پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ترسیدن از دست در طوطی ها؛ علت و راه حل (ترجمه)

پرسش: من یک طوطی را از خانواده ای که به طرز نامناسبی از او نگهداری میکردند خریداری کردم. او هر روز اجازه میدهد که صورتم را به سرش نزدیک کنم و او را ببوسم، اما اگر دستم را به بدنش نزدیک کنم و سعی در لمس کردنش داشته باشم واکنش بسیار بدی از خود نشان میدهد. در این حال در گوشه ای از قفس خود پنهان میشود و با عصبانیت ناخن خود را گاز میگیرد. برای همین من حتی برای تمیز کردن و رسیدگی به قفسش نیز به مشکل برمیخورم. آیا راه حلی وجود دارد که طوطی من با دستم احساس راحتی بکند و از آن نترسد؟

پرسش:
 من یک طوطی را از خانواده ای که به طرز نامناسبی از او نگهداری میکردند خریداری کردم. او هر روز اجازه میدهد که صورتم را به سرش نزدیک کنم و او را ببوسم، اما اگر دستم را به بدنش نزدیک کنم و سعی در لمس کردنش داشته باشم واکنش بسیار بدی از خود نشان میدهد. در این حال در گوشه ای از قفس خود پنهان میشود و با عصبانیت ناخن خود را گاز میگیرد. برای همین من حتی برای تمیز کردن و رسیدگی به قفسش نیز به مشکل برمیخورم. آیا راه حلی وجود دارد که طوطی من با دستم احساس راحتی بکند و از آن نترسد؟


پاسخ: قبل از هر چیز با تشکر از شما بخاطر اینکه سرپرستی این پرنده را به عهده گرفتید، کار با طوطی ای که عکس العمل های بدی از خود نشان میدهد نیازمند صبر و تلاش زیادی است، اما امکان بازسازی رفتار نادرست او وجود دارد. طوطی هایی وجود دارند که از دست میترسند اما با این حال هیچگاه مورد آزار قرار نگرفته اند پس ترس از دست فقط به علت آزار رساندن به طوطی نیست. دلیل هر چیزی که باشد، درمان نیز مانند همان دلیل است.


ترسیدن از دست در طوطی ها؛ علت و راه حل (ترجمه)

چگونگی ترس طوطی را ارزیابی کنید

نخست پارامترهای ترس طوطی خود را ارزیابی کنید. بعضی طوطی ها از دستی که وارد قفس آنها بشود میترسند اما از دستی که پاداش و خوراکی لذیذی را در خود دارد ترسی ندارند. در سوی دیگر طوطی هایی هستند که در صورت دیدن دست هم دچار وحشت فراوانی میشوند، حتی اگر با دست فاصله ی زیادی داشته باشند.
طوطی شما از چه فاصله ای از دست شما میترسد؟ آیا وقتی دست خود را در فاصله ی 3 متری او میگیرید با دیدن آن دچار استرس میشود؟ اگر اینطور نیست، در فاصله ی دو متری چطور؟ برای ارزیابی این موارد، در فاصله ی کمی از او بایستید یا بنشینید و تماس چشمی ای برقرار نکنید.
سعی کنید یک لباس آستین بلند بپوشید که تا پایین دستان شما را بپوشاند و سپس دستانتان را به او نزدیک کنید و با استفاده از تکنیک های زبان بدن متوجه شوید که تا چه فاصله ای پرنده از دست شما ترسی ندارد. (در هنگامی که طوطی میترسد چشمانش حالت پر از اضطراب پیدا کرده و پرهایش روی هم میچسبند)

اکنون شما منطقه ی ترس و منطقه ی راحتی پرنده را شناسایی کرده اید. برای شروع آموزش از شعاع ترس او خارج شوید. هدف از آموزش این است که کاری کنید پرنده در حضور شما ترسی احساس نکند. برای انجام بهتر آموزش بهتر است تا جایی که امکانش هست و پرنده علائم ترس را نشان نمیدهد، به او نزدیک شوید.حساسیت و ترس پرنده را کاهش دهید

ساده ترین راه برای پایان دادن ترس طوطی از دست روش و فرایندی به نام حساسیت زدایی است. در این روش شما دست خود را در شعاع ترس او برای مدت بسیار کوتاهی و به آرامی در معرض دید پرنده قرار میدهید. در اینصورت هربار که طوطی شما شجاعت به خرج داده و از دست نترسید به او پاداش لذیذی میدهید و دستتان را برای بار بعد کمی نزدیک تر میکنید و این کار را در هر زور چندین بار تکرار میکنید. این کار با استفاده از مراحل گام به گام به پرنده آموزش خواهد داد که دست شما یک تهدید نیست بلکه دست به عنوان چیزی است که میتواند نیازهای او را برطرف کند. بعد از چند هفته یا چند ماه که ترس او از دست کمتر شد دست را برای مدت بیشتری به آرامی نزدیک او قرار دهید تا بتواند آن را بررسی کند و از آن شناخت داشته باشد.

تربیت کنندگان حیوانات مدت زیادی است که از مزایای ترفند حساسیت زدایی بهره مند میشوند. برای مثال برای کاهش ترس سگ از رعد و برق، مربیان سگ صدای رعد و برق را برای او پخش کرده و در این هنگام به او پاداش هایی میدهند. این باعث میشود که درک سگ نسبت به رعد و برق از دید منفی به دید مثبت تغییر بکند. وقتی که دید منفی به دید مثبت تغییر پیدا کرد به تدریج میتوان پاداش خوراکی را کنار گذاشت و فقط دست را به طوطی نزدیک کرد. 


با توجه به این توضیحات شما باید در اطراف طوطی با دست خود فقط حرکات مثبت و آرام انجام دهید و حرکات ناگهانی و استرس آور را کنار بگذارید تا دید منفی طوطی تغییر پیدا کند. وقتی که دستتان جلوی طوطی ظاهر میشود، غذاهای خوشمزه نیز باید همراه آن دیده بشوند. به علاوه اسباب بازی هایی که او دوست دارد نیز در این هنگام میتواند در دست شما باشد. در حال حاضر که طوطی هنوز ترس دارد، کارهای منفی یا استرس زا مثل سرویس دهی ظرف های غذای درون قفس باید با دستی که درون آستین پیراهن قرار گرفته و دیده نمیشود انجام گردد.


ترسیدن از دست در طوطی ها؛ علت و راه حل (ترجمه)

ترفند قدم برداشتن را به طوطی آموزش دهید


میتوانید به پرنده ای که از دست میترسد ترفند قدم برداشتن را آموزش دهید. بسیاری از طوطی ها اعتنایی به کف یا مچ دست به پایین افراد نمیکنند و از این قسمت دست ترسی ندارند. پایین پشت دست یا مچ دست خود را روی یک سطح صاف قرار دهید. یک پاداش خوراکی بر روی مچ دست قرار دهید تا او را تشویق کنید. اگر طوطی از آمدن بر روی دست خودداری کرد، به تدریج دست را در حالتی قرار دهید که پرنده راحتتر بتواند برای گرفتن پاداش به دست شما نزدیک شود. این فرایند را طی هفته ها و یا ماه ها با صبر و حوصله ی کافی تکرار کنید و به تدریج هر بار آن را گسترش دهید.

در ضمن ترس از دست امکان دارد در بعضی طوطی ها بر اثر روش های نادرست نوازش کردن ایجاد شود. و بعضی از طوطی ها بخصوص طوطی های خاکستری تمایلی ندارند که زیر تسلط و اجبار انسان ها قرار بگیرند و نسبت به افرادی که آنها را مجبور به انجام کاری میکنند رفتار خوشایندی ندارند.نظاره کردن زبان بدن طوطی خود

در پرسش ابتدای مقاله گفته شد که اگر شما سعی کنید دستتان را برای لمس کردن طوطی به او نزدیک کنید، او واکنش بدی نشان میدهد. دلیل این امر میتواند این باشد که طوطی شما یاد گرفته است که انسانها چه حیوانی بخواهد و چه نخواهد، حق نوازش کردن او را دارند و در این کار اصرار میورزند. اما طوطی ها سگ هایی با پر و بال نیستند! مانند گربه ها، طوطی ها در مورد اینکه افراد چه کارهایی میتوانند با بدن آنها انجام دهند و چه کارهایی را نمیتوانند، حساسیت ذهنی دارند. به زبان بدن طوطی خود با دقت توجه کنید؛ ممکن است متوجه شوید که مشکل از دست شما نیست، بلکه مشکل از کاری است که دست شما سعی در انجام آن دارد. 

باز هم، بخاطر داشته باشید در کار با پرنده ای که دارای ترس و استرس است باید صبر و شکیبایی کافی به خرج دهید و عجله را کنار بگذارید.. اعتماد طوطی ای که تجارب منفی ای درباره ی انسانها دارد به راحتی بدست نمی آید. صبور و مهربان رفتار کنید و اجازه دهید طوطی به آرامی مراحل آموزش را پیش ببرد و با گشاده رویی هر بار که مراحل آموزش پیش رفت و ترس طوطی به نسبت کاهش یافت به او پاداشی بدهید تا تشویق گردد. به یاد داشته باشید که هر بار پرنده به طور ناگهانی دست شما را گاز گرفت، دست را در صورت امکان عقب نکشید و صبر کنید تا گاز گرفتن متوقف شود و در این لحظه دستتان را از او دور کنید، تا متوجه شود که گاز گرفتن باعث ترس شما نیست و فایده ای ندارد.

به دقت به او و رفتارهایش نگاه کنید تا اینگونه متوجه شوید که از شما چه میخواهد. به محدوده ها و مرزهای او احترام بگذارید و به آنها کمتر نزدیک شوید. شاید این کار سخت و وقت گیر باشید اما نتیجه ی آن پر اهمیت است و بعد از آن سال های زیادی میتوانید با طوطی خود سرگرم باشید از رابطه ی خودتان با او لذت ببرید.مترجم: ToOoTi

منبع: Birdchannel (با کمی تغییر)

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread144090.html#ixzz2xZrk6jqB 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle