Resigzed Image Click this bar to view the full image.


تربیت پذیری


ریزش مو


انرژی


نگهبانی

کودکان

محبوبیت
خصوصیات و ویژگی ها :
آن ها سگ های کوچک با اعتماد به نفس بالا , شجاع و خیره سر هستند و دارای شجاعت و شهامت سگ های بزرگتر از خود می باشند . آن ها به عنوان سگ های تقریبا لجوج و با طرز افکار خواص خود شناخته شده اند . اما در عین حال مشتاق به راضی کردن صاحب خود هستند و تعلیم آن ها تقریبا آسان بوده و یار وفاداری برای صاحبان خود می باشند . سگ پرسر صدایی نیستند و تنها در صورتی پارس می کنند که دلیل خوبی برای انجام اینکار داشته باشند . آن ها سگ های نگهبان خوبی هستند و با احساس حضور فرد غریبه در پشت در شروع به پارس کردن می کنند . از بودن در کنار خانواده (صاحب ) خود لذت می برند و نباید به مدت طولانی در حیاط خانه تنها گذاشته شوند . اگر کار دیگری برای انجام دادن نداشته باشند شروع به کندن چاله می کنند . در کنار انجام بازی های پر شور و نشاط احتیاج دارند برای پیاده روی حداقل چند با در داخل هفته به بیرون از منزل و میحط آزاد برده شوند . اگرچه بسیار دوست داشتنی و با محبت هستند , در مقابل انسان های جدید و همچنین سگ های دیگر خجالتی و گاهی پرخاشگر می شوند . در هنگام پیاده روی شما باید محکم قلاده ی او را بگیرید زیرا آن ها از ابتدا برای شکار موش ها پرورش یافته اند پس در صورت مشاهده ی هر نوع جاندار کوچک به دنبال او می دوند و به احتمال زیاد او را می کشند . مخصوصا در هنگام نزدیک شدن آن ها به گربه ها و یا حیوانات خانگی دیگر باید بیشتر مراقبشان باشید . آن ها با کودکان رابطه ی خوبی دارند تا زمانی که کودکان آن ها را دست نیندازند و اذیت نکنند . و تا زمانی که طبق برنامه ی مشخص به پیاده روی برده شوند می توانید از آن ها در آپارتمان نگهداری کنید . صاحبان آن ها معمولا برای غذا دادنشان مشکلی ندارند چون این تریرها نسبت به غذایشان وسواس ندارند . افرادی که نسبت به تمیزی حساس هستند می توانند ازین تریر ها نگهداری کنند چون تقریبا ریزش مویی ندارند .
ویژگی های ظاهری :
ارتفاع آن ها تا شانه ها بین9 تا 11 اینچ و وزن آن ها بین 9 تا 14 پوند می باشد . دارای پوشش موی کوتاه سیمی مانند و دولایه هستند . که موهای پوشش بالایی سیمی و سخت بوده و پوشش داخلی از موهای نرم برخوردار است . رنگ موهای آن ها بین برنزه و مشکی یا مخلوطی از هردو متغیر است .
آرایش و نظافت :
شما باید موهای آن ها را هر چند هفته یکبار شانه بزنید . موهای بیرونی : موهای مرده ی این قسمت باید هر 6 ماه یکبار چیده شوند . موهای داخلی : هرچند ماه یکبار کوتاه گردند .
تاریخچه :
تریر استرالیایی برگرفته شده از چند تریر گوناگون بوده و از انگلیس برای شکار موش و مار به استرالیا آورده شده است . در دهه ی 1880 تریری به نام تریر مو سخت با چند تریر دیگر کراس(پیوند) زده شد که نتیجه ی آن تریر استرالیایی می باشد . کلوپ تریر استرالیایی در سال 1887 تاسیس گردید . و این تریر در سال 1960 به تایید AKC در آمد . محبوبیت akc این نژاد در سال 2007 صد و هشتمین از 157 نژاد گزارش شده است .
چند عکس از این نژاد :
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.ترجمه : بهار (baran_bahar)
منبع :allsmalldogbreeds