پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خرگوش فازی لوپ آمریکایی (American Fuzzy Lop)

 

خرگوش فازی لوپ آمریکایی (American Fuzzy Lop)

 

 

خرگوش های فازیلوپ آمریکایی به وسیله پتی گرین کارل (Patty Greene-Karl) به وجودآمدند. بسیاری از مردم گمان میکنند که این نژاد حاصل ترکیب نژادهای لوپ هلندی (Holland Lops) و آنگورا (Angora) است. در حقیقت این نژاد به نوعی از خرگوش های لوپ هلندی خالص نشات گرفته و حاصل ترکیب این نژاد با برخیاز نژادهای کرک دار و پرزدار بود است. این نژاد در سال ۱۹۸۸ توسط ARBA موردقبول قرار گرفت.

 

 

 

 

رنگ های مختلف خرگوش های فازی لوپ آمریکایی عبارتند از :

 

آگوتی (Agouti) :

 

شاه بلوطی (Chestnut)، چین چیلا (Chinchilla)،سیاه گوش (Lynx)، شیری (Opal)، سنجابی (Squirrel)،استیل (Steel)، چینچیلای سیاه (Sable Chinchilla) یا آگوتی

 

 

منقطع شکستهBroken) ):

 

اتصال هر رنگی با رنگ سفید این نوع را تشکیل میدهد. طرح منقطع باید دارای حلقه دور چشم، علامت روی بینی و گوش های رنگی باشد. در صورتی که قسمت های رنگی کمتر از ۱۰ % کل بدن باشند خرگوش مورد نظر برای شرکت در نمایش، برگزیده نخواهدشد.

 

 

نوک سفید (Pointed White) :

 

بدن به رنگ سفید خالص (pure white) و قسمت های رنگ داربه رنگ های سیاه، آبی، شکلاتی (chocolate) یا یاسی (lilac) بوده و باید در قسمت های دم، پا، بینی و گوش قرار داشته باشند.

 

 

خود رنگ (Self) :

سیاه، آبی، سفید با چشم آبی، سفید با چشم قرمز، شکلاتی و یاسی

 

 

سایه دار (Shaded) :

 

نوک سیاه (Sable Point)، سیامی سیاه، مروارید دودی (Smoke Pearl)، لاک پشتی (Tortoise Shell)، لاک پشتی آبی، لاک پشتی شکلاتی

 

 

نوار پهن (Wide Band) :

 

نارنجی و میشی (Fawn)

 

 

 

نکته :

برخی ازاین رنگ ها هنوز قابل نمایش در مسابقات و نمایشگاه های بین المللی نیستند و همچنان توسط ARBAتحت بررسی قرار دارند. همچنین خرگوش های منقطع از نژاد فازی لوپ آمریکایی (یا هر نژاد دیگر) را با خرگوش های آلمانی نقطه دار (dutch marked) اشتباه نگیرید. آنها در واقع از نژاد چشم آبی وین (Vienna Blue-eyed) نشات گرفته و ژن های این نژاد را در خود دارند. آنها میتوانند با خرگوش های چشم آبی وین ترکیب شده و مجددا فرزندان وین چشم آبی تولید کنند.

 

یک خرگوش فازی لوپ خوب، دارای بدنی کوتاه و پاهای عقب و شانه هایی موازی و نزدیک به هم است. این نژاد باید کاملا عضلانی، به طور ملایم گرد، به شکل متناسبی همگام با سایر قسمت هایبدن بوده و در محدوده حداکثری وزن قرار داشته باشد. خرگوش باید دارای استخوانی سختو همچنین پاهایی استوار باشد.

 

یک سر ایده آل (به یاد داشته باشید که سر بسیار بزرگ نیز تناسبخوبی با بدن کوچک ندارد و حتما باید اندازه سر به صورت متناسب با اندازه بدن باشد.)باید دارای عرضی مناسب و ثابت از بالا تا قسمت پوزه باشد. سر باید به صورت مربع و صورتکاملا صاف و مسطح باشد. همچنین سر در یک خرگوش فازی لوپ آمریکایی اصیل به صورت موازی با شانه ها قرار دارد به شکلی که هیچ نشانه ای از وجود گردن در این نژاد قابل مشاهده نیست.

 

یک تاج خوب، که قسمتی از سر خرگوش است باید بین دو گوش حیوان،کاملا قابل مشاهده باشد. گوش ها باید کوتاه، ضخیم و عریض باشند. اگر گوش ها از وسط و به شکل عمودی به سمت پایین تا خورده باشند نشان دهنده این است که تاج به مقدار بیشاز حد به گوش ها فشار آورده و گوش ها باید دارای ضخامت بیشتری باشند. گوش های خرگوشفازی لوپ آمریکایی باید به سمت پایین باشد، گرچه بعضی از آنها در زمان مضطرب شدن، گوشهای خود را به حالت ایستا درمی آورند. اندازه گوش ها باید متناسب با بدن و حتی گاهی بلندتر باشند اما اندازه ایده آل گوش حدودا نیم تا یک اینچ پایین تر از فک پایینی خرگوش است. گوش ها نباید دارای موهای بلند باشند.

 

پاهای خرگوش باید کاملا صاف باشند. وقتی خرگوش را به پشت نگه میدارید و به پاهای آن نگاه میکنید باید کاملا مستقیم و صاف بوده و و پنچه ها کاملابه سمت بالا باشند. پنجه هایی که در این شرایط به سمت بیرون خم شده باشند نشان دهندهفشار آمدن بر پاها است.

 

موی پوشاننده بدن برای بچه خرگوش ها باید اندکی زبر و ضخیم و دربر گیرنده تمام بدن (به استثنای گوش ها) باشد. برای خرگوش های بزرگتر، موهای بدن باید نرم تر، تمیز و عاری از هرگونه خط و نقطه ای باشند. طول موها باید حداقل ۵ سانتیمتر بوده و موهای کوتاه تر از ۴ سانتی متر در گزینش نمایشگاه ها رد خواهند شد.

 

 

 

آیا شما فقط یک حیوان خانگی میخواهید؟

 

اگر شما فقط به دنبال یک حیوان خانگی هستید و به خرگوش های نژاد فازی لوپ آمریکایی علاقه مند شده اید آنها میتوانند حیوانات خانگی بسیار خوبیباشند. به یاد داشته باشید که این خرگوش ها نسبت به سایر خرگوش های لوپ که موهای کوتاهی دارند نیاز به رسیدگی و آراستن بیشتری خواهند داشت. آنها شخصیت جالبی داشته و حیوانات خانگی دست آموز و سر به راهی هستند. توصیه ما به شما این است که در سنین بچگی که معمولابین ۲ تا ۶ ماهگی است هفته ای یک بار به طور کامل موهای این خرگوش ها را شانه کرده و هر قسمت گره خورده از موها را با کمال دقت به وسیله قیچی بریده و جدا کنید.

 

زمانی که خرگوش پس از گذر از دوره سنین کم، نخستین بار پساز بلوغ، ریزش مو فصلی خود را طی کنید تفاوت را احساس خواهید کرد. بسیاری از خرگوشهای فازی لوپ آمریکایی هر ۱ الی ۶ ماه یک بار نیاز به آراستن و شانه کردن پیدا میکنند.(معمولا این آراستن ها مربوط به زمان نمایش ها و یا زمان جفتگیری میشود).

 

همچنین توصیه ما به شما این است که موهای بچه خرگوش ها رادر فصل تابستان به وسیله یک مو تراش برقی کوتاه کنید. این کار به شما کمک خواهد کردکه پس از رسیدن خرگوش به سن بلوغ، زمان کمتری را صرف آراستن آن کنید.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع:  ephiny.net

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle