پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

این حیوانات منقرض نشده اند

آنها هنوز زنده هستند





به نظر میرسد جهان ما در محاصره و بمباران انقراض و تحلیل موجودات زنده اطرافمان قرار گرفته است و باید راهی برای توقف این روند اندیشید. این حتی برای هر عضو عادی از جامعه انسانی ما الزامی است. بد نیست در اینجا به قسمت خوب ماجرا اشاره کنیم و فهرستی از حیواناتی را ارائه کنیم که گمان میشد منقرض شده اند اما در واقع چنین نبود و آنها در نزدیکی ما زندگی میکردند:








10. موش نیوهالند (New Holland Mouse) :





این موش در ابتدا در سال 1843 توسط زیست شناسان شناسایی شد. اما در اوایل قرن بیستم این موش ها به کلی ناپدید شدند و فرض بر این گذاشته شد که منقرض شده اند تا اینکه مجددا در سال 1976 تعدادی از آنها یافت شدند. تنها محل زندگی آنها کشور استرالیا است. نام این حیوانات هنوز در لیست انقراض قرار دارد و از همان سال 1843 همواره به شدت در معرض انقراض بوده اند.










9. اسکینک وحشتناک (Terror Skink) :





این اسکینک ها که نام علمی آنها Phoboscincus bocourti است تا سال 2003 گمان بر منقرض شدن آنها بود اما در این سال چند عدد از آنها در «نیوکالدونیا» (New Caledonia) مشاهده شدند. این سوسمارها حدود 50 سانتی متر طول دارند و دندان های فوق العاده تیزی دارند. این حیوانات همه چیز خوار هستند. تنها گونه های مشاهده شده این حیوانات هنوز هم فقط در نیوکالدونیا یافت میشوند.





مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com
__________________
بخش دوم



8. کرم خاکی غول پیکر پالوس (Giant Palouse Earthworm) :





تا سال 1982 اینگونه گمان میشد این کرم ها که ساکنان محلی آمریکای شمالی هستند به طور کامل منقرض شده اند اما در این سال مجددا چند عدد از آنها در سطح زمین یافت شدند. اطلاعات کمی در خصوص این کرم ها در دست است اما در همین حد در خصوص آنها بدانید که خصوصیات بسیار عجیبی در این کرم ها وجود دارد. آنها می توانند تا سه فوت (نزدیک به 1 متر!!) طول داشته باشند و در هنگامی که توسط انسان یا هر موجود دیگری لمس شوند ماده ای لزج از خود ترشح میکنند. این ماده سیخ مانند به عنوان یک عامل دفاعی در وجود آنها است. رنگ این کرم ها همیشه زال یا ترکیبات آن است.








7. تاکاهی (Takahe) :





تاکاهی گونه ای پرندگان است که قدرت پرواز ندارد و ساکن نیوزیلند است. پس از اسیر شدن آخرین نمونه از آنها در سال 1898 اینطور پنداشته شد که نسل آنها منقرض شده است، اما در نهایت با جستجوی گسترده ای که در سال 1948 انجام شد، یک عدد از آنها در اطراف دریاچه «تی آنائو» (Te Anau) یافت شد. نسل این حیوان همچنان به شدت در خطر انقراض قرار دارد. این پرنده دارای عادات عجیبی در غذا خوردن است. یکی از این عادات این است که آنها با قدرت، گیاهان مورد علاقه شان را از ریشه میکنند و فقط قسمت نرم انتهای آن را با استفاده از پنجه هایشان کنده و سپس میخورند. درنهایت پس از انجام اینکار به گوشه ای رفته و استراحت میکنند.



مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com
_________________
بخش سوم



6. صاریغ کوتوله کوهی (Mountain Pygmy Possum) :





فسیل های یافت شده از این جاندار، نخستین فسیل های یافت شده مربوط به دوره «پلیوستوسن» (Pleistocene) بود که در سال 1896 کشف شد. جالب اینجاست که در سال 1966 نمونه زنده ای از آنها در منطقه «مانت هوتم» (Mount Hotham) استرالیا مشاهده شد. این صاریغ ها هم اندازه موش هستند و در کوهستان های متراکم و صخره ای آلپاین زندگی میکنند. معمولا ماده ها در مناطق مرتفع تری نسبت به نرها زندگی میکنند و نرها عموما در کوهپایه یافت میشوند و برای جفتگیری با ماده ها تا قله کوهستان سفر میکنند. به خاطر اینکه این حیوانات باید سفر سخت و خطرناکی را طی کنند دولت استرالیا برای سهولت کار آنها، تونلی در این کوهستان برای آنها حفر کرده است.






5. گراسیلیدریس (Gracilidris) :





«گراسیلیدریس» ها گونه ای از مورچه های شب فعال هستند که در ابتدا فقط فسیل هایی از آنان در دست بود و این فسیل ها هم همگی درون کهربا باقی مانده بودند. در سال 2006 تعداد زیادی از این مورچه ها یافت شدند اما همچنان اطلاعات کمی در خصوص آنها در دست است. این مورچه ها در کلونی های کوچک زندگی میکنند.و بر روی خاک آشیانه میسازند.


مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com
__________________
بخش چهارم



4. مرغ دریایی برمودا (Bermuda Petrel) :





دانشمندان گمان می کردند که این پرندگان شب فعال 330 سال پیش منقرض شده اند، اما در سال 1951 18 جفت از آنها مشاهده شدند. اینطور گفته میشد که دلیل اصلی انقراض آنان، حمله سگ ها و گربه ها و موش های خانگی به آنها بوده است. برخلاف ظاهر آرام، آنها یکی از کابوس های ملوانان اسپانیایی بودند که همواره تمامی ملوانان از حمله آنها وحشت داشته اند و نام شیطان را بر آنان نهاده بودند.








3. موش صخره لواتیان (Laotian Rock Rat) :





این موش ها (که به اسم موش سنجابی نیز شناخته میشوند) نخستین بار در سال 2005 توسط یک محقق که به سفر تفریحی رفته بود کشف شد. یک سال بعد مجادله شدیدی بین محققان، دانشمندان، زیست شناسان و دیگر صاحب نظران این رشته در گرفت که آیا این حیوان، واقعا یک گونه جدید است یا اینکه گونه ای است که گمان میرفت مدت ها پیش منقرض شده و به کلی از روی زمین محو شده است. این حیوان بدنی شبیه موش صحرایی و دمی شبیه به سنجاب دارد. شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که اولین نمونه این حیوان در واقع در جای دیگری یافت شد، جایی که یکی از آنها کشته شده بود و گوشتش برای فروش به یکی از فروشگاه های کشور لائوس برده شده بود.



مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com
__________________
بخش پنجم



2. مارمولک غول پیکر لاپالما (La Palma Giant Lizard) :





فرض بر این بود که این مارمولک در سال 1500 منقرض شده است. آنها در «لاپالما» که منطقه ای در جزایر قناری است زندگی میکنند و پس از ورود گربه های خانگی به این منطقه، نسل آنها به شدت در معرض انقراض قرار گرفته است. با وجود اینکه این موجودات فقط در جزایر قناری زندگی میکرده اند اما در سال 2007 یکی از آنها در «گراند کاناریا» دیده شد. جالب اینجاست که این جزیره به نام سگ ها و قناری هایش شهرت دارد.








1. کوئلاکانث (Coelacanth) :





عجیب ترین نام این فهرست بی شک متعلق به این ماهی است. طبق نظریه های دانشمندان، این حیوان در دوره کرتاسه اوس منقرض شده بود. در سال 1938 مجددا این حیوان در مناطق وسیعی از آبهای قاره آفریقا از جمله «لازاروس تاکسون» (Lazarus Taxon) مشاهده شد و زندگی آن از شکل فسیل به شکل واقعی و زنده بدل شد. فسیل های یافت شده از این ماهی ها مربوط به 410 میلیون سال پیش است. آنها غالبا در کف اقیانوس زندگی میکنند و به ندرت به نزدیکی سطح آب می آیند. طول بدن آنها گاهی به 15 فوت (بیش از 4 متر) میرسد اما هرگز موردی از حمله آنان به انسان ها گزارش نشده است.



مترجم : مسعود .ک
منبع : listverse.com
___________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی