پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مربی میشویم !

مربی میشویم !
شما با تعليم و تربيت سگتان، بزرگ ترين هديه را به خودتان و او ميدهيد زيرا او قابليت آن را دارد كه بهترين دوست و همدم شما باشد.

 


طي 30 سال گذشته، تربيت سگ ها دستخوش تغييرات فراواني شده است. هنگامي كه در اواخر دهه 1960 ما شروع به تعليم سگ ها كرديم، آنها را بدون هيچ هدف و برنامه اي با زنجير و قلاده به دنبال خود مي كشانديم و آنها هيچ آموزش خاصي نمي ديدند. در آن هنگام تصور ما بر اين بود كه تصحيح كردن سگها بدون آنكه دركي از صحيح و غلط ها داشته باشد، بي انصافي محض است. ولي راه منصفانه تر ديگري هم مي توانست وجود داشته باشد، راهي كه در آن از نيروي جبر خبري نباشد. همان اجباري كه حيوان قدرت درك آن را نمي توانست داشته باشد. آن زمان استفاده از غذا در تربيت سگ ها، عملي منفور شناخته مي شد و زماني كه ما در فرآيندهاي آموزشــيمان، غذا را بــه عنوان يكي از عناصر مفيد تربيتي معرفي كرديم، انجمن تربيت سگ ها بي درنگ به ما برچسب كژانديشي زد.
ولي امروزه استفاده از غذا در تربيت سگها يكي از اركان مهم به حساب مي آيد، چون نتيجه آن دوستي صميمانه تر شما و سگ تان است. شــما با تعليم و تربيت ســگ تان، بزرگ ترين هديه را به خودتان و او ميدهيد زيرا او قابليت آن را دارد كه بهترين دوســت و همدم شــما باشــد.
اين كار براي شــما آرامش روحي و براي ســگ تان امنيت به ارمغان مي آورد و تحسين و تمجيد اطرافيان را دربردارد و از آن جايي كه عمر مفيد او در كنار شما حدود 8 تا 16 سال است قدر اين سالهاي باارزش را بدانيد. اين نوشتار به شما نشان ميدهد كه چگونه سگ تان را به خوبي و به آن شكلي كه مي خواهيد باشد، تربيت كنيد. 
نشانه هاي يك سگ خوب تربيت شده  
يك سگ خوب از اين كه ديگران در اطرافش باشند لذت مي برد. او در همه جا پذيرفته است چون رفتارش با انسانهاي اطراف و سگهاي دور و برش خوب اســت. او مي داند كه چگونه آرام باشد و هنگامي كه صدايش مي كنند به طرف صاحبش ميرود. او از پيادهروي لذت ميبرد و مي تواند هنگام بازي و جست وخيز كردن در پارك، آزاد و رها باشد. او مي تواند هنگام ســفر و بيرون رفتن، همراه خانواده باشد. او عضوي از خانواده است، عضوي به تمام معنا. بيشترين مزيت اين قضيه براي سگ شما، امنيت شما، امنيت ديگران و امنيت خود اوست. سگي كه حرف گوش كن است، به ندرت دچار مشكل مي شود. او به جاي آن كه برده يك قلاده يا طناب باشد، موجودي آزاد خواهد بود. او مورداعتماد است، هنگامي كه به او مي گويند «بايست» مي ايستد، وقتي مي گويند «روي مردم نپر» نميپرد، وقتي صدايش مي كنيد، ميآيد و دنبال هيچ گربه اي در خيابان نمي دود. ما مدت 30 سال است كه كلاسهاي تعليم و تربيت سگها را آموزش ميدهيم.
سمينارها و كمپ هاي آموزش هفتهاي برپا مي كنيم. با دقت به حرف هاي شاگردانمان كه در مورد سگهاي خوب تربيت شدهشان صحبت مي كنند گوش ميدهيم. اولين و مهم ترين خصوصيتي كه آنها مي گويند اين است كه سگ بايد تربيت شده خانه باشد پس از آن يك سگ خوب تربيت شده سگي است كه: روي مردم نپرد از روي ميز چيزي نخواهد .
براي مهمان ها مزاحمت ايجاد نكند
هنگامي كه صدايش كردند، بيايد
قلاده اش را نكشد
توجه داشته باشــيد كه ناديده گرفتن حتي يكي از نكات الزامي بالا، با توجيه اين كه «او يك سگ اســت و سخت نگيريم» مي تواند كار را خراب كند. شمايي كه هدفتان آموزش است بايد تمامي خواستههايتان را با ذهنيت مثبت دقيقا همان گونه كه انتظار داريد به او آموزش دهيد. در اين جا فهرست جديدي از الزاماتي وجود دارد كه يك سگ خوب تربيت شده بايد داشته باشد.
بنشين وقتي كه بهت مي گم
برو يك جا آرام شو
دراز بكش و همان جا بمان وقتي كه بهت مي گم
بيا وقتي كه بهت مي گم
با قلاده شل پياده روي كن و قلاده را نكش
بنشين و همان جا بمان
پايه هاي اصلي ســاختمان تربيتي يك سگ خوب تربيت شده اند، اگر دوست كوچولوي شما هيچ چيزي هم، به جز اين دو بلد نباشد، باز هم شــما مي توانيد با او زندگي كنيد. البته دوست شما بايد آموزش هاي اضافه تري ببيند كه او را قوي تر و محكم تر كند كه برخي از آنها بيشتر مديريتي هستند تا تربيتي. او ممكن است از محوطه سازي لذت ببرد مانند سگ هاي نژاد پاكوتاه «داكس هوند» كه از حفر چالهها در حياط پشتي شادمان مي شــوند و همچنين توان و ســرعت خارقالعاده اي دارند، ولي شــما بايد اين انــرژي را كه صرف چاله كندن مي شــود با تمرينات، آموزشها و نظارتهاي پياپي مديريت كنيد. يكي ديگر از كارهاي مورد علاقه برخي سگها بههم ريختن زبالههاست. كه در اين مورد شما مي توانيد براي پيشگيري، آشغالهايتان را دور از دسترس او قرار دهيد.يكي از كارهايي كه ســگ پا كوتاه مــا ياد گرفته بود، باز كردن در يخچال با كمك رفتن از حوله آويزان شــده از دستگيره در يخچال بود كه براي پيشگيري از اين اتفاق ما حوله را از روي دستگيره برداشتيم. 
آشنايي با پنج دستور مهم  
تمام ســگ ها بايد پنج دســتور مهم را بدانند: «بنشــين»، «برو دراز بكش»، «آرام»، «بيا»، «آهســته». شــما به اين دســتورات به چشم دستورات امنيتي براي ســگ تان و دستورات آرامش و سلامت رواني براي خودتان، نگاه كنيد. 
بنشين 
دستور بنشــين براي آن است كه سگ شــما مودب و آرام بنشيند به جاي آن كه روي مردم بپرد، يا به معني اين است كه دم در بنشيند به جاي آن كه روبه روي شما بايستد و پررويي كند. يا به معني اين است كه بنشيند و منتظر شود كه شما ظرف غذايش را روي زمين بگذاريد جاي آنكه تلاش كند ظرف را از دست شما بكشد و بسياري موارد ديگر كه شما مي خواهيد او تحت كنترل تان باشد.
برو دراز بكش 
دستور برو دراز بكش، براي فرســتادن سگ تان به محل خاصي است  كه در آنجا بماند، مثل زماني كه شما ميخواهيد غذايتان را در آرامش ميل كنيد، به جاي آن كه او دوروبرتان باشد و از شما طلب غذاي روي ميز را بكند، يا مثلا زماني كه مهمان داريد و ميخواهيد كه او مهمانتان را به ستوه نياورد. 
آرام
اين دستور، براي هنگامي است كه شما ميخواهيد او را بسته نگه داريد و او بايد آرام باشد تا زماني كه آزادش كنيد.
بيا
شما بايد به ســگتان دســتور «بيا» را آموزش دهيد. در اين صورت مي توانيــد در پياده روي او را صدا كنيد، يــا هنگامي كه مي خواهد به دنبال گربه يا موجود ديگري برود او را فرابخوانيد.
آهسته
شما به اين دليل اين دستور را به سگتان آموزش ميدهيد ، تا هنگامي كه با هم براي پياده روي مي رويد، او قلاده اش را نكشد و شما را مجبور به دويدن و به دنبال خود كشاندن ننمايد. 
يك سگ خوب تربيت نشده كدام است؟ 
سگ تربيت نشــده امتيازات زيادي ندارد. هنگامي كه مهمان مي آيد او بسته است زيرا بسيار نافرمان اســت. هنگامي كه خانواده مشغول غذاخوردن ميشــوند، او بايد بســته يا خارج از خانه باشد، زيرا دائم در اطراف ميز غذا مشــغول گدايي غذاســت. او هيچ وقت اجازه ندارد بدون قلاده باشــد، زيرا فرار مي كند و ساعت ها خارج از خانه مي ماند. هيچ كس نميخواهد او را براي پيادهروي بيرون ببرد زيرا دائم قلادهاش را مي كشد و او هيچ گاه با خانواده به گردش نميرود زيرا مايه دردسر و گرفتاري است.
سگ ها موجوداتي اجتماعي هستند و يكي از بيرحمانه ترين تنبيهات براي آنها محروم كردنشان از برقراري ارتباط با افراد خانواده و نيازهاي اوليه شان اســت. ايزوله كردن يك ســگ از ارتباط با انسان ها، كاري غيرانساني است. شما با تعليم سگتان ميتوانيد اوقاتي خوب و پربار را در كنارش سپري كنيد و او را به حيواني دوست داشتني كه لياقتش را دارد تبديل نماييد. 
چه كسي مربي است؟
تربيت مثل يك خيابان دوطرفه است. يعني از يك طرف شما مشغول تربيت او هســتيد، در صورتي كه خودتان همزمان داريد از او آموزش مي بينيد. مشكل اين جاســت كه او در تربيت شما استعداد سرشاري دارد و اين استعداد ذاتي هنگام تولد با او زاده مي شود. بگذاريد اين طور توصيف كنيم كه در يك طرف سگي را داريم كه از هنگامي كه به دنيا مي آيد مي داند كه چگونه براي خود امتياز كسب كند و اين كه چگونه با وارد كردن خود در دل افراد به آن چه مي خواهد برســد، و در طرف ديگر شما هســتيد كه بايد مهارت هاي تربيت ســگ تان را بياموزيد، همانطور كه ما در طول زمان آموختيم. يكي از اين مهارتها تشخيص رفتارهاي تشويقي غيرعمدي است كه از خود شما سرميزند. به عنوان  مثال گدايي كردن غذا از ســر ميز را مي گويم. اگر سگ تان از سر ميز، غذا خواست و شما يواشكي به او مقداري غذا داديد، او شما را آموزش داده كه از ســر ميز غذا تغذيه اش كنيد. در اينجا بايد از خود بپرسيد كه «آيا اين كار برايتان پذيرفته اســت؟» و اگر پاسخ «نه» است، پس آن را متوقف كنيد .
به خاطر داشته باشيد اكثر سگ ها پس از مدتي دستوراتي را كه هيچ چيزي برايشان به دنبال نداشته باشد را انجام نمي دهند. 
بـه همين علت شــما بايد هنگامي كه او دســتورتان را پاســخ گفت تشويقش كنيد و اگر او شــروع به بي توجهي به يكي از دستوراتتان كرد، بدانيد كه اينگونه برايش جا افتاده است و اكنون زمان تصحيح او رسيده است. 
حالا موقعيــت ديگري را برايتان مثال ميزنيم. شــما قــرار ملاقاتي داريد، ولي ســگتان بدون اجازه از خانه بيرون رفته تا براي خودش در خيابانهاي دور و بر پرسه بزند. شــما ديوانهوار پشت سر هم او را صدا مي زنيد، و بالاخره سروكله اش از دور ظاهر مي شود كه سرخوش و آرام آرام به طرف شــما مي آيد. شما چهر ه تان را درهم مي كشيد و با عتابي كه او متوجه معناي دقيق آن نمي شود سرزنشش مي كنيد. در اين جا بايد از خودتان بپرسيد كه «آيا اين همان خوشامدگويياي است كه ســگم هنگام ديدن من از من توقع دارد؟» و اگر پاسخ «نه» است پس ديگر اين كار را نكنيد.
در اين جا دو مثال از اين كه چگونه ســگ تان شما را آموزش مي دهد آورده ايم:
سگ تان هنگامي كه مشــغول ديدن تلويزيون هســتند توپش را به سمتتان مي اندازد و شما توپ را به طرفش پرتاب مي كنيد.
ســگ تان هنگامي كه روي مبل نشســته ايد پنجهاش را به بازويتان مي زند و شما در جواب او را نوازش مي كنيد.
در اين دو وضعيت سگتان به شــما آموزش داده. آيا مشكلي در اين كار هســت؟ نه، به هيچ وجه ولي شــما هنگامي كه دلتان نمي خواهد توپ را پرت كنيد يا نوازشــش كنيد، بايد به او بگوييد «برو سر جايت دراز بكش.»
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی