه هستيد. گربه ها و بچه گربه ها به توجه و عشق نياز دارند و همچنين برای پيشگيري از بيماري ها، مراقبت هاي پزشكي و واكسيناسيون بسياري ضروري است. مشكالت رفتاري در گربه ها بيش از آنچه تصور ميشود رايج است. براي نگهداري و مراقبت مناسب به رژيم غذايي با كيفيت و كمك دامپزشك نيازمند خواهيد بود .
اما با وجود اين آنها در مقايسه با ديگر حيوانات خانگي كم هزينه تر بوده و به مراقبت كمتري نياز دارند و براي كساني كه خارج از منزل تمام روز را كار مي‌كنند و يا زياد مسافرت ميروند بسيار مناسباند. آنها از جمله راحتترين، كم هزينه ترين و انعطاف پذيرترين حيوانات خانگي هستند. تنها مسئوليت شما اين است كه از آنها مراقبت كرده به او عشق بورزيد و در عوض او سال هاي متوالي همدمي زيبا و دوستداشتني براي شما خواهد بود.
آيا ممكن است با وجود آلرژيتان به گربه يكي از آنها نگهداري كنيد؟
يكي از بزرگترين محدوديتها براي داشتن گربه آلرژي است. اكثر مردم به گربه حساسيت دارند تا به سگ و اين حساسيت معموال نسبت به گربه ها شديدتر است. براي مردم بهخصوص كودكان مبتال به آسم حساسيت نسبت به گربه بسيار خطرناك است. اولين چيزي كه شما باید راجع به حساسيتها بدانيد اين است كه اين موهاي گربه نيستند كه مشكل ایجاد میکنند بلكه وجود عنصري به نام feldi است كه در بزاق دهان گربه ترشح ميشود و در هنگام تميز كردن خود از دهان به پوست و مويش منتقل شده و در آنجا جمع ميشود. اين عامل آلرژيزا بخشي از پوست او شده و هنگامي‌كه او به اين طرف و آن طرف ميپرد يا حركت مي‌كند در هوا پخش ميشود. دومين مسئلهاي كه منجر به آلرژي مي شود وجود اين مواد حساسيت زا، روي پوست گربه است كه باعث بروز مشكل ميشود و زندگي با اين عامل آلرژي ممكن نيست.
متخصصان بر اين عقيدهاند كه افرادي که حساسيت دارند، گربه هايي با موهاي كم پشت يا بيمو ميتوانند كمك كنند مانند نژادهاي اسفنيكل و دون ركسيس. اما هنوز خيلي از افراد با وجود آلرژي در كنار گربه ها زندگي مي‌كنند و ما در اينجا به نكاتي برای زندگي با گربه ها و آلرژي به آنها اشاره خواهيم كرد:
هيچ وقت حساسيت هايتان را ناديده نگيريد: هميشه به ياد داشته باشيد كه آلرژي و آسم دو مشكل بسيار جدي هستند و نبايد از كنارشان به سادگي عبور كرد.
اتاق خوابتان را از هر گونه عامل آلرژيزا در امان نگه داريد. بيش از يك سوم زندگي ما در خواب ميگذرد پس اين زمان را براي بدنتان دور از هر گونه استرس نگه داريد.
از ديگر مواد حساسيت زا مانند مواد شوينده، دود سيگار و عطرهاي قوي بپرهيزيد و در فصلهاي گرده افشاني و هنگام انجام كارهاي منزل از ماسك استفاده كنيد.
حيوانتان را هميشه پاكيزه نگه داريد:
از يكي از اعضاي خانوادهتان كه به گربه آلرژي ندارد بخواهيد كه هفتهاي يك بار او را حمام کند. اين کار بسيار ضروري است چون پوست او را از مواد آلرژيزا پاك مي‌كند استفاده از صابون خوب است اما آب پاكيزه نيز كافي است.
تفاوت گربه هاي خانگي با گربه هاي خياباني
گربه ها با گذشت زمان از حيوانات نيمه وحشي به حيوانات دوستداشتني خانگي مبدل شدند و اكثرشان امروزه در منازل زندگي مي‌كنند. اگر شما به گربه تان اجازه دهيد كه به بيرون رفت و آمد كند او را در خطر بسيار بزرگي قرار دادهايد، با تغذيه صحيح و واكسيناسيون مناسب گربه خانگيتان ميتواند چيزي بين 15 تا 20 سال و شايد بيشتر زندگي كند.
اما گربه هايي كه به بيرون رفت و آمد مي‌كنند چنين شانسي ندارند، در اينجا به مواردي كه ممكن است به آنها در هنگام رفت و آمدشان به بيرون از منزل صدمه وارد كند اشاره ميشود
اتومبيل ها: اتومبيل ها ميتوانند به آنها برخورد كرده و منجر به مرگشان شوند و همچنين گربه ها مكانهاي گرم را خيلي دوست دارند به همين دليل موتور اتومبيل را براي استراحت انتخاب مي‌كنند و اگر اتومبيل ناگهان استارت زده شود، ممكن است به شدت صدمه ببيند
سگ ها: اكثر سگها، قاتل گربه ها هستند و برخي از مردم سگشان را تشويق به شكار گربه ها مي‌كنند.
سموم: مرگ موش، ضد يخ، سموم و آفات گياهي ميتوانند گربه های خیابانی در معرض خطر جدي قرار دهند.
بيماري ها: بسياري از بيماري هاي رايج و ويروسي در گربه ها به دليل بيرون رفتن و ارتباط با ساير گربه ها رخ ميدهد.
مردم: برخي از مردم به دليل نفرت از گربه ها ممكن است، به آنها صدمه وارد كنند.
تفاقات و حوادث متعددی گربه تان را در بيرون از منزل تهديد مي‌كند پس نگهداري او در منزل فكر خوبي خواهد بود، به خاطر داشته باشيد بچه گربه هايي كه از بدو تولد در منزل بزرگ ميشوند هيچ وقت آرزوي بيرون رفتن را نخواهند داشت.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی