پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: در رخدادی نادر و کم سابقه، به دنبال ورود ۳ قلاده پلنگ شامل یک پلنگ ماده و ۲ دو توله اش به محوطه یک باغ شخصی واقع در فاصله یک کیلومتری از جاده چالوس در حاشیه منطقه حفاظت شده البرز مرکزی، صاحب باغ موضوع را به اداره محیط زیست اطلاع می دهد.

 ۳ قلاده پلنگ در یک باغ شخصی !
رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرج در این باره به خبرنگار دیده بان محیط زیست، گفت: این باغ حدودا یک کیلومتر از حاشیه جاده چالوس فاصله داشته و در زیر کوه واقع شده است.
مهندس حکیمی افزود: این پلنگ و توله هایش چندین نوبت توسط سرایدار این باغ مشاهده شده و تاکنون دو قلاده از سگ های باغ را کشته و خورده اند.
 ۳ قلاده پلنگ در یک باغ شخصی !
نصب دوربین تله ای بر روی درختی در داخل باغ توسط اعضا انجمن یوزپلنگ ایرانی و کارشناسان محیط زیست کرج
مهندس حکیمی افزود: به دنبال اطلاع صاحب باغ به این اداره به همراه کارشناسان محیط زیست و مدیریت انجمن یوزپلنگ ایرانی به محل مورد نظر رفته و ضمن بررسی و مشاهده علائم حضور پلنگ از جمله سرگین و ردپای تازه پلنگ با همکاری انجمن نسبت به نصب دوربین های تله ای جهت ثبت تصاویر پلنگ و توله هایش اقدام شد.
 ۳ قلاده پلنگ در یک باغ شخصی !

هم اکنون با هماهنگی و همکاری صاحب باغ یک نفر از نیروهای این اداره به طور شبانه روزی در اتاقکی داخل باغ حضور دارد تا ضمن ثبت وقایع طی روزهای آینده، منطقه تحت حفاظت قرار گرفته و از حوادث احتمالی جلوگیری شود.