پوست خشک در سگ ها


پوست خشک در سگ ها  
اگر سگ شما بیش از حد خودش را میخاراند،پوستش،پوسته پوسته و خشک شده،دارای برجستگی و جوش شده ،موهایش نازک شده و شوره گرفته باشد میتوان گفت که مبتلا به خشکی پوست شده .برای درمان او باید او را به صورت روزانه حمام ببرید و از شامپو های دارویی حاوی گوگرد یا اسید salicylic استفاده کنید .همچنین پس از حمام میتوانید از اسپری های مرطوب کننده حاوی گلیسرین ، کلوئیدی و اسید های چرب یا اوره استفاده کنید .

خشکی پوست میتواند بر اثر سوءتغذیه یا نداشتن رژیم غذایی سالم ایجاد شود .بسیاری از غذای های تجاری سگها فاقد اسید های چرب ضروری و ویتامین های E ,A ,B3 هستند.بنابراین سعی کنید با کیفیت ترین برند های غذا های تجاری را تهیه کنید یا از دامپزشک برای ارائیه ی یک جیره ی غذایی خاص مناسب سلامت پوست و مو کمک بخواهید .


پوست خشک در سگ ها  
البته استحمام مکرر نیز یکی از دلایل خشکی پوست است .در حالت عادی سگها نباید زود به زود حمام شوند فقط تنها زمانی که احساس شود کثیف شده یا بوی نامطبوعی گرفته است .همچنین به هنگام استحمام بهتر است از شامپو های مرطوب کننده ی مخصوص سگها استفاده کنید .به هیچ وجه از شامپو های انسانی استفاده نکنید زیرا Ph پوست ما با سگها متفاوت است .
سگ خود را به صورت منظم برس بزنید و اصلا از اینکار دریغ نکنید .برس به حفظ سلامت مو و پوست کمک زیادی میکند.
شما همچنین میتوانید از موارد زیر برای رفع خشکی پوست استفاده کنید
به غذای سگتان مقداری روغن زیتون اضافه کنید .این کار را هفته ای دو تا سه بار در هفته انجام دهید .
سگ خود را در آب گرم استحمام کنید .
آب تمیز کافی ،میوه و سبزیجات و گوشت سالم و تازه در اختیار سگ قرار دهید .
از روغن ماهی ،ویتامین E و عصاره calendula میتوانید استفاده کنید .

در آخر بهترین کار این است این مشکل را با دامپزشک نیز در میان بگذارید چناچه خسگی پوست میتواند منجر به عفونت های پوستی و قارچ های پوستی شود

پوست خشک در سگ ها

ترجمه:مهرناز قاسمی 
animal.discovery.com