پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. ◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
    مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند. مجسمه سگ Steampunk ساخته شده توسط BrightDoxies از رزین و پوشیده شده با نقره، مس و طلای قدیمی.
 • کیف حمل لاک پشتی ◄ کیف حمل لاک پشتی
    کیف دستی غیر معمول و خلاقانه ساخته شده از چرم مصنوعی که شبیه لاک پشت های قهوه ای و سبز زیتونی واقعی است. کیف لاک پشتی از KrukruStudio دارای بسته شدن زیپ و 2 دسته است.
 • کیسه خواب متاپاد ◄ کیسه خواب متاپاد
    کیسه خواب خلاقانه ای طراحی شده است که شبیه موجودی سبز رنگ Metapod از جهان پوکمون است. کیسه خواب Metapod با بسته شدن زیپ از نایلون و پلی استر.
 • صندلی برای گربه ها ◄ صندلی برای گربه ها
    صندلی استراحت چند منظوره که برای انسان ها و گربه هایشان طراحی شده است دارای تونلی نرم برای بالا رفتن گربه است. صندلی استراحت گربه "Sharing Joy" طراحی شده توسط Zhe Gao و Youjin Song از تونل لوله ای پوشیده شده با پارچه و قاب فولادی ساخته شده است.
 • حیوانات چوبی ◄ حیوانات چوبی
    مجسمه های چوبی اصلی حیوانات وحشی قدرتمند دارای بخش های شفاف شفاف ساخته شده از رزین اپوکسی هستند. مجسمه‌های چوبی و رزینی کرگدن، خرس، نهنگ و قو که توسط بازیکن حرفه‌ای بیسبال، بلیک مک فارلند، ساخته شده است. قطعات چوب انتخاب شده با گالن های رزین اپوکسی ترکیب شده است.
 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29184    |     صفحه 1 از 2919
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

(گشادشدگی) عضله قلب در گربه ها

همانطور که اشاره شد قلب عضو ماهیچه ای است که کار آن پمپاژ خون توسط انقباضاتش به تمام بدن است. در این شکل بیماری بافت عضله قلب به علل ژنتیکی یا کمبود تغذیه ای ضعیف و شل می شود. شل شدن عضله قلب توان پمپاژ خون در هر ضربان را کاهش داده و در هر تپش مقدار کمی خون به سمت بدن هدایت می شود. وقتی گردش خون مختل شود مایعات تشکیل دهنده خون از عروق به بیرون ترواش کرده که میتواند باعث آب آوردگی ریه و یا اتساع شکم شوند.


 (گشادشدگی) عضله قلب در گربه ها

 
اتساع عضله قلب یک بیماری جدی و تهدید کننده جان حیوان است. با این وجود در بیشتر موارد با تشخیص زودهنگام و درمان به موقع، بیماران می توانند از چندین ماه تا چندین سال بعد از تشخیص به زندگی خود ادامه دهند. هرچه بیماری حادتر و علائمش شدیدتر باشد احتمال بهبودی نیز کمتر خواهد بود.این بیماری بیشتر در سگ های نژاد بزرگ در سنین میانسالی تا پیری (بالای 4 سال) دیده میشود. نژادهای دوبرمن پینچر،وولف هاوند ،باکسر و گریت دین بیشتر از بقیه سایر نژادها مستعد ابتلا به این نوع بیماری قلبی هستند. اتساع عضله قلب در نژادهای کوچک سگ و همچنین در گربه ها به ندرت گزارش شده است.

شروع علائم بیماری می تواند به صورت یکباره و حاد ایجاد شود. بیماران تقریباً همیشه یک ،دو یا چند نشانی از قبیل تنگی تنفس ،سرفه های متوالی ،ضعف و بی حالی ،کاهش اشتها ،غش و از هوش رفتن را میتوانند از خود نشان دهند. در ابتداء علائم بیماری خفیف ،مبهم و نامشخص اند به طوری که ممکن است صاحب حیوان متوجه آنها نشود. دامپزشک با گرفتن شرح حال ،تاریخچه ،انجام معاینات کامل و گوش دادن به صدای قلب می تواند به وجود این بیماری مشکوک شود. وی به وسیله گوشی معاینه می تواند با شنیدن صدای اضافه ویا نامنظم بودن ریتم قلب تا حدودی متوجه وجود اختلال در این عضو شود. پس از آن به کمک روشهای تشخیصی دیگر نظیر عکسبرداری از قلب، گرفتن نوار قلب ،اندازه گیری فشار خون و اکوکاریوگرافی نموده خواهد توانست وجود این بیماری را تایید نماید. مهمترین و دقیقترین وسیله تشخیصی برای این بیماری نیز اکوکاردیوگرافی است.
 
از طرف دیگر در صورت وجود بیماری همزمان دیگر در سایر نقاط بدن(مثل کبد و کلیه) لازم است آزمایشات خون و ادرار انجام گیرد تا از تجویز داروهای نامناسب برای کنترل بیماری قلبی جلوگیری شود. روند پیشرفت بیماری برگشت پذیر نبوده و عضله قلب شل شده معمولا به حالت طبیعی خود(به استثنا کمبود اسیدآمینه تائورین) باز نمی گردد. کمبود تائورین می تواند باعث شل شدگی عضله قلب گشته که با تجویز مکمل های حاوی تائورین می توان از روند پیشرفت این مشکل جلوگیری به عمل اورد.
با وجود غذاهای تجاری مناسب امروزه شل شدگی عضله قلب به علت کمبود تائورین به ندرت  دیده می شود. بنابراین اتساع عضلات قلب بیشتر علل ژنتیکی و ارثی دارد. کمبود تائورین به وسیله انجام آزمایش خون و اندازه گیری میزان این ماده قابل تشخیص است.
 در صورت وجود علائم حاد و شدید بیماری ،حیوان می بایست تحت مراقبت های اورژانسی قرار بگیرد و چند روزی نیز در مرکز دامپزشکی بستری شود. در بسیاری از موارد بیماری را می توان حدود زیادی کنترل نمود تا جایی که حیوان بتواند به صورت طبیعی به زندگی خود ادامه دهد. با این حال بیشتر سگ های مبتلا ،بنیه و استقامت سابق خود را به دست نخواهند اورد. سگهایی که به درمان پاسخ نمی دهند سست و بی حال باقی مانده و نمی توانند با کیفیت مناسب به زندگی خود ادامه دهند. با وجود انجام درمان های سفت و سخت در برخی موارد حاد و اورژانسی ،وضعیت حیوان بهبود پیدا نکرده و حیوان تلف میشود. حتی در مواردی که حیوان به درمان پاسخ مناسب میدهد و علائم بیماری کنترل میشود امکان ایست ناگهانی قلبی و مرگ وجود دارد.
 
به سبب اینکه سگ های مبتلا با این بیماری کم اشتها می شوند لازم است از غذاهای لذیذ ،مقوی و کم نمک برای تغذیه انها استفاده شود. استفاده از آرام بخش ها ،داروهای مُدر(افزایش دهنده میزان ادرار) ،گشاد کننده های عروق (مثل انالاپریل) ،داروهای تقویت کننده تپش قلب(مثل دیگوکسین) و داروهای ضدآریتمی از جمله درمان هایی هستند که براساس شدت بیماری و بنابرنظر و صلاحدید دامپزشک میتوان از انها استفاده کرد. اگر شدت بیماری به حدی بود که باعث تجمع مایعات در اطراف ریه و یا شکم شود می بایست این مایعات را توسط سرنگ از بدن خارج نمود. سگ های مبتلا به این بیماری می توانند با درمان های مناسب با شادابی نسبی به زندگی خود ادامه دهند. هیچگاه سگهای مبتلا را نباید وادار به انجام فعالیت های سنگین واسترس زا نمود. همچنین باید توجه داشت که سرخود داروهای تجویز شده توسط دامپزشک را قطع ،کم و یا زیاد ننمایید. در صورت ایجاد عوارض جانبی داروها یا وخیم تر شدن وضعیت حیوان میباست بیدرنگ با دامپزشک تماس گرفته شود. همیشه به یاد داشته باشید که سگ ها از بیماری قلب خود آگاه نیستند تا ملاحظات مورد نیاز را رعایت نمایند. این شما هستید که نباید اجازه دهید حیوان فعالیت زیادی داشته باشد. اگر حیوان علائمی نظیر اسهال ،استفراغ ،تغییر در اشتها ،گوشه گیری و بداخلاقی نشان داد بیدرنگ به دامپزشک مراجعه شود.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ کیف حمل لاک پشتی
◄ کیسه خواب متاپاد
◄ صندلی برای گربه ها
◄ حیوانات چوبی
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسمه‌ای باحال و جالب از سگ پا کوتاه و جثه بلند داشوند.
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle