پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پرونده‌ راه‌اندازی بورس ارز باز نشده بسته شد

پرونده‌ راه‌اندازی بورس ارز باز نشده بسته شد
کارشناسان بورس ایران بارها پیشنهاد راه‌اندازی بورس ارز را برای بازار آشفته و پرنوسان ارز مطرح کرده بودند

نمایندگان مجلس با پیشنهادی مخالفت کردند که در صورت تصویب آن برای عرضه و تقاضای ارز،‌ بورس ارز تشکیل می‌شد این در حالی است که کارشناسان بورس ایران بارها پیشنهاد راه‌اندازی بورس ارز را برای بازار آشفته و پرنوسان ارز مطرح کرده بودند.

بورس محل کشف قیمت واقعی بازار است و در معاملات آن و دو طرف فروشنده و خریدار مشخص می‌شود،‌ علت پیشنهاد راه‌اندازی بورس ارز نیز از نگاه کارشناسان این حوزه رسیدن به یک قیمت متعادل، شفاف و شناور _ طبق برنامه پنجم توسعه_ است، اما امروز 113 نماینده مجلس و نماینده دولت در مجلس با آن مخالفت کردند.

پیشنهاد راه‌اندازی بورس ارز توسط پورابراهیمی، ‌عضو شورای عالی بورس و نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 92 مطرح شد اما رحیم ممبینی، نماینده دولت در مقام مخالف با آن گفت: وقتی بورس ارز ایجاد شود بازاری ایجاد می‌شود که هرگونه تقاضا می‌تواند وارد آن شود و به زعم ما ممکن است آنقدر تقاضا زیاد شود که نیازها را به مرور اضافه کند زیرا بازار بورس به گونه‌ای است که هر کسی مراجعه کند با پیشنهاد قیمت بالاتر می‌تواند برنده شود و قیمت‌ها را نیز افزایش دهد.

وی گفت‌: بنابراین در این شرایط که یک عرضه کننده و یا یک تقاضا کننده کوچک می‌توانند قیمت‌ها را این‌گونه بالا ببرد ریسک‌های زیادی ایجاد می‌کند،‌ در مقابل آن دولت بازار مبادله ایجاد کرد تا در قیمت‌ها کنترل داشته باشد، در واقع اگر تقاضا کننده و یا عرضه کننده خرد بخواهد قیمت را بالا یا پایین کند،‌ دولت این امکان را به آن ندهد و در همانجا خنثی کند.

وی همچنین گفت: در تیر ماه تحریمی که علیه کشورمان در بهمن ماه وضع شده اعمال می‌شود لذا محدودیتهای ارزی در پیش است و ما با شرایط متلاطمی از نظر نرخ ارز مواجه هستیم. آیا در شرایطی که وضع عرضه را در بازار ارز نمی‌دانیم می توان نرخ ثابتی برای کالای اساسی در نظر گرفت؟ قطعا این نرخهای ثابت ما را دچار مشکل خواهد کرد.

ممبینی تاکید کرد:‌ بازار بورس موجب افزایش تقاضا می‌شود چرا که مردم عادی برای حفظ سرمایه‌شان می‌آیند و از این بازار خرید می‌کنند دوم آنکه با کوچک‌ترین تقاضا یا عرضه کننده قیمت دچار نوسان شود و از آن ثبات خارج شود.

نماینده دولت افزود: همچنین وقتی ما بازار منسجم مانند بازار بورس ارز داشته باشیم، کاملا توسط افرادی که می‌خواهند ما را تحریم کنند، رصد می‌شویم و به این ترتیب کنترل‌های ما را از دست می‌رود. همچنین این پیشنهاد برای کالای اساسی یک نرخ و برای عرضه یک نرخ دیگر در نظر گرفته است و سیستم دو نرخی را در قانون بودجه قرار می‌دهد در مقایر با قانون برنامه پنجم است به دلیل آنکه این قانون سیستم شناور نرخ ارز را دیکته می‌کند، لذا دولت کاملا با این پیشنهاد مخالف است.

بنابر این گزارش،‌ سخنگوی کمیسیون تلفیق نیز در مخالفت با این پیشنهاد با بیان اینکه در این کمیسیون اصلا موضوع مطرح نشده و طبیعی است که مخالف باشیم،‌گفت: این پیشنهاد مشکلات جدی دارد بورس یعنی شفافیت و در این شرایط تحریم، همه معاملات ما رصد می‌شود و مشکلات جدی برای نقل و انتقالات ارزی و خارجی ما پیش می‌آورد.

جعفر قادری با بیان اینکه بورس ارز مشکل سفته بازی و یا تقاضا برای ارز جهت حفظ قدرت خرید را شدیدا تقویت و مشکل جدی برای قمیت‌ها ایجاد می‌کند افزود: این پیشنهاد هیچ اشاره‌ای به مازاد درآمدهای ارزی نکرده است و همچنین نرخ ارز را برای کالاهای اساسی و ضروری یکسان در نظر گرفته است و همین دعوای ارز مرجع و مبادلاتی تکرار می‌شود ، ضمن آنکه مغایر برنامه توسعه است چرا که در برنامه آمده قیمت ارز باید شناور و مدیریت شده باشد اما در این پیشنهاد نظام دو نرخی را مطرح می‌کند.

قادری در پایان گفت: راه اندازی بازار بورس مستلزم تنظیم آیین نامه و تصویب قانون و هماهنگی و همراهی دولت و مجلس است،‌ حال در یکی دو ماه باقی مانده تا پایان کار دولت به نظر می‌رسد نه دولت حال و هوای تدوین آیین نامه دارد و نه معلوم هست که دولت آینده اعتقادی به این پیشنهاد داشته باشد و ما اکنون میان این میدان گیر کرده‌ایم که برای آنکه بودجه تصویب شود نرخ مبنای عمل بازار را مشخص کنیم. لذا بهتر است دوستان این پیشنهاد را در قالب طرح یا لایحه بیاورند تا بیشتر بررسی شود.

به گزارش ایسنا،‌ محمدقسیم عثمانی به عنوان مخالف راه‌اندازی بورس ارز در این باره گفت: در اقتصادی که هشتاد درصد عرضه ارز توسط دولت انجام می‌شود، مگر می‌شود بورس ارز راه انداخت؟ من از همکاران تعجب می‌کنم وقتی نرخی پایین باشد و ما بخواهیم آن را افزایش دهیم باید به دنبال راه‌اندازی بورس باشیم،‌ نه وقتی شاهد افزایش قیمت هستیم.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در موافقت با پیشنهاد راه‌اندازی بورس ارز، تصریح کرد: در سال 90 و 91 که بحث شکاف در قیمت ارز پدید آمد دولت، کارگروهی برای مدیریت ارز تشکیل داد. ما در آنجا موضوع بورس را مطرح کردیم. اگر یک سال قبل ارز را با وارد شدن به بورس مدیریت می‌کردیم وضعیت ارزی امروز ما بهتر از این بود.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 92 با اشاره به درآمد 53 میلیارد دلاری صادرات نفتی در سال 91، خاطرنشان کرد: ما به بخش زیادی از این مبلغ به خاطر تحریم‌ها دسترسی نداشتیم اما اگر بورس راه بیفتد و تمام درآمدهای ناشی از صادرات نفتی به بورس بیاید، سهم ارز عرضه شده توسط بخش خصوصی به دولت غلبه می‌کند زیرا دولت با محدودیت‌هایی روبروست.

وی افزود: بخش عظیمی از ارز به صورت نقدینگی دست مردم است و مردم آن را ذخیره کرده‌اند زیرا منتظر افزایش قیمت ارز هستند اما اگر بورس راه بیفتد قیمت شفاف می‌شود و در نتیجه پایین خواهد آمد. این در حالی است که وقتی عرضه ارز در بازار و سر چهارراه و به صورت پنهان باشد قیمت‌ها بالا می‌رود و رانت پدید می‌آید. همان‌طور که هزاران میلیارد تومان به جیب عده‌ای رفت اما اگر بورس باشد همه ارز را اینجا عرضه می‌کنند و از اینجا تقاضا می‌کنند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه راه‌اندازی بورس ارز، کشور را منتفع می‌کند، تصریح کرد: اینکه می‌گویند بورس ارز راه بیفتد همه خانه‌هایشان را می‌فروشند و سرمایه‌ها را از بانک بیرون می‌کشند ، در شرایطی اتفاق می‌افتد که بورس ارز نداریم و قیمت شفاف نمی‌شود.

احمد توکلی - عضو دیگر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 92 -در مخالفت با پیشنهاد راه‌اندازی بورس ارز، اظهار کرد: این کار خطرات جدی دارد. بورس در جایی امکان‌پذیر است که عرضه‌کننده و تقاضاکننده وزن کوچکی داشته باشند.

توکلی اضافه کرد: ما در شرایطی می‌گوییم بورس ارز راه‌اندازی شود که مجموعا 67 میلیارد دلار در بودجه در اختیار بخش دولتی است آیا بازار بورسی که 67 میلیارد دلار درآمد نفتی آن دست دولت است امکان تشکیل دارد؟ مگر پولی می‌ماند که بخش خصوصی آن را در بازار بورس بیاورد.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 92 اضافه کرد: تمام کشورهایی که دچار تلاطم ارزی شدند اولین کارشان سیاست تثبیت ارز بوده و از همه بهتر و موفق‌تر کشور مالزی بوده که خودش بازار سرمایه را کنترل کرد.

توکلی ادامه داد: واگذاری بازار ارز به ایران که بزرگترین عرضه کننده و تقاضا کننده در آن خود دولت است، اصلا امکان پذیر نیست و این پیشنهاد واقع بینانه نیست؛ ضمن این که از نظر فیزیکی ارز در شرایط تحریم وجود ندارد و حتی اگر بتوانیم تحریم‌ها را لغو کنیم این کار به صلاح نیست.

نماینده مردم تهران گفت که پیش بینی ارز دو نرخی در این پیشنهاد باعث ایجاد رانت عظیم اقتصادی می‌شود.

محمدرضا پورابراهیمی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس که به عنوان یکی از پیشنهاددهندگان راه‌اندازی بورس ارز سخن می‌گفت، اظهار کرد: ‌در حال حاضر وجود ارز چند نرخی هم با قانون برنامه پنجم مغایر است و هم باعث ایجاد رانت در اقتصاد کشور شده، اگر ما بخواهیم در سال جاری جلوی رانت ارزی را بگیریم و در کنار آن حکم قانون برنامه در مورد نرخ ارز شناور مدیریت شده را رعایت کنیم باید بورس ارز راه‌اندازی کنیم که سوابق مطالعاتی آن را داریم و مقدمات آن از جمله سیستم معاملاتی و نرم‌افزاری‌اش فراهم شده است.

وی اضافه کرد: اگر بورس ارز راه‌اندازی شود امکان رسیدن به نرخ شناور مدیریت شده وجود دارد در حالیکه در وضع موجود بازار ارز که عرضه‌کننده در آن دولت و بانک مرکزی هستند، شاهد عدم تعادل در بازار هستیم اما اگر بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که بخش خصوصی بتواند ارزش را ارائه کند شاهد تعادل‌بخشی به نرخ ارز هستیم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با راه‌اندازی بورس ارز، ما به زودی می‌توانیم بدون نفت در مصارف ارزی به تعادل برسیم. لازمه‌ی این امر این است که مکانیزم بورس ارز را در اقتصاد ایران پیش‌بینی کنیم البته در این میان اختصاص ارز به کالاهای اساسی و دارو هم پیش‌بینی شده که بر اساس نرخ ثابت باشد تا آسیبی به نیازهای اصلی مردم وارد نشود. در واقع ما دولت را مکلف کردیم نظام ارزی را به نحوی مدیریت کند که اگر کالای اساس با نرخ 1226 تومان وارد می‌شود مصرف‌کننده هم کالا را با همین قیمت دریافت کند؛ چیزی که اکنون شاهد آن نیستیم.

وی در پایان تاکید کرد: اگر بخواهیم رانت از اقتصاد کشور حذف کنیم و نرخ ارز را در بودجه شفاف کنیم راهی جز راه‌اندازی بورس ارز نداریم.

در شرایطی که نرخ ارز مرجع، مرکز مبالات ارزی و قیمت آزاد بازار ارز هرکدام قیمت‌های متفاوتی را نشان می‌دهند پیشنهاد راه‌اندازی بورس ارز و در نظر گرفتن ارز مرجع برای کالاهای اساسی و دارو، پیشنهاد مقولانه‌ای بود که کارشناسان این حوزه مطرح کردند، اما در نهایت این پیشنهاد با مخالفت‌هایی مواجه شد که به منتفی شدن آن انجامید.نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle