چرا گیاهخوار شویم؟ (ترجمه)

مردم با انگیزه های مختلف به سمت گیاهخواری میروند. بعضی از آنها میخواهند زندگی بلندتری داشته باشند، بعضی از آنها میخواهند زندگی سالم تری داشته باشند و برای کاستن آلودگی تلاش میکنند. عده ای نیز برای حفظ منابع طبیعی زمین یا به دلیل علاقه داشتن به حیوانات و یا اینکه اخلاقا مخالف خوردن آنها می باشند تلاش میکنند.
باید تشکر کرد از تحقیقات زیادی که در این زمینه انجام شده که سلامت و منافع محیطی از رژیم غذایی گیاهی را نشان میدهند،حتی دولتها پیشنهاد میکنند که مردم مصرف بیشتر کالری خود را از حبوبات، گیاهان و میوه ها به دست آورند و تعجبی ندارد که تقریبا 70% همه مریضی ها، که شامل یک سوم همه سرطان ها، وابسته به رژیم غذایی است. رژیم های گیاهخواری ریسک تباهی مزمن بافتی (chronic degenerative diseases) مثل چاقی، بیماری شریانهای کرونری(coronary artery disease)، فشار خون، دیابت و بعضی از سرطان ها مثل سرطان روده، سینه ، پروستات، معده، ریه و مری را کم میکند.

چرا گیاهخوار شویم؟ در مورد این دلایل فکر کنید:

با گیاه خوار شدن مریضی ها را از خود دور میکنید. رژیم غذایی گیاهی از رژیم غذایی معمول آمریکایی ها، به ویژه در پیشگیری، درمان، بازگشت بیماری های قلبی و کاهش خطر سرطان بهتر است. یک رژیم غذایی گیاهخواری کم چرب تنها روش موثر برای توقف پیشروی بیماری شریان های کرونری یا پیشگیری کامل از این بیماری می باشد. بیماری های قلبی و عروقی سالیانه یک میلون نفر را در آمریکا می کشد و رتبه اول علت مرگ و میر را در آمریکا دارد. ولی میزان مرگ و میر در رابطه با بیماریه های قلبی و عروقی در گیاهخوارها کمتر از غیر گیاهخوار می باشد. رژیم غذایی گیاهی ذاتا رژیمی سالم است زیرا گیاهخواران هیچگونه چربی حیوانی مصرف نمیکنند و کلسترول کمتری نیز دارند و در عوض فیبر و مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان مصرف میکنند، و مطالب فوق دلیل دیگری است برای گوش کردن به حرف های مامان که میگوید سبزیجاتت رو بخور بچه!


چرا گیاهخوار شویم؟ (ترجمه)

وزن خود را پایین نگهدارید. رژیم غذایی عمومی آمریکایی که پر از چربی اشباع شده و غذاهای فرآوری شده و کمی مصرف غذا های گیاهی و کربوهیدرات های مرکب است ما را چاق میکند و کم کم باعث مرگمان میشود. بنا به گفته مرکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) و مرکز ملی آمار سلامت، 64% از انسان های بالغ و 15% از کودکان 6 تا 19 سال اضافه وزن دارند و ریسک مریضی هایی که به دلیل اضافه وزن شامل بیماری های قلبی، سکته و دیابت دارند. یک تحقیق که از سال 1986 تا 1992 توسط (Dean Ornish) مدیر و برنامه ریز موسسه تحقیقات داروهای پیشگیرنده در سوسالتو (Sausalito) کالیفورنیا انجام گرفته است، مشخص کرد افرادی که اضافه وزن دارند اما رژیم کم چربی گیاهی را پیش میگیرند به صورت میانگین سالانه 24 پوند به مدت 6 سال از دست دادند، آنها بدون حساب کالری و کربوهیدرات و بدون اندازه گیری وعده غذایی و بدون احساس گشنگی وزن کم کرده اند.

شما طول عمر بیشتری خواهید داشت. اگر از رژیم معمولی آمریکایی به رژیم گیاهخواری تغییر رویه دهید زندگی طولانی تر خواهید داشت. شما می توانید 13 سال زندگی سالم به زندگی خود اضافه کنید. مردمی که چربی اشباع شده و حیوانی مصرف میکنند طول عمر کوتاهتری دارند و از کار افتادگی بیشتری در انتهای زندگی خود خواهند داشت. محصولات حیوانی باعث انسداد شریان های قلبی و عروقی از دست دادن انرژی و ضعیف کردن سیستم ایمنی بدن می شود. گوشتخواران همچنین اختلالات جنسی را در سنین کمتر تجربه میکنند.
دلیل بیشتری برای افزایش طول عمر میخواهید؟ ساکنان اوکیناوا ژاپن، بیشترین میانگین طول عمر را نسبت به هر ژاپنی دیگر و احتمالا بیشترین طول عمر هر انسانی در جهان را دارند،مطلب فوق بنا به یک تحقیق 30 ساله از بیش 600 انسان اوکیناوایی 100 ساله می باشد. راز آنها: رژیم کم کالری تشکیل شده از کربوهیدات مرکب تصویه شده، میوه های غنی از فیبر و سبزیجات و سویا می باشد.

چرا گیاهخوار شویم؟ (ترجمه)

گیاهخواری استخوان هایتان را قوی می کند. وقتی که کلسیم کافی در جریان خون یا بدن نیست، بدن ما کلسیم را از استخوانها بیرون می کشد. سوخت و ساز باعث می شود استخوان های ما پوک شوند و استقامت خود را در گذر زمان از دست بدهند. بیشتر پزشکان توصیه می کنند که ما مصرف کلسیم خود را به روش طبیعی از طریق غذا افزایش دهیم. غذا همچنین دیگر مواد مغذی مانند فسفر، منیزیم، ویتامین دی که برای بدن لازم است که کلسیم را جذب و استفاده کند را تامین میکند. 
مردمی که در هضم لاکتوز ضعیف می باشند می توانند معمولا با مصرف مقدار کمی از ماست، پنیر و سیر لاکتوز را به صورت روزانه مصرف کنند. اما اگر شما از مصرف آنها به صورت روزانه دوری می کنید، می توانید کلسیم مناسبی از لوبیا، توفو (پنیر لوبیا)، شیر سویا و گیاهان سبز تیره مثل کلم بروکلی، کلم پیچ و شلغم تازه بدست آورید.

کاهش ریسک ابتلا به بیماری های سوءتغذیه. مرکز کنترل بیماری گزارش کرده است که سالانه 76 میلیون نفر به بیماری های سوءتغذیه مبتلا می شوند، که در نتیجه 325 هزار نفر آنها در بیمارستان بستری می شوند و 5000 نفر را به کام مرگ می فرستد. بنا به گزارش اداره ی غذا و دارویی آمریکا (FDA) غذاهایی که اشباع شده هستند یا پر از پروتوین هستند مانند گوشت، مرغ، ماهی و غذاهای دریایی مکررا با بیماری های سوءتغذیه درگیر می باشند.

گیاهخواری باعث سهولت در علائم یائسگی می شود. خیلی از غذا ها دارای مواد مغذی مفید برای قبل از یائسگی و در طول یائسگی در زنان می باشد. بعضی از غذاها غنی از فیتواستروژن ها هستند، که یک ترکیب شیمیایی گیاهی می باشد که این ماده رفتار های استروژن تقلید میکند. از آنجایی که فیتواستروژن می توانند سطح استروژن و پروژسترون را افزایش یا کاهش دهند، نگهداشتن تعادل این دو ماده در رژیم غذایی کمک در روند یائسه شدن میکند. سویا با فاصله زیادی از دیگر مواد غذایی، غنی ترین منبع طبیعی فیتواستروژن هستند، ولی این ترکیبات همچنین می توانند در صدها غذای دیگر مانند: سیب، چغندر، گیلاس، خرما، سیر، آلو، تمشک، کدو حلوایی، پاستا و سیب زمینی وجود دارند. به دلیل اینکه یائسگی همراه با افزایش وزن و کاهش سرعت سوخت و ساز است، یک رژیم کم چرب پر از فیبر گیاهی می تواند باعث کاهش وزن بشود.


چرا گیاهخوار شویم؟ (ترجمه)

با گیاهخواری انرژی بیشتری خواهید داشت. مواد مغذی خوب انرژی قابل مصرف بیشتری تولید میکنند، که بتوانید هم پای کودکان حرکت کنید، از عهده کارهای خانگی به راحتی بر میایید و زندگی زناشویی بهتری خواهید داشت. چربی زیاد در عروق شما، باعث باز نشدن صحیح سرخرگ ها و نرسیدن اکسیژن کافی به ماهیچه هایتان می شود.در نتیجه شما احساس بی حالی میکنید. یک رژیم متعادل گیاهی به صورت طبیعی خالی از کلسترول میباشد ، گرفتگی عروق ناشی از محصولات حیوانی باعث می شود به صورت جسمی کند شوید، حبوبات، میوه ها و گیاهان غنی از کربوهیدرات های مرکب هستند و بدن را سرشار از انرژی میکنند.

گیاه خوار بودن به دفع ضایعات از بدن کمک بسیار زیادی میکند. خوردن سبزیجات زیاد باعث می شود شما فیبر بیشتری مصرف کنید باعث می شود ضایعات از بدنتان دفع شود. گوشت هیچگونه فیبری ندارد. افرادی که فیبر استفاده میکنند کمتر دچار بواسیر، یبوست و دیورتیکولیت می شوند.

شما به کاهش آلودگی کمک میکنید. بعضی از مردم بعد از آشنایی تاثیر مخرب صنعت گوشت روی محیط زیست گیاهخوار می شوند. بنا به گفته آژانس محافظت از محیط زیت آمریکا (EPA)، مواد شیمیایی و ضایعات حیوانی که از کارخانه ها دفع می شود مسئول آلودگی بیش از 173 هزار مایل رودخانه و جریانات آلوده می باشد. امروزه فضولات استخراجی از کارخانجات یکی از بزرگترین خطرات تهدید کننده کیفیت آب می باشد. فعالیت های کشاورزی که باعث آلودگی می شوند شامل: کارخانجات دامپروری، شخم، سم پاشی آفت کش ها، آبیاری و کود و برداشت.

چرا گیاهخوار شویم؟ (ترجمه)

شما از مواد سمی شمیایی دوری میکنید. آژانس محافظت از محیط زیت آمریکا (EPA) تخمین میزند که نزدیک به 95% آفتهای باقی مانده در رژیم غذایی آمریکایی ها در گوشت، ماهی و فرآورده های لبنی هستند. ماهی، به صورت خاص، حاوی مواد سرطان زا (PCBs, DDT) و فلزات سنگین (جیوه، آرسنیک، سرب، کادمیوم) که نمیتوان با پختن و منجمد کردن آنها را از بین برد. محصولات گوشتی و لبنی با هورمون ها و استروئید ها آلوده هستند، بنابراین مطمئن شوید برچسب های روی محصولات لبنی را قبل از خرید بخوانید.

کمک به جلوگیری از قحطی میکنید. تقریبا 70% از محصولات حبوباتی در آمریکا به حیوانات داده می شوند که بعد بتوان از آن حیوانات به عنوان غذا استفاده کرد. 7 بیلیون از احشام در آمریکا، 5برابر حبوبات که مستقیما توسط مردم آمریکایی مصرف می میکنند. اگر تمام حبوباتی که در حال حاضر توسط احشام مصرف میشود، توسط مردم مصرف شود می توان در حدود 800 میلیون انسان را سیر کرد. اگر این حبوبات صادر شوند میتواند تراز تجاری آمریکا را در یکسال 80بیلیون دلار افزایش دهد.

حیوانات را نجات خواهید داد. بسیاری از گیاهخواران، به دلیل اهمیت دادن به حیوانات گوشت نمی خورند. 10 بیلیون از حیوانات هر ساله برای مصرف انسان ها کشته می شوند.و برخلاف سال های پیش که حیوانات به آزادی در مزارع میچریدند، امروز بیشتره حیوانات در کارخانجات پرورش احشام در قفس نگهداری می شوند و آنها به سختی می توانند تکان بخورند و با غذاهای آنها همراه با آفت کش ها و آنتی بیوتیک ها می باشد. این حیوانات کل زندگی خود را در اصطبل و جعبه، که انقدر کوچک است که حتی نمی توانند دور خود بچرخند می گذرانند. هیچ قانونی برای کنترل در رابطه با برخورد بد با این حیوانات وجود ندارد. قوانین برای کنترل رفتار با حیوانا شامل این کارخانجات نمیباشد و هر گونه رفتار در این محل آزاد میباشد.

در پول خود صرفه جویی می کنید. 10% خرج غذا در آمریکا مرتبط با گوشت می باشد. خوردن گیاهان، حبوبات و سبزیجات به جای 200 پوند گوشت، مرغ و ماهی سالانه می تواند 4000دلار در حساب سالانه شما ذخیره کنند.

سفره شما رنگارنگ خواهد شد. مواد شیمیایی گیاهی مبارز با مریضی به میوه ها وگیاهان رنگهای متنوعی می دهد. این ها به 2 دسته اصلی تقسیم می شوند: کاروتنوئیدها و آنتوسیانین ها (carotenoids and anthocyanins). تمام میوه های زرد و نارنجی و گیاهان، هویج، پرتقال، سیب زمینی شیرین، انبه و کدو رنگ خود را از کاروتنوئید ها می گیرند. تمام گیاهان برگدار سبز همچنین پر از کاروتنوئید هستند اما رنگ سبز خود را از کلروفیل میگیرند. میوه ها و سبزیجات به رنگ قرمز، آبی و بنفش مانند : آلو، گیلاس، فلفل قرمز رنگ خود را از آنتوسیانین ها می گیرند. آشپزی بر اساس رنگ روش خوبی است برای اطمینان از موادی که برای ایمنی بدن مفید می باشد.

پس در نتیجه به جای اینکه از خود بپرسید چرا گیاهخوار شوید سوال اصلی را از خود بپرسید:
چرا هنوز گیاهخوار نشدید؟؟؟؟؟


چرا گیاهخوار شویم؟ (ترجمه)