پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

کالی ( collie)

کالی ( collie)
در کل کالی سگ سالمی می باشد.کالی تمام خصوصیاتی را که صاحبان سگ به دنبال آن هستند دارد: مهربان-زیبا-باهوش-بسیار تربیت پذیر-حساس-باوفا و دوست داشتنی. بر خلاف چو چو کالی سگی نیست که فقط با یکی از افراد خانواده ارتباط برقرار کند. آن ها تمام افراد خانواده را دوست خود می دانند و دوست می دارند. علاقه و اشتیاقی که این نژاد در راضی کردن صاحبش دارد باعث می شود که آموزش دستشویی و حرف شنوی را سریع یاد بگیرد و او را برای مسابقات فرمان پذیری ورزشی و اگیلیتی مناسب میکند. کالی ها سگ های خیلی تمیزی هستند و در صورت شانه زدن روزانه کمتر بو می گیرند.

 
در صورت ایجاد شرایط مناسب این نژاد بهترین پت برای خانواده محسوب می شود. آموزش های لازم را به کولی بدهید- به او احترام بگذارید و دوستش بدارید در این صورت بهترین سگ دنیا را خواهید داشت.ب ه علت عشقی که کالی به خانواده اش دارد بهتر است او را در خانه نگهداری کنید نه در حیاط. این سگ ها برای همدمی و کار پرورش داده شده اند نه برای زندگی تنها در حیاط. کالی ها سگ های بسیار اجتماعی هستند و هیچ وقت نباید آن ها را زنجیر کرد یا از افراد خانه دور نگه داشت. کالی ها سگ های بسیار حساسی هستند و هر رفتار بد صاحب سگ باعث شکسته شدن روحیۀ آن ها می شود. قبلا مشاهده شده است که کالی ای به خاطر رفتار بد کسی که دوستش می دارد ناراحت و افسرده شده است. به علت تاریخچۀ کاری و سگ گله بودن –کالی خیلی سریع میتواند تنها شود. این یکی از دلایل دیگر برای نگهداری از آن در کنار افراد خانواده است. 
اگر به کالی خود اجازه بدهید تا تنها شود خیلی سریع کاری برای خود پیدا میکند: پارس کردن به برگ های که میافتد-دنبال کردن سنجاب ها و یا کندن باغچه! کالی ها به عنوان سگ های تخریب گر شناخته نشده اند ولی در صورتی که این رفتار ها را از خود بروز دهند نشانۀ این است که حوصلۀ آن ها سر می رود و احساس تنهایی می کنند. در این مواقع صاحب سگ باید به دنبال ورزش ها و فعالیت های مناسبی مثل کلاس های فرمان شنوی و ... مهیا کند.
در حالی که کالی ها به عنوان سگ های پر صدایی به علت تاریخچۀ کاری آن ها شناخته شده اند به هیچ وجه سگ های خشنی نیستند و گاز نمیگیرند. در صورتی که کالی ای رفتار خشنی داشته باشد این نشان دهندۀ پرورش اشتباه است. در صورتی که تمایل به خرید کالی دارید باید در بارۀ نحوۀ پرورش آن ها تحقیق کنید. پروشدهندگان باید خصوصیات آرام و مهربان کالی را نگه دارند. سگ های کالی به عنوان سگ کاری و سگ گله پرورش داده شده اند و در صورتی که خشن می بودن به راحتی می توانستند یک دام را از پا در آورند و این آن چیزی نبود که مردم به دنبال آن بودند. در حالی که کالی ها گاز نمیگیرند ولی محافظان خوبی هستند و از خانوادۀ خود در برابر خطر حمایت میکنند. در صورتی که سگ محافظ می خواهید کالی مناسب شما نمی باشد.
در صورت پرهیز از برنامۀ یکنواخت کالی ها مناسب برای کلاس های فرمان شنوی می باشند. ذهن فعال آن ها برای این است که باید به هنگام گردآوری گله فکر کنند. صاحب آن ها فرمانی به کالی می دهد و این کالی است که با در نظر گرفتن شرایط به بهترین نحو عمل می کند. کالی ها ممکن است فرمان های تکراری را اجرا نکنند. این به خاطر فراموشی نیست بلکه به علت یکنواختی فرمان ها می باشد. بنابراین همیشه سعی کنید که فرمان شنوی همراه با سرگرمی باشد.
کالی ها هیچ گاه نباید خجالتی و ترسو باشند. این نژاد عاشق گرد آوردن اجسام جنبنده مخصوصا کودکان شما و پیاده روی می باشد. در کل کالی نژاد مناسبی برای هر سنی است.

بررسی بیشتر خصوصیات رفتاری
کالی رفتاری آرام و مهربان دارد. کالی ها برای گرد آوری گلۀ گوسفندان پرورش داده شده اند و صاحبان آن ها انتظار داشتند که تمام گوسفندان را جمع کرده و بدون آسیب رساندن به گوسفندان آن ها را به خانه بر گردانند. برای همین گله داران نیاز به سگی با اعتماد به نفس و حرف شنو (که به فرمان های صوتی و اشاره ای از پایین تپه گوش دهد) باهوش و مخصوصا سگی که به گوسفندان نزدیک شود بدون اینکه به آن ها حمله کند داشتند. با گذشت زمان سگ هایی که این خصوصیات را داشتند پرورش داده شده و کالی امروزی با خصوصیات خاص خود را آفریده اند.
در صورت پرورش درست توسط پرورش دهندگان اعتماد-حرف شنوی و مهربانی آن ها همیشه نمایان و درخشان است. خصوصت های خاص و علاقۀ آن ها به راضی کردن صاحبان آن ها را به یکی از نژاد های بسیار تربیت پذیر تبدیل کرده است. کالی ها بهترین سگ های خانواده میباشند و درحالی که به عنوان سگ های محافظ محسوب می شوند ولی سگ های مناسبی برای گارد نمی باشند زیرا ژن حمله با پرورش دادن از خصوصیات آن ها کسر شده است. در زیر خصوصیاتی که صاحبان کالی به آن اشاره می کنند آمده است:
*با وفا*دوست داشتنی*مهربان*با اعتماد به نفس*قابل اعتماد*باهوش*جذاب*حرف شنو*مشتاق برای راضی کردن صاحب خود*مغرور*محافظ
در حالی که خصوصیات ذکر شده جزو خصوصیات طبیعی این نژاد می باشد دقت کنید که محیطی که توله در آن بزرگ می شود در رفتار و شخصیتش در آینده تاثیر می گذارد. به عنوان صاحب کالی همیشه محیطی امن-سالم و مناسب برای سگ خود ایجاد کنید.

کارهای که لازم است صاحب کالی انجام دهد:
*زمان کافی برای تربیت کالی خود قرار دهید.
*هروز چند دقیقه فرمان شنوی را با او تمرین کنید.
*از تولگی آن ها را با آدم ها حیوانات دیگر اجتماعی کنید.
*در مورد این نژاد و کلا سگ ها کتاب های زیادی مطالعه کنید.
*در مورد نحوۀ برقرار ی ارتباط سگ ها با یکدیگر تحیقیق کنید تا رفتار سگ خود را درک کنید.
*به آن ها هر روز عشق بورزید.

کارهای که صاحب کالی نباید انجام دهد:
*سر آن ها داد بکشید یا آن ها را تنبیه بدنی کنید.
*در حیاط آن ها را زنجیر کنید.
*از آنها توقع فراگیری آموزش دستشویی در 24 ساعت را داشته باشید.
*از آن ها توقع فراگیری سریع فرمان ها را داشته باشید. آموزش همیشه زمان می برد و به صبر و حوصله نیاز دارد.
*فراموش کنید موهای آن ها را روزانه شانه بزنید(مخصوصا راف کالی).

10 نکتۀ مهم دربارۀ کالی ها
1.کالی ها 2 بار در سال فصل ریزش مو دارند:
مانند تمام نژاد های مو بلند دیگر، کالی ها هم در فصل ریزش مو نیاز به شانه زدن های روزانه دارند تا این موها جدا شود. اگر فرد تمییزی هستید بهتر است نحوۀ استفاده از جاروبرقی را بلد باشید. (کالی ها نژاد مناسبی برای افرادی که آلرژی دارند نیست. بهتر است یک پودل تهیه کنید).
اگر این ریزش مو شما را اذیت می کند پس بهتر است به جای راف کالی اسموت کالی را انتخاب کنید. ولی وقتی نوبت فصل ریزش مو می رسد صاحبان اسموف کالی می گویند این ریزش در اسموف کالی بیشتر است. به هر حال چه راف چه اسموف کالی هر دو نیاز به شانه زدن های روزانه دارند.

2.کالی ها پارس می کنند:
کالی های بی حوصله پارس می کنند. حتی بعضی وقت ها ممکن است بی دلیل پارس کنند. آن ها پارس می کنند چون کالی هستند. در کل کالی ها سگ های آرامی در خانه هستند ولی در صورتی که حوصلۀ آن ها سر برود شروع به پارس کردن می کنند.

3.کالی ها سگ گله هستند:
کالی ها ممکن است بچه های شما و پرندگان و هر چیز جنبدۀ دیگر را گرد آورند. آنها حتی بعضی وقت ها ممکن است با پوزۀ خود به پای شما بزنند و یا گاز های آرامی از شما بگیرند.
در حالی که هیچ وقت به شما صدمه نمی زنند اگر مادری هستید که به گریۀ کودک خود خیلی حساس می باشید بهتر است کالی نخرید.

4.در نواخی گرمسیر تابستان برای کالی خیلی گرم است:
در صورتی که کولر در خانه داشته باشید و فعالیت در بیرون از خانه را کاهش دهید به کالی ضرر نمی رسد. بعضی افراد می گویند بهتر است در تابستان موی کالی خود را کوتاه کنید ولی برخی دیگر اعتقاد دارند موی بلند کالی از او در مقابل گرما محافظت می کند. به هر حال اگر روزانه موهای کالی خود را شانه بزنید در برداشتن موهای اضافی کمک می کنید و سگتان در مقابل گرما مقاوم تر می شود. هر وقت که برنامۀ بیرون بردن کالی خود را دارید دقت کنید تا همیشه آب خنک و سایۀ کافی داشته باشد.

5.کالی ها خیلی حساس هستند و درخواست توجه می کنند:
کالی ها برای خانواده هایی که آنها را سنگی همراه با پشم می بینند مناسب نیستند. آنها همیشه –هرروز و هر هفته نیاز به عشق و توجه دارند.

6.کالی ها عضو محکمی از خانواده هستند:
اگر در چشم کالی نگاه کنید و او را نوازش کنید تصمیم میگیرد که شما برای همیشه مال او می باشید. به او عشق بورزید و از او نگهداری کنید و تا زمانی که زنده است بهترین دوست را خواهید داشت. 

7.کالی ها باهوش می باشند:
کالی خیلی بیشتر از آن چه که فکر می کنید باهوش است. این نژاد ممکن است خطا کند ولی یک خطا را 2 بار تکرار نمیکند. حتی با نگاه کردن در چشمان او میتوان به هوش بالای آن ها پی برد.

8.کالی ها بسیار تربیت پذیر می باشند:
این نژاد برای این آفریده شده است که حرف شنو باشد. حتی بعضی از کالی ها قبل از این که آموزشی را شروع کنید مقصود شما را درک میکند (بعضی توله ها خودشان آموزش دستشویی را یاد می گیرند) ولی به هر حال هر وقت ارادۀ شروع آموزش را کنید کالی آماده است.

9.کالی ها سگ های اسپرتی می باشند و بهترین همدم برای فعالیت های خارج از خانه هستند: فقط در هوای گرم نکات لازم را رعایت کنید.

10.کالی ها نیاز به شانه زدن های روزانه دارند:
اگر می خواهید کالی شما زیبا باشد او را شانه بزنید. حتی اگر فردی با مشغلۀ زیاد می باشید باید حداقل هفته ای 30 دقیقه تا 1 ساعت کالی خود را شانه بزنید. در غیر این صورت موها گره میخورد و این می تواند برای کالی مشکلات سلامتی ایجاد کند. کالی ها چند بار در سال نیاز به حمام کردن دارند. حمام کردن و خشک کردن کالی کار خیلی سختی می باشد. دقت کنید که هیچ وقت کالی ای با موها ی گره خورده را حمام نکنید که فقط باعث بیشتر شدن گره ها و خشک شدن موها می شود.

دانستنی های جالبی در مورد کالی ها:
1.کالی در سایز کوچک وجود ندارد بلکه سگ کوچکی که شبیه کالی است از نژاد شتلند شیپ داگ (شلتی) می باشد.
2.قد کالی های خالص و بالغ تا شانه 22-26 اینچ و وزن آن ها بین 45 تا 90 پوند می باشد.
3.کالی های اولیه خیلی کوچک تر بودند و وزنی بین 25 تا 45 پوند داشتند و رنگ های آن ها متنوع تر بود. پیدایش موهای زیبای راف کالی مربوط به شرایط آب و هوایی سختی که در آن زندگی می کردند می شود.
4.همه ی کالی ها مانند لاسی نیستند.کالی در 2 مدل راف و اسموف وجود دارد و هر کدام آنها 3 نوع رنگبندی دارد:Sable And White-Tricolor-Blue Merle And White
5.اسموف کالی از نظر ظاهر کاملا مانند راف کالی می باشد با این تفاوت که موهای کوتاه-خوابیده و زبری دارد.
6.کالی ها سگ های مهربان و با وفایی هستند و در استاندارد آن ها نباید رفتار خشن یا رفتاری از روی ترس باشد. خیلی کم پیش می آید که یک کالی این رفتار را داشته باشد.
7.گوش های کالی باید بالا باشد با این تفاوت که سر آن(1/4آن)به سمت پایین خم شده است.
8.کالی ها برای نشان دادن عشق خود ممکن است دست و پای شما را خیلی آرام گاز بگیرند و این موضوع نباید گاز گرفتن فرض شود.
9.بعد از معرفی شدن کالی در مسابقات شو داگ در سال 1860 در انگلیس این نژاد تغییراتی کرده است. علاوه بر این که سایز آن دو برابر شده رنگ بندی آنها کم رنگتر و رنگ چشم ها پررنگ شده است. با وجود این تغییرایت ظاهری اخلاق مهربان-باهوشی و کارایی آنها به عنوان سگ گله تغییر نکرده است.
10.کالی ها سگ های خانواده هستند و بهترین زندگی برای آنها زندگی در کنار افراد خانواده می باشد نه زندگی ای در زنجیر و یا در پرورشگاه ها. اگر کالی نتواند عضو کاملی از خانواده باشد هیچ گاه نمی تواند اخلاق پسندیدۀ خود را نمایان کند و ممکن است اختلالات رفتاری داشته باشد. نگهداری کالی در خانه مزیت هایی دارد. سگ کمتر بو میگیرد سالمتر و خوشحال تر است. میتواند محافظ خوبی از افراد خانواده باشد و همدمی دوست داشتنی است. کالی ها خیلی سریع آموزش دستشویی را فرامیگیرند. در صورتی که میخواهید سگ خود را در حیاط نگهداری کنید بهتر است کالی را انتخاب نکنید.
11.به عنوان یک قانون کالی ها سگ های مهربان و دوست داشتنی ای هستند. رفتار آرام و لطیفی با کودکان و سایر حیوانات دارند. به تمامی اعضای خانواده عشق می ورزند و در صورتی که این عشق را جبران کنید تا آخر عمرشان بهترین همدم شما می شوند.
آراستن کالی:
کالی ها در دو نوع راف و اسموف هستند. راف کالی ها به آراستن بیشتری نیاز دارند ولی در اسموف ها هم برای داشتن پوششی سالم نیاز به آراستن های منظم است. این نژاد دارای پوششی دو لایه است .لایۀ زیرین ضخیم تر و لایۀ سطحی نازکتر و صاف می باشد.
اسموف کالی پوشش کوتاه تری مانند پوشش لابرادور و یا دالمیشن دارد. پوشش زیرین ضخیم می باشد. پوشش سطحی راف کالی بلند و صاف می باشد و پوشش زیرین آن ضخیم و محکم است. با شانه زدن های منظم می توانید کالی خود را چه از نوع راف و چه از نوع اسموف زیبا نگاه دارید.
برای آراستن کالی به دو نوع برس (اسلیکر براش و پین براش) -شانه-قیچی و اسپری نرم کننده نیاز دارید. می توانید اسپری نرم کننده را خریداری کنید یا با مخلوط کردن 2 قاشق نرم کنندۀ مخصوص سگ با آب اسپری را خودتان درست کنید. دقت کنید که اسپری مرطوب کننده باید به حد کافی رقیق باشد تا تمام پوشش کالی را چرب کند.
ابتدا مطمئن شوید که تمام پوشش کالی مرطوب شده است و بعد می توانید آن را شانه بزنید. در صورتی که پوشش کالی را بدون استفاده از اسپری مرطوب کننده شانه بزنید موهای کالی می شکند.
شانه و اسلیکر براش برای سگ هایی که ریزش مو دارند و برای باز کردن گره ها مناسب می باشد. در صورتی که گره با شانه زدن باز نشود می توانید گره را قیچی کنید. کالی ها بیشتر اوقات دچار گره در پشت گوش ها، زیر پاهای جلویی و شکم می شوند. همیشه با دقت این نواحی را به دنبال گره چک کنید. برای اسموف کالی اسلیکر براش برای پوشش زیرین و سطحی کافی می باشد.
در فصل ریزش مو بهتر است هر روز کالی خود را شانه بزنید. در سایر اوقات هفته ای یک بار شانه زدن کافی می باشد. شانه زدن های منظم به برداشتن موهای مرده کمک می کند. در صورتی که موهای مرده از پوشش جدا نشوند ممکن است باعث ایجاد هات اسپات بر روی پوست حیوان شوند.
کالی ها نیاز به کوتاه کردن مو ندارند ولی بهتر است با یک قیچی کوچک و با دقت همیشه موی پاهای آنها را در اطراف بالشتک های کف پنجه کوتاه کنید.
وقتی موهای کف پای کالی خود را کوتاه می کنید می توانید ناخن های او را هم بزنید. هر 2 هفته یک بار با کوتاه کردن ناخن ها از بلند شدن آن ها جلو گیری کنید.
همیشه ناخن های کالی خود را با دقت کوتاه کنید. با دیدن رگ های خونی داخل ناخن می توانید تصمیم بگیرید ناخن چه مقدار باید کوتاه شود. در صورتی که اشتباه کردین و از ناخن خون آمد می توانید پودر بچه بر روی آن بریزید و با پنبه یا گاز فشار دهید تا خون ریزی بند بیاید.
و در آخر باید هفته ای یک بار گوش کالی خود را تمییز کنید. می توانید قطره های مخصوص تمییز کردن گوش را از دامپزشکی تهیه کنید. 1 یا 2 قطره در گوش سگ بریزید و با دست قسمت پایینی گوش را ماساژ دهید. در آخر می توانید با پنبه قسمت بیرونی گوش را تمییز کنید و اجازه بدهید تا کانال گوش به طور طبیعی خشک شود.

تربیت کالی
تربیت کالی باید زمانی که با تولۀ جدید وارد خانه می شوید آغاز شود. خیلی از آموزش های لازم برای رفتار مناسب در خانه مثل خراب نکردن وسایل، اتاق های غیر مجاز برای ورود و ... با زندگی کردن در کنار شما به طور طبیعی یاد گرفته می شود. برخی دیگر از فرمان ها نیاز به صبر و حوصله و تمرین دارند. به علت این که توله سگ ها محدودۀ تمرکزی کوتاهی دارند بهتر است آموزش 10 تا 15 دقیقه و ترجیحا چند بار در روز به جای 10 دقیقه پشت سر هم باشد. بسته به آموزش های قبلی،شخصیت کالی و دشواری فرمان دوران آموزش می تواند بین چند دقیقه تا چند ماه باشد.
کالی ها سگ های آرامی هستند که نسبت به تن صدای انسان ها حساس می باشند. بهترین روش برای آموزش کالی استفاده از صدایی آرام و یکنواخت برای نشان دادن راه صحیح و آن چیزی که از او انتظار دارید می باشد. آرزوی کالی راضی کردن شما می باشد و در صورتی که از روش صحیح استفاده کنید می توانید آموزش ها را سریع به کالی خود یاد دهید. تمرین نباید با خشونت و زور همراه باشد. هیچ گاه هنگامی که کالی عصبی است با او تمرین نکنید. تمرین باید با سرگرمی همراه باشد و هیچ گاه نباید از تنبیه فیزیکی استفاده کنید. اگر احساس می کنید از اجرا نشدن فرمان ها عصبی شدید بهتر است چند دقیقه استراحت کنید. سگ ها معنی کلمات را نمیفهمند. آموزش باید همیشه با آرامش،احترام و صبر همراه باشد.

گروه نژادی: Herding
ثبت بین المللی: FCI, UKC, AKC, TKC, CKC
کشور منسوب: انگاستان

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle