پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

استرس در سگ ها را کمتر کنید

استرس در سگ ها را کمتر کنید
درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:


وجود فرد جدید در منزل
آتش بازی
وقوع طوفان
رفتن به خانه جدید
محصور شدن در جعبه
معاینه توسط دامپزشک
گم شدن
همچنین بعضی از نژادها نسبت به استرس حساسیت بیشتری دارند.

شناخت علائم استرس در سگ مهم است. زیرا سگ شما نمی تواند احساسات خود را با کلمات بیان کند. چند نشانه برای تایید استرس در سگ ها وجود دارد که صاحبان حیوانات خانگی باید از آن ها مطلع باشند. این نشانه ها عبارتند از:

تنبلی بیش از حد
قرار دادن دم بین پاها
لیسیدن لب
بردن گوش به پشت سر
بالا کشیدن پنجه
عرق کردن پنجه ها
تنش عضلات
گاز گرفتن افسار
دم تکان دادن
خمیازه کشیدن
لرز (زمانی که سرمایی وجود ندارد)
قدم زدن
اسهال، یبوست یا سایر مشکلات گوارشی
کاهش اشتها
کناره گیری
افزایش خواب
حمله به سوی افراد یا سایر حیوانات
استرس برای سلامت حیوان خانگی شما بد است. این حالت سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و حیوان خانگی را به بیماری ها حساس تر می کند. سگ تحت فشار و استرس ممکن است با مشکلات زیر مواجه شود:

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
فشار خون بالا یا بیماری های قلبی عروقی
بیماری های خود ایمنی
دیابت
زخم
مسمومیت گوارشی
از دست دادن حافظه
تنش عضلانی
خستگی
روش های درمان استرس در سگ ها
اجتناب از محرک ها
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
هنگامی که صحبت از مقابله با استرس در سگ ها می شود، باید عوامل ایجاد کننده استرس در حیوان خانگی خود را شناسایی کرده و در صورت لزوم از آن ها اجتناب کنید. این روش می تواند یکی از ساده ترین و در عین حال سخت ترین گزینه های درمانی باشد.

برخی از عوامل رایج که می توانند باعث استرس در سگ ها شوند عبارتند از:

آتش بازی
ورود مهمان جدید به خانه
موسیقی با صدای بلند
به عنوان مثال، اگر سگ شما با گوش دادن به موسیقی با صدای بلند به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد، حجم صدای موسیقی را در خانه تان کم کنید. اگر نیاز به پخش موسیقی با صدای بلند دارید، حیوان را به اتاقی منتقل کنید که صدای به آن جا نمی رسد.

کاهش حساسیت
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
کاهش حساسیت در حیوان خانگی، گزینه ای موثر برای کاهش استرس است. کاهش حساسیت شامل قرار دادن حیوان در زمان و مکانی بدون استرس است. بعد از مدتی باید کم کم به طوری که حیوان استرس خود را نشان ندهد، او را به محیط های جدید معرفی کنید.

به عنوان مثال، اگر سگ شما در طول طوفان تحت تأثیر قرار می گیرد، می توانید با پخش کردن صداهای طوفان در یک محیط کنترل شده دیگر، استرس او را کم کم کاهش دهید. هرچه حیوان خانگی شما بیشتر در معرض این محرک قرار یگیرد، زودتر بر ترس خود غلبه می کند.

اگر حیوان خانگی شما از رفتن به پارک و ملاقات با سگ های دیگر فرار می کند، به آرامی او را به سگ های دیگر معرفی کنید و دوستان خود را که سگ دارند به خانه دعوت کنید. هنگامی که حیوان خانگی وقت خود را با دیگر حیوانات خانگی و افراد دیگر صرف می کند، ترس از ملاقات با سگ های جدید و یا افراد دیگر در او از بین می رود.

ایجاد اعتماد
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
کمک به سگ تان برای ایجاد اعتماد به شما، کمک خواهد کرد که سطح استرس او کمتر شود. تماس فیزیکی با انسان و سگ های دیگر کمک می کند تا اضطراب، ترس و استرس او از بین برود. بنابراین سگ خود را طوری که احساس کند او را دوست دارید لمس کنید و گاهی اوقات کنار او روی زمین بنشینید.

زمان بیشتری را با سگ خود صرف کنید، فرصت زمان بیشتر برای حیوانات خانگی برای ایجاد اعتماد بسیار مفید است. این کار همچنین کمک می کند تا درک متقابل و پیوندتان با یکدیگر بیشتر شود.

همچنین اجازه دهید سگتان، به منظور ایجاد اعتماد، با شما یا دیگران اعضای خانواده تحت شرایط کنترل شده ارتباط برقرار کند. در این کار عجله نکنید. همچنین سطح تعامل ایجاد شده را کنترل کنید تا باعث ناراحتی حیوان نشود.

ورزش
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
ورزش برای سگی که از استرس رنج می برد، واقعا مفید است. در بعضی موارد، استرس می تواند ناشی از عدم فعالیت بدنی باشد و می تواند با جذب حیوان خانگی به سمت فعالیت های بدنی کاهش یابد.

نیازی به فعالیت شدید ندارید. شما می توانید حیوان خانگی خود را برای پیاده روی در نزدیک ترین پارک محل ببرید. قدم زدن به سگ کمک می کند انرژی ذخیره شده خود را افزایش دهد و برخی از هورمون های خوب را در بدن آزاد کند. تمام این عوامل به کاهش استرس در سگ ها کمک می کنند.

همچنین، به طور منظم با سگ خود بازی کنید. هر چقدر زمان بیشتری را با سگ خود صرف کنید، او احساس ایمنی بیشتری می کند.

پخش موزیک
درست همانطور که موسیقی برای انسان ها تسکین دهنده است، سگ ها نیز ممکن است از گوش دادن به موسیقی لذت ببرند. با این حال، گوش دادن به موسیقی با صدای بلند مانند موسیقی های متل و جاز می تواند باعث ایجاد استرس در سگ ها شود.

برای حفظ آرامش و خوشحالی سگ، موسیقی آرامش بخش و کلاسیک برایش پخش کنید.

شما همچنین می توانید موسیقی مخصوص به حیوانات خانگی را در فضای خانه پخش کنید. چنین آهنگی هنگامی مفید است که سگ از اضطراب جدایی رنج می برد. موسیقی را در حالی پخش کنید که از حیوان خود دور هستید. به این ترتیب حیوان می تواند جدایی شما را بهتر هضم کند.

ایجاد یک منطقه امن
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
مهم نیست که خانه شما چقدر بزرگ یا کوچک است، مهم این است که حتما برای سگ خود یک منطقه امن در خانه ایجاد کنید. این مکان جایی است که حیوان خانگی شما هنگام عقب نشینی می تواند در آن جا ساکن شود.

درست مانند انسان، حیوانات خانگی نیز عاشق داشتن محلی مخصوص به خود هستند که در آن بتوانند از هر گونه نفوذ و شرایط استرس زا رها شده و احساس امنیت کنند.

حتما این منطقه باید تمیز باشد و سگتان آن جا دوست داشته باشد. شما می توانید یک پتو مخصوص سگ یا اسباب بازی مورد علاقه او را در آن جا قرار دهید تا او بتواند با آن بازی کند. سعی کنید این منطقه نزدیک به خودتان باشد. زیرا حضور شما می تواند در طول یک وضعیت استرس زا تفاوت زیادی ایجاد کند.

ارتقاء استقلال
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
برای کمک به کنترل استرس در سگ خود، باید از نیازمند بودن او به خودتان خودداری کنید. این کار می تواند با ارتقای سطح استقلال در حیوان انجام شود.

به عنوان مثال، معرفی فعالیت ها و اسباب بازی های جدید و آموزش او برای حل مشکلات بدون نیاز به شما می تواند بسیار مفید باشد. نیازی نیست که کارهای شخصی او را شما انجام دهید. انجام فعالیت های شخصی را به خودش بسپارید حتی اگر کسی در اطرافش وجود داشته باشد، باید یاد بگیرد که خودش درگیری هایش را حل کند.

در صورت نیاز، روی درهای خانه، درهای کوچک مخصوص عبور حیوانات خانگی نصب کنید. با این کار حیوان می تواند از اتاقی به اتاق دیگر به صورت  آزادانه حرکت کند. این کار به سگ اجازه می دهد زمانی که تنها است آرامش خود را حفظ کند.

لمس درمانی
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
لمس درمانی یکی از بهترین راه هایی است که می توانید از آن برای کمک به کاهش استرس در سگ خود استفاده کنید. لمس برای سگ ها آرامش بخش است و سطح احساس اطمینان در او را افزایش می دهد. بنابراین در طول روز سعی کنید چند نوت سگ خود را لمس کنید. شما همچنین می توانید سگ را ماساژ دهید تا احساس آرامش کند.

سگ  را با دادن پاداش در زمانی که او پاسخ مثبت از رفتارهایش دریافت می کنید، ستایش کنید. هرگز زمانی که کار بدی می کند او را سخت تنبیه نکنید. این کار تنها وضعیت را تشدید می کند و او را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.

آروماتراپی
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
درست مانند انسان، سگ ها نیز می توانند زمانی که بوی چیز آرام بخشی را استشمام می کنند، آرام شوند. هنگامی که صحبت از آروماتراپی می شود، اسانس بابونه و اسانس اسطوخودوس برای استفاده به عنوان آروماتراپی برای سگ ها ایمن هستند.

چند قطره روغن بابونه یا اسطوخودوس را روی یک دستمال بریزید و آن را در قلاده سگ خود قرار دهید. بوی عطر این ماده که به مشام سگ برسد، احساس آرامش می کند.

ضمن این که می توانید در مورد کرم ها و اسپری هایی که به طور خاص برای حیوانات خانگی طراحی شده اند، با پزشک مشورت کنید. همیشه دستورالعمل های درج شده روی برچسب این محصولات را با دقت بخوانید و دنبال کنید.

مشورت با پزشک
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
روش هایی که به کمک آن ها می توانید استرس در سگ ها را کمتر کنید
اگر سگ تان با وجود درمان های ذکر شده در این مطلب هنوز هم احساس استرس می کند، با پزشک خود مشورت کنید. در برخی موارد، استرس و تنش می تواند به برخی از بیماری ها مربوط باشد.

انجام معاینه مناسب توسط دامپزشک می تواند هر مشکلی را که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد شناسایی کند. زمانی که بیماری کنترل می شود، سطح استرس حیوان نیز پایین می آید.

دامپزشک  می تواند یک مربی خوب رفتاری باشد و حیوان خانگی را برای مقابله با عوامل استرس زا آموزش دهد. داروهای ضد استرس تجویزی نیز می توانند به کاهش استرس در سگ ها کمک کنند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی