پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10۰ اشتباه رایج در مورد پیت بول

10۰ اشتباه رایج در مورد پیت بول
۱ و حقایق آنها (قسمت اول) 1_ پیت بولها قابلیتی دارند که می توانند فک خود را قفل کنند! حقیقت: فک و آرواره ی پیت بول عملکرد مشابهی نسبت به فک بقیه ی نژادها دارد , این مسئله با انجام مطالعاتی ثابت شده است. تحقیقات متعددی در زمینه ی ساختار جمجه و دندان و عملکرد آن نشان داد که در نسبت به خود اندازه, ساختار فک و به این ترتیب عملکرد (مورفولوژی) آن, هیچ تفاوتی با نژادهای دیگرندارد. برای وجود هر نوع مکانیزم قفل شدن فک و ساختار دندان پیت بول شواهد منحصر به فردی وجود ندارد. این تحقیقات ثابت کرد که تا به حال در هیچ نژادی مکانیزم قفل شدن فک بالا و پایین یافت نشده است!


2_ پیت بول می تواند همزمان با دندانهای جلویش چیزی را نگه دارد و همزمان با دندان های عقبی آن را بجود !
حقیقت: همانطور که در بالا ذکر شد , آرواره های های پیت بول, مانند بقیه ی نژادها عملکرد حرف زدن را انجام می دهد.

3_ پیت بول درد را حس نمی کند!
حقیقت: پیت بول سیستم عصبی مشابهی نسبت به بقیه ی نژادها دارد و آنها نیز احساس درد می کنند . به لحاظ تاریخی آنها قدرت تحمل و چشم پوشی از درد و ناراحتی را تا کار و ماموریتشان را به پایان برسانند, دارند. این صفت از جان سختی آنهاست که تا از این نژاد صحبت به میان می آید از آن صفت به عنوان تعریف مطرح می گردد که میل شدیدی به ادامه دادن و به پایان رساندن کارشان با وجود درد و ناراحتی!

4_ مغز پیت بول بزرگ و همچنین متورم می شود که موجب دیوانه وار شدن آن می شود!
حقیقت: قبل از رونق محبوبیت پیت بول, شایعه بود که دوبرمن رنج می کشد از بزرگ تر شدن مغزش و کوچک ماندن اسکلت جمجه اش که نمی توانست حجم مغزش را جای دهد. با توجه به شایعه, این باعث می شد که دوبرمن دیوانه شود و یا نسبت به اطرافش رفتار پرخاش گری کند و حتی به صاحب خود نیز حمله کند! این شایعه هیچ وقت به اثبات نرسید و هیچ وقت در کل مورد قبول واقع نشد. حالا پیت بول این افسانه و شایعه ی متورم شدن مغز را از دوبرمن به ارث برده است!

5_ پیت بول به صاحب خود حمله می کند!
حقیقت: سگها, کاری را با الگوی رفتاری ( فقط به خاطر ) انجام نمی دهند. همیشه آنها دلایلی برای رفتار خود دارند, زمانی که پرخاشگری می کنند به خاطر بوجود آمدن مشکلی است و دلایلی از قبیل رفتارهای نا شایست صاحبشان, رخ دادن مشکلی در اجتماعی شدن و آموزش هایشان و برداشتهای غلط از سگ توسط صاحبشان و یا به ندرت بیماری را دارند. پرخاشگری از الگوهای خاصی پیروی می کند, اولین اتفاق علائم هشدار دهنده است, سپس علائم هشدار دهنده بیشتر می شود و در نهایت هنگامی که نشانه های آن هشدارها نا دیده گرفته شود و یا به اشتباه فهمیده می شود, سگ از دندانهایش استفاده می کند ! زمانی که صاحب سگ از رخ دادن ناگهانی آن شوکه می شود و سگ به اوج پرخاشگری اش می رسد, به این دلیل است که صاحب سگ کاملا بی اطلاع است از مشکلاتی که در شرف رخ دادن است و برداشت غلطی از علائمی که سگ پیش از استفاده از دندانهایش به صاحبش نشان داده است دارد. این در مورد تمام نژادها درست است و صدق می کند نه فقط پیت بول. پیت بول و هیچ سگی دیگری به صاحب خودش حمله نمی کند!


 

۱۰ اشتباه رایج در مورد پیت بول و حقایق آنها (قسمت دوم) 

6_ تنها مزیت و خصوصیتی که پیت بول را سگ خوبی کرده است به خاطر توانایی اش در جنگ سگهاست!
حقیقت: متاسفانه, مقدار زیادی توجه نسبت به آن واقعیت هست که پیت بول در اصل برای مبارزه با سگ های دیگر ساخته شده است! از آن زمان این نژاد را برای این کار فوق العاده می دانستند و اولین انتخاب برای مبارزه بود, این فرضیه ی مشترک وجود داشت که برای موفقیت و پیروزی در این مبارزه می بایست ابتدا نژاد خوب و مناسبی را انتخاب کرد, حقیقت امر این است که پیت بول یکی از متنوع ترین دندانهای نیش را داراست و توانایی حیرت آوری در وظیفه ای که صاحبش برای پایان کار به او می سپرد دارد. 
این نژاد به طور مداوم برای اطاعت پذیری, کشاندن یا راندن وزنه ای, Shutzhund (ورزش آلمانی ای که نیاز به سگ در اطاعت انجام، پیگیری و مراحل حفظ رقابت), چابکی, شکار, جستجو و نجات و تنوعزیادی چون کارها و ماموریتهای دیگری در نیروهای پلیس بکار برده شده است, اما بسیاری از علاقه مندان به این نژاد معتقدند که این نژاد وظیفه ای را که به بهترین نحو انجام می دهد همدمی مهربان برای انسانها است. در ضمن آنها سگهایی وفادار, مهربان و بسیار دوست داشتنی ای هستند.

7_ اگر پیت بولی شما را گاز بگیرد, او نمی گذارد که شما دهانش را بازش کنید و بروید, شما حتی با اهرم و دیلم نیز نمی توانید فکش را باز کنید مگر اینکه شما او را بکشید!
حقیقت: گاز گرفتن سگها به دلالیل متفاوت و زیادی رخ می دهد, اکثریت عظیمی از گاز گرفتن سگها (از هر نژاد) چیزی جز نوعی بازی یا اثری بیش از تیر کشیدگی ندارد, به درستی پیت بول در برابر فرمان صاحب خود کاملا تسلیم و فرمان بردار است.

8_ پیت بولها بصورت ژنتیکی برای کشتن مردم هستند !
حقیقت: سگ ها ماشین نیستید، آنها موجودات زنده هستند. مانند تمام موجودات زنده، رفتار سگ توسط هر دو تحت تاثیر ژنتیک و محیط زیست شان است. اینکه چگونه صاحب سگ, سگ خود را مدیریت می کند و یا اینکه سگش خطری برای انسانها می شود بسیار موثر است. هیچ سگ به طور ژنتیکی برای حمله به مردم نیست، و هیچ نژاد سگی برای آن هدف ایجاد و درست نشده است که تربیت داده شود برای حمله کردن به مردم. در بسیاری از مواقع، نتایج سوء مدیریت انسان, پرخاشگری در سگ ها باعث این اتفاق افتاده است. سگ ها موجوداتی هستند که به عنوان حیوان خانگی مورد علاقه خانواده اند و به ندرت به انسانی حمله کرده اند. علاوه بر این پیت بول به عنوان سگ گارد و نگهبان در نظر گرفته نشده است و معمولا برای آن اهداف و خواسته ها از آن استفاده نمی شود. از ابتدا, پیت بولها رفتار دوستانه ای با انسانها داشته اند. پرورش دهندگان مسئول خود می دانند که سگ برای همراهی و عشق ورزیدن به خانواده است نه برای فعالیت های غیر قانونی چون جنگ سگها و یا حمله به افراد نیست! اگر چه پرورش دهندگانی نیز هستند غیر مسولانه در تلاشند که سگی را مهاجم و برای جنگ سگها تربیت کنند اما این مسئله هیچ ارتباطی با ژنتیک پیت بول و علاقه و خواسته خود آن برای حمله به انسانی ندارد بلکه به علت تربیت غیر قانونی بعضی از پرورش دهندگان این نژاد است. 

9_ پیت بولها را نمی توان آموزش داد و یا کنترلشان کرد!
حقیقت: مهم است که متوجه باشید پیت بول ها سگ هستند. بطور کلی, تربیت شدنی و قابل کنترل هستند زیرا حیواناتی باهوش و اهلی هستند. باهوش و اهلی مانند بقیه سگها, آنها رام و مطیع هستند و همچنین رفتار دوستانه ای دارند و بطور طبیعی هر نژاد و سگی طیف گسترده ای از تربیت شدن و اطاعت پذیری در فرامین مختلف دارد.
پیت بول در ناطقی سرآمد چابکی, ردیابی, جستجو و نجات و در بسیار از فعالیت های وابسته به خانواده مهارت دارند. لازم به ذکر است که در ایالات متحده آمریکا بطور انحصاری از پیت بول به عنوان سگ تشخیص مواد مخدر استفاده گردد.
در حالی که نژادهایی که برای آن مورد و هدف قابلیت تربیت شدن و آموزش دادن هستند بسیار نادر هستند. بطور کلی اکثریت قریب به اتفاق سگها تربیت شدنی هستند و هر نوع مشکل رفتاری در سگها به احتمال زیاد منتسب و مربوط به صاحبانشان هست نه خود سگها!

10_در نظر بعضی از دوستداران سگ اینگونه مطرح شده که پیت بول بیشترین فشار را در هنگام گاز گرفتن (کیلوگرم بر اینچ مربع) نسبت به بقیه نژادها دارد.
حقیقت: تست های انجام شده نشان دادند که پیت بول از فشار کمتری نسبت به نژادهای دیگر در هنگام گاز گرفتن بهره مند است, تست ها نشان دادند که سگ ها فشاری در حدود ۰.۳۲ کیلوگرم (فشار بر هر اینچ مربع) وارد می کنند.
اخیرا دکتر Brady Barr از نشنال جيوگرافی تستی برای مقایسه بین پیت بول, راتوایلر و جرمن شپهرد انجام داده که نتایج بیانگر آن مطلب بوده اند که پیت بول فشار کمتری نسبت به این دو نژاد در هنگام گاز گرفتن وارد می کند.
بالاترین رکورد فشار گاز پیت بول : ۰.۲۳۵ کیلوگرم بر هر اینچ مربع 
بالاترین رکورد فشار گاز جرمن شپهرد : ۰.۲۳۸ کیلوگرم بر هر اینچ مربع 
بالاترین رکورد فشار گاز راتوایلر ۰.۳۲۸ کیلوگرم بر هر اینچ مربع بوده است که تست های انجام شده حاکی از آن است که این نیز شایعه ای بیش نبوده است!
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle