پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مقابله و درمان خارش پوست سگ

مقابله و درمان خارش پوست سگ
اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.

دیگر علل خارش پوست سگ عبارتند از:

آلرژی
خشکی پوست
عفونت مخمر
رژیم غذایی
تماس با مواد شیمیایی
سموم گیاهی
حشرات
انگل ها
صرف نظر از علت خارش پوست سگ، معمولا علائم همراه با آن عبارتند از:

خارش بدون توقف
مالیدن پوست به مبلمان یا موکت برای متوقف کردن خارش
خشکی پوست
قرمزی پوست
زخم
نازک شدن پوست
شوره سر
خارش دائمی می تواند منجر به ریزش مو، تروما و عفونت های شدید پوستی شود. بنابراین توصیه می شود در اسرع وقت علت خارش پوست حیوان را شناسایی و با آن مقابله کنید. برای تسکین پوست تحریک شده سگ و متوقف کردن خارش دائمی، می توانید برخی از روش های خانگی ساده و موثر زیر را امتحان کنید.

روش های درمان خارش پوست سگ
سرکه سیب
سرکه سیب خام و فیلتر نشده، یکی از بهترین داروها برای درمان خارش پوست سگ است. محلول حاوی سرکه سیب می تواند PH پوست حیوان خانگی ما را به حالت عادی بازگرداند و به این ترتیب خارش را از ببن ببرد.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
به مقدار مساوی سرکه سیب و آب را در یک بطری اسپری بریزید.
بطری را تکان دهید تا آب و سرکه کاملا مخلوط شود.
محلول را روی تمام پوست حیوان اسپری کنید.
اجازه دهید محلول در مجاورت هوا روی پوست حیوان خشک شود.
از این روش، بسته به شدت خارش، ۱ یا ۲ بار در روز استفاده کنید.
نکته: هنگام استفاده از این محلول روی صورت حیوان مراقب باشید. سرکه سیب می تواند موجب سوزش پوست و چشم شود. ضمن این که هرگز از سرکه سیب رقیق نشده استفاده نکنید.

ویتامین E
اگر خارش پوست حیوان به دلیل خشکی پوست ایجاد شده باشد، راه حل آن استفاده از ویتامین E است. ویتامین E رطوبت را به پوست باز می گرداند و باعث می شود که علت خشکی پوست مرتفع شود. این روغن همچنین باعث رشد پوست و مو در مناطق آسیب دیده می شود.

یک یا دو کپسول ویتامین E را باز کنید و روغن داخل آن را استخراج کنید. مقدار مورد نیاز بستگی به اندازه محل خارش پوست حیوان دارد.
روغن را مستقیما روی پوست سگ بمالید. به طوری که به طور کامل توسط پوست جذب شود.
۲ یا ۳ بار در روز تا زمانی که خارش متوقف شود از این روش استفاده کنید.
ویتامین E را می توان به صورت خوراکی نیز به حیوان داد. با این وجود، برای انجام این کار حتما با دامپزشک در مورد میزان دوز مصرفی مجاز برای نژاد سگ خاص خودتان مشورت کنید.
روغن نارگیل
استفاده خوراکی و موضعی از روغن نارگیل ممکن است راه مناسبی برای درمان خارش پوست سگ باشد. چربی در روغن نارگیل پوست را مرطوب نگه می دارد و باعث رشد پوست و موی سالم می شود.

هنگامی که به صورت خوراکی از این ماده استفاده می شود، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
برای استفاده موضعی، ½ فنجان روغن نارگیل را با ۲ قطره روغن پونه کوهی مخلوط کنید.
مخلوط را روی قسمت های خارش دار پوست سگ بمالید.
دو بار در روز این کار را انجام دهید.
روش دیگر
بین ۱ قاشق چای خوری تا ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل خالص (بسته به اندازه بدن سگ) را در هر وعده به او بدهید.
یک بار در روز این کار را انجام دهید.
بوراکس و پراکسید هیدروژن
ترکیب بوراکس و پراکسید هیدروژن هنگامی که به طور مناسب استفاده  شود، می تواند به درمان خارش پوست سگ کمک کند.

۲ فنجان پراکسید هیدروژن ۱ درصد و ۴ فنجان آب گرم را مخلوط کنید.
۳ قاشق غذاخوری بوراکس را به آن اضافه کرده و مواد را کاملا مخلوط کنید.
از این مخلوط برای شستن پوست سگ استفاده کنید.
اجازه دهید پوست در مجاورت هوا خشک شود.
روزانه ۲ یا ۳ روز این کار را تکرار کنید.
می توانید از این محلول برای شستن ملافه، اسباب بازی ها و دیگر ابزاری که سگ با آن در تماس است استفاده کنید.
ماست
ماست برای خارشی که به علت عفونت مخمر ایجاد شده است، یک درمان عالی است.

ماست کم چرب یا پروبیوتیک باکتری های خوب را در روده سگ نگه می دارد و این موضوع باعث می شود تا عفونت های مخمر بتوانند به درستی رشد کنند. ماست همچنین سیستم ایمنی بدن حیوان خانگی شما را تقویت می کند.

به علاوه، هنگامی که از ماست به صورت موضعی استفاده می شود، پوست را خنک کرده و خشکی را تسکین می دهد.

برای استفاده موضعی، کمی ماست ساده را روی پوست سگ بمالید.
چند ساعت صبر کنید و سپس آن را با آب آشامیدنی بشویید.
یک بار در روز این کار را تکرار کنید.
روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ
روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ
روش دیگر
برای استفاده خوراکی، یک بار در روز به مدت چند هفته از این ماده برای تغذیه سگ استفاده کنید.
مقدار مصرف بستگی به اندازه سگ دارد.
این مقدار از ۱ قاشق چای خوری برای سگ های کوچک تا ۳ قاشق غذاخوری برای سگ های بزرگ متفاوت است.
توجه: فقط ماست ساده بدون شکر یا مواد افزودنی را برای تغذیه حیوان خانگی خود استفاده کنید.

لیمو
لیمو به شدت اسیدی است و می تواند انگل های میکروسکوپی که سبب ایجاد خارش در سگ ها می شود را از بین ببرد. این ماده تحریک و آسیب دیدگی پوست را از بین می برد.

یک لیمو کامل را با پوست تکه تکه کنید.
این ماده را با ۳ الی ۴ فنجان آب گرم ترکیب کرده و یک شب صبر کنید.
با کمک یک اسفنج این ماده را روی پوست حیوان در زمان استحمام بمالید.
اجازه دهید پوست در مجاورت هوا خشک شود.
این کار را یک بار در روز انجام دهید.
نکته: آب لیمو را مستقیما روی زخم های باز پوست حیوان نمالید، زیرا ممکن است احساس سوزش ایجاد کند.

بلغور جو دوسر
حمام کردن حیوانات خانگی با آب ترکیب شده با جو دوسر برای درمان خارش پوست عالی است. بلغور جو دوسر آرام کننده، تغذیه کننده و مرطوب کننده پوست حیوان خانگی است و باعث می شود که خارش کمتر شود. برای درمان خارش پوست سگ به کمک جو دوسر طبق دستور زیر عمل کنید.

۱ فنجان از جو دوسر را به یک وان بزرگ پر از آب گرم اضافه کنید.
چند قطره اسانس اسطوخودوس به آن اضافه کنید.
سگ را حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه در این وان بخیسانید.
عصاره باقی مانده روی پوست حیوان را با آب گرم بشویید.
یک بار در روز برای درمان خارش پوست سگ از این روش استفاده کنید.
جوش شیرین
جوش شیرین یکی دیگر از موادی است که می تواند فوری خارش بدن سگ را درمان کند. این ماده به علت دارا بودن خواص ضد التهابی اثر تسکین دهنده روی پوست دارد. همچنین، به عنوان یک خنثی کننده طبیعی اسید عمل کرده و به کاهش خارش کمک می کند.

۱ قاشق سوپ خوری جوش شیرین را به وان حمام سگ اضافه کنید.
حیوان خانگی خود را در این آب به مدت ۱۰ دقیقه بشویید.
سپس با آب خالی آبکشی کنید.
یک بار در روز این کار را انجام دهید.
روش دیگر
برای استفاده موضعی، کمی پودر جوش شیرین را با آب به شکل خمیر درآورید.
خمیر را روی مناطق آسیب دیده پوست سگ بمالید.
اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند.
سپس آن را با استفاده از آب شستشو دهید.
یک بار در روز این کار را تکرار کنید.
نکته: از استعمال جوش شیرین روی پوستی که زخم باز دارد اجتناب کنید.

آسپرین
در حالی که آسپیرین را نباید به مصرف خوراکی سگ ها رساند، اما می توان آن را به طور موضعی برای درمان خارش پوست سگ استفاده کرد. آسپرین می تواند از قرمزی، خارش و سوزش پوستی که گاهی ناشی از خارش دائمی است، جلوگیری کند.

۲ قرص آسپرین را پودر کنید.
پودر را کاملا با الکل مخلوط کنید.
با استفاده از یک تکه پنبه آن را به طور مستقیم روی پوست آسیب دیده بمالید.
اجازه دهید ترکیب ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست بنشینید، سپس آن را با استفاده از آب خالی شستشو دهید.
یک بار در روز تا زمانی که خارش متوقف شود از این روش درمان خارش پوست سگ استفاده کنید.
نئم
نئم که به نام های چریش و یاس بنفش هندی نیز شناخته می شود، یک ضد عفونی کننده طبیعی است و می تواند به مبارزه با عفونت های پوستی و کاهش خارش کمک کند. این گیاه همچنین برای بهبود سلامت پوست حیوان خانگی مناسب است.

چند عدد برگ های نئم را در یک ظرف آب (۴ فنجان) به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپزید.
پس از سرد شدن، آب را صاف کرده و درون بطری اسپری بریزید.
محلول را روی پوست سگ اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود.
یک بار در روز این کار را تکرار کنید.
روش دیگر
به مقدار مساوی روغن نئم خالص و روغن نارگیل را مخلوط کنید.
این ترکیب را ۲ یا ۳ بار در روز روی محل خارش پوست حیوان بمالید.
نکات اضافی برای درمان خارش پوست سگ
پوست سگ خود را یک بار در روز برای کنترل و از بین بردن خارش و تحریک شدگی شانه بزنید.
حیوان را برای محافظت در برابر کک هفته ای دو الی سه بار استحمام کنید. اگر پوست او خشک است، برای درمان آن از شامپو های مخصوص پوست های خشک استفاده کنید.
حداقل یک بار در هفته ملافه او را با آب داغ بشویید.
بدن سگ ممکن است به برخی از غذاها واکنش نشان دهد. بنابراین رژیم غذایی او را به صورت ناگهانی تغییر ندهید و اگر متوجه خارش او پس از تغذیه اش با یک ماده خاص شدید، دیگر آن خوراکی را به حیوان ندهید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی