پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

وقتی دلارهای نفتی بلای جان شدند

 

وقتی دلارهای نفتی بلای جان شدند
بازارهای غربی دیگر برای کشورهای عربی حوزه خلیج فارس جذابیت ندارند. این بازارها چند سالی است که دیگر نمی‌توانند جاذبه‌ای برای کشورهای خلیج فارس داشته باشند.

 در خلال نشست اقتصادی رهبران عرب در ریاض که در هفته گذشته برگزار شد، ولیعهد عربستان خواستار افزایش سرمایه برای گسترش پروژه های زیربنایی که 50 درصد پیشرفت  داشته باشند، در سراسر کشورهای عربی منطقه شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، امیر سلمان بن عبدالعزیز در این باره گفت که عربستان آماده است تا سرمایه صندوق عربی گسترش اقتصادی و اجتماعی را که مقر آن در کویت است و در حال حاضر یک میلیار دینار کویتی معادل 7.1 میلیار دلار سرمایه دارد، افزایش دهد.

این تصمیم در حقیقت زمانی اتخاذ شد که کشورهای عربی به دلیل افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی صدها میلیارد دلار به جیب زدند. در گذشته این کشورها با این پول ها تلاش می کردند در کشورهای غربی سرمایه گذاری کنند اما اکنون می خواهند که پول های خود را در کشورهای خاورمیانه و منطقه سرمایه گذاری کنند.  

شوکت حموده، اقتصاددان سابق در سازمان قطری عربی صادر کننده نفت که مقر آن در کویت است و بیشتر درباره سرمایه گذاری های نفتی به همراه دانشگاه دریکسل در ایالات متحده امریکا تحقیق می کند، معتقد است که کشورهای عربی به دلیل یک سری جذابیت ها و یک سری فوریت ها تصمیم به سرمایه گذاری در داخل منطقه کرده اند.  

وی درباره جذابیت ها می گوید: «بحران های اقتصادی امریکا در سال 2008 – 2009 و بحران بدهی های منطقه یورو در سال 2010 – 2012 باعث شده است تا کشورهای عربی از سرمایه گذاری در غرب خودداری کنند و بیشتر به فکر سرمایه گذاری سنتی در کشورهای منطقه و در داخل جامعه عربی بیفتند. همچنین بهار عربی  باعث شد تا پول های نفتی بسیاری متوجه کشورهای عربی خاورمیانه شود. کشورهایی که متاثر از بهار عربی شدند. به رغم این که بسیاری از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شاهد اعتراض های مردمی از نوع بهار عربی نبودند اما رهبران کشورهای این منطقه احساس خطر کرده و ترجیح دادند که برای اجتناب از تنش های سیاسی پول های بیشتری صرف رفاه داخلی خود کنند و سرمایه گذاری های داخلی خود را گسترش دهند تا بدین ترتیب صلح اجتماعی را برای خود در منطقه بخرند.»

حموده همچنین در ادامه به فوریت ها اشاره می کند و می گوید: «افزایش درآمدهای مالی باعث تغییر تدریجی وضعیت کشورهای منطقه نیز شده است. ما شاهدیم که اکنون پول های بیشتری در داخل منطقه صرف رفاه مردم شده و به رغم سختی هایی که در کشورهای غربی وجود دارد، شهروندان عرب منطقه خلیج فارس با گشاده دستی بیشتری در غرب و دیگر کشورهای جهان پول خرج می کنند. این مساله باعث شده است تا رضایت عمومی نسبی ای حاصل شود.»

وی درباره کاهش سرمایه گذاری های کشورهای عربی در کشورهای اروپایی نیز می گوید: «بازارهای غربی دیگر برای کشورهای عربی حوزه خلیج فارس جذابیت ندارند. این بازارها چند سالی است که دیگر نمی توانند جاذبه ای برای کشورهای خلیج فارس داشته باشند. کشورهای عربی اکنون در صدد آن هستند که ارزش دلار را به ارزش واحد پولی خود گره بزنند تا بدین ترتیب برای خود سرمایه گذاری سیاسی نیز کرده باشند. این مسائل باعث می شود تا کشورهای غربی به زودی مشکلات تازه ای را نیز تجربه کنند. به خصوص که به پول های عربی نیاز بسیاری احساس می کنند.»

حموده تاکید می کند، از سوی دیگر پول های کشورهای عربی خلیج فارس در حال حاضر نقش دیپلماسی را نیز بازی می کنند. آنها اکنون می توانند با سرمایه گذاری های خود در کشورهای عربی بحران زده به خصوص کشورهای عربی متاثر از بهار عربی آنها را به خود وابسته کرده و مصونیتی دیپلماتیک برای خود ایجاد کنند. البته این مساله مشکلاتی را برای کشورهای انقلابی نیز به وجود خواهد آورد، از جمله این که باعث خواهد شد تا آن کشورها نتوانند به تکامل اقتصادی مورد نیازشان برسند.

وی همچنین نسبت به بلندپروازی های کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هشدار می دهد و می گوید: «دلارهای کلان نفتی باعث خواهد شد تا آنها برای تحقق رویاهای سیاسی شان در سطح جهان دست به کارهای پیش بینی نشده ای بزنند و جامعه جهانی را با چالش های جدی مواجه کنند. مثلا با سرمایه گذاری بر روی جریان های تندروی اسلامی و به قدرت رساندن آنها ضمن ایجاد برگه های بازی جدید برای خود، ثبات جامعه جهانی را نیز تهدید کنند. یعنی مشابه همان رفتاری که اکنون از سوی قطر در تونس، مصر، سوریه و یمن شاهد هستیم. البته قطر تنها نیست، امارات و عربستان نیز همین راه را طی می کنند. آنها برای جلوگیری از تنش های داخلی شان تلاش دارند تا بحران ها را در دیگر کشورهای منطقه تداوم بخشند که اوج آن را در مصر و سوریه می بینیم.»
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle