پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خرگوش فازی لوپ آمریکایی (American Fuzzy Lop)

 

خرگوش فازی لوپ آمریکایی (American Fuzzy Lop)

 

 

خرگوش های فازیلوپ آمریکایی به وسیله پتی گرین کارل (Patty Greene-Karl) به وجودآمدند. بسیاری از مردم گمان میکنند که این نژاد حاصل ترکیب نژادهای لوپ هلندی (Holland Lops) و آنگورا (Angora) است. در حقیقت این نژاد به نوعی از خرگوش های لوپ هلندی خالص نشات گرفته و حاصل ترکیب این نژاد با برخیاز نژادهای کرک دار و پرزدار بود است. این نژاد در سال ۱۹۸۸ توسط ARBA موردقبول قرار گرفت.

 

 

 

 

رنگ های مختلف خرگوش های فازی لوپ آمریکایی عبارتند از :

 

آگوتی (Agouti) :

 

شاه بلوطی (Chestnut)، چین چیلا (Chinchilla)،سیاه گوش (Lynx)، شیری (Opal)، سنجابی (Squirrel)،استیل (Steel)، چینچیلای سیاه (Sable Chinchilla) یا آگوتی

 

 

منقطع شکستهBroken) ):

 

اتصال هر رنگی با رنگ سفید این نوع را تشکیل میدهد. طرح منقطع باید دارای حلقه دور چشم، علامت روی بینی و گوش های رنگی باشد. در صورتی که قسمت های رنگی کمتر از ۱۰ % کل بدن باشند خرگوش مورد نظر برای شرکت در نمایش، برگزیده نخواهدشد.

 

 

نوک سفید (Pointed White) :

 

بدن به رنگ سفید خالص (pure white) و قسمت های رنگ داربه رنگ های سیاه، آبی، شکلاتی (chocolate) یا یاسی (lilac) بوده و باید در قسمت های دم، پا، بینی و گوش قرار داشته باشند.

 

 

خود رنگ (Self) :

سیاه، آبی، سفید با چشم آبی، سفید با چشم قرمز، شکلاتی و یاسی

 

 

سایه دار (Shaded) :

 

نوک سیاه (Sable Point)، سیامی سیاه، مروارید دودی (Smoke Pearl)، لاک پشتی (Tortoise Shell)، لاک پشتی آبی، لاک پشتی شکلاتی

 

 

نوار پهن (Wide Band) :

 

نارنجی و میشی (Fawn)

 

 

 

نکته :

برخی ازاین رنگ ها هنوز قابل نمایش در مسابقات و نمایشگاه های بین المللی نیستند و همچنان توسط ARBAتحت بررسی قرار دارند. همچنین خرگوش های منقطع از نژاد فازی لوپ آمریکایی (یا هر نژاد دیگر) را با خرگوش های آلمانی نقطه دار (dutch marked) اشتباه نگیرید. آنها در واقع از نژاد چشم آبی وین (Vienna Blue-eyed) نشات گرفته و ژن های این نژاد را در خود دارند. آنها میتوانند با خرگوش های چشم آبی وین ترکیب شده و مجددا فرزندان وین چشم آبی تولید کنند.

 

یک خرگوش فازی لوپ خوب، دارای بدنی کوتاه و پاهای عقب و شانه هایی موازی و نزدیک به هم است. این نژاد باید کاملا عضلانی، به طور ملایم گرد، به شکل متناسبی همگام با سایر قسمت هایبدن بوده و در محدوده حداکثری وزن قرار داشته باشد. خرگوش باید دارای استخوانی سختو همچنین پاهایی استوار باشد.

 

یک سر ایده آل (به یاد داشته باشید که سر بسیار بزرگ نیز تناسبخوبی با بدن کوچک ندارد و حتما باید اندازه سر به صورت متناسب با اندازه بدن باشد.)باید دارای عرضی مناسب و ثابت از بالا تا قسمت پوزه باشد. سر باید به صورت مربع و صورتکاملا صاف و مسطح باشد. همچنین سر در یک خرگوش فازی لوپ آمریکایی اصیل به صورت موازی با شانه ها قرار دارد به شکلی که هیچ نشانه ای از وجود گردن در این نژاد قابل مشاهده نیست.

 

یک تاج خوب، که قسمتی از سر خرگوش است باید بین دو گوش حیوان،کاملا قابل مشاهده باشد. گوش ها باید کوتاه، ضخیم و عریض باشند. اگر گوش ها از وسط و به شکل عمودی به سمت پایین تا خورده باشند نشان دهنده این است که تاج به مقدار بیشاز حد به گوش ها فشار آورده و گوش ها باید دارای ضخامت بیشتری باشند. گوش های خرگوشفازی لوپ آمریکایی باید به سمت پایین باشد، گرچه بعضی از آنها در زمان مضطرب شدن، گوشهای خود را به حالت ایستا درمی آورند. اندازه گوش ها باید متناسب با بدن و حتی گاهی بلندتر باشند اما اندازه ایده آل گوش حدودا نیم تا یک اینچ پایین تر از فک پایینی خرگوش است. گوش ها نباید دارای موهای بلند باشند.

 

پاهای خرگوش باید کاملا صاف باشند. وقتی خرگوش را به پشت نگه میدارید و به پاهای آن نگاه میکنید باید کاملا مستقیم و صاف بوده و و پنچه ها کاملابه سمت بالا باشند. پنجه هایی که در این شرایط به سمت بیرون خم شده باشند نشان دهندهفشار آمدن بر پاها است.

 

موی پوشاننده بدن برای بچه خرگوش ها باید اندکی زبر و ضخیم و دربر گیرنده تمام بدن (به استثنای گوش ها) باشد. برای خرگوش های بزرگتر، موهای بدن باید نرم تر، تمیز و عاری از هرگونه خط و نقطه ای باشند. طول موها باید حداقل ۵ سانتیمتر بوده و موهای کوتاه تر از ۴ سانتی متر در گزینش نمایشگاه ها رد خواهند شد.

 

 

 

آیا شما فقط یک حیوان خانگی میخواهید؟

 

اگر شما فقط به دنبال یک حیوان خانگی هستید و به خرگوش های نژاد فازی لوپ آمریکایی علاقه مند شده اید آنها میتوانند حیوانات خانگی بسیار خوبیباشند. به یاد داشته باشید که این خرگوش ها نسبت به سایر خرگوش های لوپ که موهای کوتاهی دارند نیاز به رسیدگی و آراستن بیشتری خواهند داشت. آنها شخصیت جالبی داشته و حیوانات خانگی دست آموز و سر به راهی هستند. توصیه ما به شما این است که در سنین بچگی که معمولابین ۲ تا ۶ ماهگی است هفته ای یک بار به طور کامل موهای این خرگوش ها را شانه کرده و هر قسمت گره خورده از موها را با کمال دقت به وسیله قیچی بریده و جدا کنید.

 

زمانی که خرگوش پس از گذر از دوره سنین کم، نخستین بار پساز بلوغ، ریزش مو فصلی خود را طی کنید تفاوت را احساس خواهید کرد. بسیاری از خرگوشهای فازی لوپ آمریکایی هر ۱ الی ۶ ماه یک بار نیاز به آراستن و شانه کردن پیدا میکنند.(معمولا این آراستن ها مربوط به زمان نمایش ها و یا زمان جفتگیری میشود).

 

همچنین توصیه ما به شما این است که موهای بچه خرگوش ها رادر فصل تابستان به وسیله یک مو تراش برقی کوتاه کنید. این کار به شما کمک خواهد کردکه پس از رسیدن خرگوش به سن بلوغ، زمان کمتری را صرف آراستن آن کنید.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع:  ephiny.net

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle