یک میلیون یورو به شتر زیبا جایزه داده شد


به گزارش دامپزشک، این جشنواره اگرچه برای شناسایی شترهای برتر برگزار شده و جنبه تفریحی دارد اما از ابعاد اقتصادی آن هم نمی‌توان صرف نظر کرد.

با انتخاب برترین شترها در این جشنواره بازار معاملاتی خوبی برای آنها فراهم می‌شود که می توان قیمت شتر خود را تا چند برابر افزایش داد.
در این جشنواره همچنین 12 میلیون دلار جایزه برای 10 شتر برتر در نظر گرفته شده است. به سه نفر نخست خودرو و نفر چهار تا دهم نیز وجه نقد اعطا می‌شود.
ملاک داوران برای انتخاب شتر نمونه، سر بزرگ، گردن افراشته و پاهای بلند است. اگرچه شتر به مژه‌های بلندش مشهور است اما در انتخاب داوران تاثیری ندارد و گونه می‌تواند گزینه‌ای مهمتر از مژه باشد. اندازه و شکل کوهان و تعداد آن هم ویژگی مهمی در انتخاب برترین هاست.
اگرچه ویژگی‌های ظاهری ملاک اصلی انتخاب است اما میزان فرمانبرداری شتر هم مورد سنجش قرار می‌گیرد. هرچه شتر سر به راه‌تر باشد شانسش در برنده شدن هم افزایش می‌یابد.
بسیاری از اماراتی‌ها به امید بردن و اینکه بتوانند شتر خود را چند برابر قیمت به فروش رسانند پیش از برگزاری جشنواره اقدام به خرید شترهای زیبا حتی تا سه میلیون دلار می کنند اما همیشه شانس با آنها یار نیست.