پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تقویت مثبت (تایید مثبت) چیست

تقویت مثبت (تایید مثبت) چیست و مزایای استفاده از آن در تربیت سگ چه می باشد؟

تقویت مثبت (تایید مثبت) چیست

استفاده از تقویت مثبت در تربیت سگ به این معنی است که شما به رفتارها و عملکرد صحیح سگ پاداش خواهید داد و نادیده گرفته شدن و بی توجهی به فرمان توسط سگ، قابلیت دریافت پاداش را از او سلب می کند و با این روش سگ متوجه می شود عمل او مورد قبول صاحب قرار نگرفته است.
برای پاداش دادن به سگ می توان از خوراکی های تشویقی، ستایش کلامی، بازی کردن، پیاده روی و یا هر چیزی که سگ به آن علاقمند است استفاده کرد و از آنجایی که سگ به طور غریزی برای جلب توجه و رضایت صاحب مشتاق است، استفاده از روش تقویت مثبت در تربیت آن بسیار موثر می باشد.

تقویت مثبت (تایید مثبت) چیست
تقویت مثبت (تایید مثبت) چیست

مزایای استفاده از تقویت مثبت در تربیت سگ:
1_ استفاده ار تقویت مثبت این اجازه را به تمام افراد خانواده می دهد که در تربیت سگ نقش داشته باشند. 
به عنوان مثال، ممکن است اجرای روش های دیگر آموزشی برای کودک شما خطر آفرین باشد مانند استفاده از بندها و قلاده های شوک در روش های کنترلی (اصلاح رفتاری) و یا تنبیهی، اما در روش تقویت مثبت فرزندان شما با تعدادی خوراکی تشویقی، بدون کوچکترین خطری می توانند به تمرین با سگ منزل بپردازند. با نظارت شما کودکانتان نیز می توانند به شیوۀ شما سگ را آموزش دهند زیرا در روش تقویت مثبت نیاز به داشتن قدرت بدنی، تُن صدای بلند و استفاده از خشونت رفتاری نیست به همین علت شما یا دیگر افراد خانواده در معرض خطری بالقوه قرار نمی گیرد. هر فردی از افراد خانواده می تواند در زمان آموزش سگ با رفتاری دوستانه به او پاداش دهند و این روش نیاز به داشتن اطلاعات تخصصی و تجربۀ تربیتی ندارد.

2_ این روش اجازه می دهد که صاحب و سگ ارتباطی دوستانه و مشخص باهم داشته باشند.
شما به عنوان صاحب تصمیم می گیرید که چه فرمانی را به سگ آموزش دهید و در صورتی که سگ فرمان را به درستی انجام داد به او پاداش می دهید و در صورتی که به فرمان توجه نداشت و یا به صورتی نادرست آنرا اجرا کرد، از دریافت پاداش محروم می شود. زمانی که به علت انجام کار صحیح سگ پاداش می گیرد به احتمال زیاد به تکرار آن ادامه خواهد داد.
به عنوان مثال، یکی از مشکلات متداول که سگ ها برای آن مورد تنبیه و سرزنش قرار می گیرند، انجام عمل دفع در منزل و بر روی فرش یا هر مکان نادرست است. معمولا در این زمان صاحب با فریاد به سرزنش سگ می پردازد و یا با توسل به ترفندهای قدیمی و منسوخ مانند تنبیه بدنی با روزنامه لوله شده، گرفتن پشت گردن سگ و نزدیک کردن پوزۀ حیوان به محل دفع، اشتباه بودن رفتار را تذکر می دهند!!!
قصد صاحب این است که با استفاده از روش های یاد شده به سگ بفهماند این کار مورد قبولش نیست و مکان دفع را اشتباه انتخاب کرده است. درصورتی که آن چیزی که سگ از رفتار صاحب متوجه می شود این است که در زمان حضور صاحب نباید در این مکان و یا در منزل دفع کند و باید تا زمان نبود او صبر کند!
یکی از سئوالات متداول صاحبان این است که سگ ما مکان درست دفع را کاملا می داند اما زمانی که منزل نیستم به خطا در مکان دیگری ادرار می کند؟!
ایجاد چنین روندی قطعا به علت وجود مشکلات ارتباطی بین صاحب و سگ است. اینبار برای رفع اشتباهات سگ در انتخاب مکان دفع از روش تقویت مثبت استفاده کنید. هر زمان که سگ را از منزل خارج کردید و حیوان در مکان مورد نظر و صحیح دفع کرد سریعا سگ را مورد تشویق قرار دهید و سعی کنید در زمان های مشخص سگ را برای انجام عمل دفع به خارج از منزل هدایت کنید. در کمتر از یک هفته سگ کاملا متوجه می شود که ارتباطی مستقیم بین خارج شدن از منزل، دفع و خوراکی تشویقی مورده علاقه اش وجود دارد و خارج شدن از منزل برای او یک اتفاق خوب به همراه خواهد داشت. 
اما زمانی که سگ به اشتباه در مکان نادرست ادرار کرد به او پاداشی نمی دهید و همین امر باعث می شود که سگ برای بدست آوردن پاداش خود تمام تلاشش را انجام دهد.
موفقیت در این آموزش نشان می دهد که ارتباط درستی بین شما و سگ برقرار شده است.

3_ تقویت مثبت را می توان برای طیف گسترده ای از سگ ها با خصوصیات اخلاقی و نژادی گوناگون مورد استفاده قرار داد.
استفاده از روش های آموزشی اصلاحات کنترلی (Leash Correction) و یا روش های تنبیهی برای تمام سگ ها موثر نمی باشند. فی الواقع در اکثر موارد مجازات و تنبیه می تواند باعث ایجاد مشکلات رفتاری بیشتری گردد. سگ هایی که دچار خشونت رفتاری هستند نمونه ای واضح از این نوع آموزش ها می باشند در اغلب موارد سگ ها تهاجمی شده و حتی در مقابل افزایش تنبیه ها خشونت و سرسختی آنها نیز افزایش می یابد و یا این روش ها می تواند سبب ایجاد ترس شدید در سگ ها گردد و حیوان نسبت به کوچکترین تنبیه، صدای بلند و حرکتی رفتاری همراه با ترس و استرس از خود نمایان می سازد. اگر در مقابل این گونه روش ها سگی دچار خشونت رفتاری نگردد بدون سگ ترس کاذب را کسب خواهد کرد.
حتی سگ هایی که دچار اینگونه ناهنجاریهای رفتاری می گردند استفاده از تقویت مثبت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

4_ تمرین های ذهنی می تواند باعث تخلیۀ بیش از حد انرژی در سگ ها گردد.
سگ برای بدست آوردن تشویقی مجبور است از ذهن خود استفاده کند و علت و روش دریافت پاداش را به خاطر بسپارد و برای بدست آوردن مجدد تشویقی آموخته های ذهنی خود را مرور کند. اما در روش های دیگر سگ تنها به علت ترس از تنبیه و از روی اجبار عملی را انجام می دهد.
خستگی عامل مهمی برای جلوگیری از بروز مشکلات رفتاری در سگ ها می باشد. مانند: حفر کردن، جویدن، لیس زدن بیش از حد و پارس کردن. آموزش و تمرین روزانه، یک روش عالی برای تخلیه انرژی سگ ها می باشد. شما می توانید به سادگی با اضافه کردن چند آموزش کوتاه همراه با تقویت مثبت مقدار زیادی از انرژی سگ خود را در روز کسر کرده و نسبت به رفتار او شگفت زده شوید.

5_ این روش سرگرم کننده است!
اگر جلسات آموزشی کوتاه و خوشایند باشد روش استفاده از تقویت مثبت می تواند برای صاحب و سگ بسیار سرگرم کننده باشد. هنگامی که سگ تشخیص دهد شروع آموزش به معنی شروع اتفاق های خوشایند برای او است، جلسات آموزشی را به عنوان آغاز بازی و سرگرمی می داند و خیلی سریع یاد می گیرد که با نشان دادن رفتار خوب و انجام صحیح فرمان ها علاوه براینکه پاداش مورد علاقۀ خود را دریافت می کند، صاحبی شاد و خوشحال نیز همراه خود دارد که این خود بزرگترین پاداش برای یک سگ محسوب می شود. مطمئن باشید هر لبخند شما اشتیاق یادگیری سگ را افزایش می دهد.

6_ تقویت مثبت باعث ایجاد ارتباطی عمیق بین صاحب و سگ می شود.
برای بسیاری از ما سگ نقش دوست و همراه را دارد. با این روش آنها به بخشی از خانوادۀ ما تبدیل می شوند. استفاده از روش تقویت مثبت در آموزش ها می تواند به تقویت ارتباط بین صاحب و سگ کمک شایانی کند. در حالی که روش های آموزشی دیگر ممکن است باعث شود سگ رفتاری صحیح داشته باشد اما سگ همیشه احساس ترس و نا امنی نسبت به صاحب خود پیدا می کند و آن اطمینان و امنیت لازمه بین صاحب و سگ از بین می رود.
برای درک این مطلب مثالی ساده وجود دارد: اگر در محل کار خود رئیسی جدی و سرسخت داشته باشید که همیشه شما را مجبور به انجام کاری می کند و هر زمان که مسئولیتتان را به درستی انجام دهید بدون تشکر و پاداشی از آن بگذرد و یا با کوچکترین اشتباهی شما را مورد مواخذه و تنبیه قرار دهد، تفکر شما دربارۀ این فرد چگونه خواهد بود؟ آیا فکر نمی کنید که او خوب کار کردن شما را وظیفه می داند؟ آیا از روی میل و رغبت در این محیط کار می کنید؟ آیا تمایلی به ادامۀ فعالیت با این فرد را خواهید داشت؟
حال اگر رئیس شما حتی برای کارهایی که وظیفۀ شغلیتان است تشکر کرده و شما را مورد تشویق قرار دهد، بی شک انگیزۀ و علاقۀ شما برای فعالیت افزایش یافته و حتی با رضایت حاضر به انجام کارهای سخت تر و بیشتری هستید و ارتباط دوستانه و صمیمی با این فرد برقرار می کنید. چرا؟ چون او شما را بیش از حد مورد ستایش قرار می دهد.
این دقیقا همان احساسی است که سگ شما نسبت بع رفتارتان بدست می آورد. در صورتی که شما در روند آموزش از تقویت مثبت استفاده کنید سگ علاوه بر اینکه از ارتباط با شما لذت بیشتری می برد، همیشه در هر سنی بدون ترس از مجازات به یادگیری و پیشرفت ادامه می دهد.
پس با صرف وقت در روش تقویت مثبت به آموزش سگ خود بپردازید و مطمئن باشید که در تمام مراحل ارتباط خوب و قویی بین شما برقرار خواهد بود.
_________________
ترجمه و تدوین: سارا رنجبر


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread144705.html#ixzz2xZVq9rpY 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle