تخم مرغ
تخم مرغ(ترجمه)
تولید تخم مرغ در صنعت:
جوجه ها معمولا شروع زندگی خود را در داخل دستگاه های جوجه کشی بزرگ که در ان بدنیا امده اند بسر میبرند
جوجه های نر:
بعد از متولد شدن,آنها طبقه بندی میشوند. جوجه های نر بی فایده در صنعت تولید تخم مرغ در نظر گرفته میشوند,از آنجایی که آنها از گونه های انتخابی تخم بعمل امده اند,که برای تولید گوشت مناسب نیستند.آنها توسط گاز کشته شده ودور انداخته میشوند,یا زنده در زمین دفن یا انداخته میشوند به کیسه های پلاستیک یا داخل زباله دانی انداخته میشوند.
یک دانشمند محقق بعد از مشاهده ی جوجه های سطح زمین و گفت که "حتی بعد از بیست ثانیه,تنها تا حدی حیوانات آسیب دیده با تمام جمجمه "وجود دارند. جمجمه آنها هنوز هم جمجمه ی آنها دست نخورده.آنها به طور کامل آگاه بودند و از چپ به میمیرند یک مرگ تدریجی و دردناک.دیگر شاهدان عینی داستان های مشابه از جوجه ها که به آرامی توسط تیغه های ماشین آلات تجزیه میشوند گفته اند.

مرغ باتری قفس:
تعداد بزرگی از همه "لایه" در قفس نگهداری می شوند,معمولا 5 مرغ برای گذاشتن داخل قفس اندازه گیری 18تا 20 اینچ,شرایط زندگی پر تنش آنهاکه طول تخمگذاری خود را تنها در حدود 1-2 سال انجام میدهند به جای نرمال 15-20 سال طول می کشد. وقتی که تخم مرغ او تخمگذار قطره میزان، او در نظر گرفته شده است "صرف شده.باعث میشود مرغ کشته و یا نیروی پرهایشان می ریزد, نیروی پوستاندازی در تاریکی کامل بدون آب و غذا نگهداری می شوند و شوک سیستم های خود را یکی دیگر از چرخه های تخمگذار تخم مرغ است
نوک چینی:
در حال محدود در یک قفس پر ازدحام نیز باعث می شود سلسله مراتب بیش از حد باشد.برای جلوگیری از زخمی کردن یکدیگر ,نوک انها چیده میشود . که بدان معنی است که بخشی از منقار اتها قطع شده است.
شکستگی های استخوانی:
مرغ هایی که در قفس هستند قادر به ورزش کردن نیستند.از آنجا که تخم مقدار زیادی کلسیم از بدن انها میگیرد, آنها استخوان های ضعیف و شکننده دارند و اغلب از شکستگی رنج میبرند .این آنها باعث می شود بسیاری از درد اضافی و اضطراب می شود . شکستگی استخوان نیز غالبا رخ می دهد زمانی که مرغ از قفس خود خارج و حمل و نقل برای کشتار.
محدود ی ازاد:
خیلی مردم تبدیل به تخم مرغ در "محدوده آزاد" زمانی که آنها را درون قفس پیدا کردن و نمیخواهند از این صنعت حمایت کنند. محدوده آزاد "با این حال درکل به این معنا نیست که تمام جوجه ها درمان شوند,به طور کلی "محدوده آزاد" بدان معنی است که حیوانات در قفس نگهداری می شوند.اماآنها معمولا در داخل خانه محدود میشوند,گاهی اوقات در شرایط بسیار شلوغ,شیوه مانند "نوک چینی" و پوستاندازی نیروی نیز می توان در مزارع "محدوده آزاد" یافت پیدا کرد.
درست مانند هر صنعت دیگر, در محدوده ی ازاد مزارع بدست اوردن سود مهم است پس هنوز جوجه ها ی نر بی ارزش و دور انداخته میشوند.یکی دیگر از مشکلات دامداران مرغ با حمل و نقل تخم مرغ است.از آنجا که تخم مرغ ها معمولا توسط کامیون حمل و نقل میشوند,کشاورزان تخم مرغ نیاز دارند که تخم مرغ های خود را استحکام خاص بخشند.مرغ ها پس از حدود یک سال تخم هایی با سفتی کمتر و کمتر تولید میکنند , و همین امر باعث میشود تخم مرغ ها در طول حمل ونقل بیشتر بشکنند.به همین دلیل، مرغ تخمگذار در حدود یک سال قتل عام میشود گاهی اوقات تا دو سال. جوجه های منتقل شده به محدوده ازاد قتل عام میشوند.


مرغ های کشتارگاه:
هنگامی که تعداد زیادی مرغ به کشتارگاه برده میشوند,آنها را از جعبه هایشان خارج کرده و در حالی که کاملا اگاه هستند با پا اویزان میکنند.ابتدا سر انها را از طریق آب باردار الکتریکی میکشند, بسیاری از ان ها بیهوش میشوند. سپس سر انها را با دستگاه برش اتوماتیک میبرند از جایی که خون می اید. پس از آن آنها را به یک مخزن سوزاندن ماست، که باعث می شود آن را آسان تر پرهایشان بکنند
بعضی از مرغ هنوز هم بعد از حمام الکتریکی کاملا آگاه هستند ,به ویژه هنگامی که کشتارگاه یک جریان بسیار زیبا کافی استفاده نمی کنند. هنگامی گردن انها را قطع کردند,آنها همیشه هر دو شریان کاروتید را قطع میکنند, که منبع اصلی انتقال خون به مغز است. این به این معنی است که مرغ هنوز اگاه است حتی زمانی که به مخزن سوزان ماست انداخته میشوند
منبع:veganpeace
مترجم: امین م