پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC در مسابقات داور UKC توجه خاصی به دندان P1 (اولین دندان آسیاب کوچک بعد از دندان نیش) دارد زیرا نداشتن این دندان در امریکن پیت بول ها شایع است و داور با دیدن این خطا باید به شرکت کننده اعلام کند. اگرچه نداشتن دندان P3 (سومین دندان آسیاب کوچک) بیشتر قابل توجه می باشد اما در صورتی که دو سگ از یک پرورش دهنده دندان P1 نداشته باشند نشانگر وجود یک مشکل ژنتیکی است که سبب ایجاد اختلال در فک گردیده. دندان ساختار بسیار تخصصی دارد که برای سگ ها علاوه بر بریدن و خرد کردن مواد غذایی، اسلحه ای برای حمله، دفاع و فعالیت های روزانه نیز محسوب می شود. به همین علت در این بخش به صورت کامل به بررسی دندان ها می پردازیم.
چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

مشخصات دندان ها:
 
امریکن پیت بول تریر ها دارای یک مجموعۀ کامل از دندان های سفید می باشند که فاصله مساویی از هم دارند، با نیش هایی در فک بالا و پایین که در زمان بسته شدن دهان کاملا کنار هم قرار می گیرند که برای گازگرفتن بسیار مناسب می باشند. دندان های نیش 2/5 سانتی متر با دندان های آسیاب کوچک فاصله دارند و دندان های بالا و پایین کاملا در هم چفت می شوند.
خطا_ بلند بودن بیش از حد دندان های نیش
خطای جدی_ آندرشات و یا اُورشات بودن دندان ها، کج بودن دهان، افتادگی دندان (بدون آنکه دامپزشک دندان را کشیده باشد)

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC
در مسابقات داور UKC توجه خاصی به دندان P1 (اولین دندان آسیاب کوچک بعد از دندان نیش) دارد زیرا نداشتن این دندان در امریکن پیت بول ها شایع است و داور با دیدن این خطا باید به شرکت کننده اعلام کند. اگرچه نداشتن دندان P3 (سومین دندان آسیاب کوچک) بیشتر قابل توجه می باشد اما در صورتی که دو سگ از یک پرورش دهنده دندان P1 نداشته باشند نشانگر وجود یک مشکل ژنتیکی است که سبب ایجاد اختلال در فک گردیده.
دندان ساختار بسیار تخصصی دارد که برای سگ ها علاوه بر بریدن و خرد کردن مواد غذایی، اسلحه ای برای حمله، دفاع و فعالیت های روزانه نیز محسوب می شود. به همین علت در این بخش به صورت کامل به بررسی دندان ها می پردازیم.


چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

هر دندان به سه بخش تقسیم می شود که عبارتند از:
تاج دندان= که در بالا و بیرون خط لثه قرار دارد و قابل مشاهده می باشد.
گردن دندان= منطقه ای که فقط در سطح لثه قرار دارد و کمی باریک می شود.
ریشه دندان= که در داخل استخوان فک قرار دارد.
دندان ها در دو ردیف قوسی شکل در فک بالا و پایین قرار دارند و به شکلی در فک جای گرفته اند که در زمان بسته شدن فک یا درکنار هم قرار گیرند یا کاملا بر روی یکدیگر.
این حالت قرار گیری دندان ها به دو شکل بسته شدن کامل یا نیمه باز است که در این دو حالت نوع گاز گرفتن سگ نسبت به نژاد تغییر پیدا می کند. سگ ها به جای جویدن غذا را به سرعت می بلعند به همین علت نیازی ندارند که سطح دندانها به صورت کامل برروی هم قرار گیرند (در زمان بسته شدن فک).

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

چگونگی قرار گیری دندان ها در فک بالا و پایین:
6 دندان پیشین کوچک در مرکز هر قوس دندانی فک بالا و پایین وجود دارد. بعد از آنها دو دندان نیش قرار دارد که به دندان گونه ای نیز شناخته می شود (چون باعث شکل بخشیدن به حالت گونۀ سگ می شود). در دندانهای دائمی 4 دندان آسیاب کوچک در هر دو طرف فک بالا و پایین قرار دارد چهارمین دندان آسیاب کوچک P4 نام دارد که بزرگترین دندان مخصوص بریدن در فک پایین می باشد که به دندان کارناسیل یا شرینگ معروف است و در انتها، دندان های آسیاب بزرگ قرار دارند که شامل 4 آسیاب بزرگ در فک بالا و 6 آسیاب بزرگ در فک پایین می باشند و کار آسیاب غذا را بر عهده دارند. 

چگونگی نمایش دندان ها به داور مسابقات:
هنگام بررسی و یا نشان دادن دندان های سگ به داور لازم است برای نمایان شدن و وضوح دندان ها بافت لب و گونه ها کاملا کنار زده شود، در غیر این صورت ممکن است اشتباهی در تشخیص ایجاد گردد.
برای این منظور مطمئن شوید سگ در حالت عصبی قرار ندارد چون در این حالت ممکن است سگ به علت تشنج دندان ها را در موقعیت غیر طبیعی قرار دهد. سعی کنید فک، سر و گردن سگ در حالت آرامش (شُل) باشد.
حالت ژنتیکی دندان ها، ساختار فک، ساختار لب، زبان، داشتن دندان های شیری و دائمی، عادات سگ در بازی، غذا خوردن و نوع آموزش ها (جویدن بیش از حد مواد سخت، کشیدن اجسام در زمان آموزش) همه و همه می تواند بر روی شکل و ظاهر دندان ها تاثیر فراوانی داشته باشند. در زمان ارزیابی دندان های سگ، باید ارتباط تمام دندان ها با یکدیگر و با فک، مورد مقایسه قرار گیرد. 
پرورش دهندگان حیوان دوست و حرفه ای، باید در مورد مراقبت از دندان و کل دهان نژادی که مورد پرورش قرار می دهند اطلاعات کاملی داشته باشند نه فقط به زیبایی و تمیزی دندان های پیش و نیش بپردازند.
اینکه فقط به شمارش تعداد دندان ها و یا بررسی دندان های نیش یا پیش بپردازیم بسیار آسان است، اما تنها زمانی می توانیم تصویر کلی و صحیحی از دندان های یک نژاد داشته باشیم که از چگونگی تاثیر ژنتیک بر روی دندان ها اطلاع داشته باشیم.
نیاز است که پرورش دهنده از تعداد دندان ها آگاه باشد، همچنین از نوع دندان نیش و یا چگونگی قرار گیری دندان های پیشین و ارتباط آنها با دندان نیش، دندان های آسیاب کوچک، آسیاب بزرگ و انحنای فک و اگر هرگونه اختلال ژنتیکی وجود دارد، آنرا باید در نظر گرفته و در برنامه های اصلاح ژنتیکی کنل خود قرار دهد.

در این بخش به یک روش قدم به قدم ارزیابی دندان ها از فرام هوسترُم (Fromhoistrom) فراست (Frost)، گامن (Gammon) 1992 تکنیک های دامپزشکی دندان پزشکی شرکت W.B. Saunders می پردازیم.
مرحلۀ اول= مقایسه تقارن سر، صورت و دندان ها.
مرحلۀ دوم= تعداد دندان ها

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

دندان ها به چهار قسمت تقسیم می شوند. فک بالا و پایین چپ، فک بالا و پایین راست. 
3 دندان پیش بالا سمت چپ. 1 دندان نیش بالا سمت چپ. 4 دندان آسیاب کوچک بالا سمت چپ. 2 دندان آسیاب بزرگ بالا سمت چپ. دندان های سمت راست فک بالا کاملا مانند دندان های سمت چپ بالا می باشند.
3 دندان پیش پایین سمت چپ. 1 دندان نیش سمت چپ پایین. 4 دندان آسیاب کوچک سمت پایین. 3 دندان آسیاب بزرگ سمت چپ پایین.
که مجموع دندان های یک سگ بالغ 42 دندان است.

مرحلۀ سوم= ارزیابی دندان های پیشین (Incisors)
اندازه و فاصلۀ بین دندان های پیشین طبیعی است و دندان های پیشین فک بالا بزرگتر از دندان های پیشین فک پایین می باشد. (مینای دندان ها ممکن است نوک تیز یا گرد باشد). دو دندان از دندان ها پیش بلند تر از 4 دندان دیگر هستند و دندان دوم و سوم پیشین فضای بیشتری بینشان است تا دندان های دوم و سوم پیشین فک بالا بتوانند در بین فواصل آنها قرار گیرند. تمام دندان های پیشین باید در یک خط منحنی با چرخشی برابر قرار گیرند. منظور از چرخش قرار گیری درست دندان ها در استخوان فک است. (طول دندان ها باهم برابر است). محور دندان ها باید به موازات فک باشند.

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

مرحلۀ چهارم= ارتباط داندان نیش (Canine)
دندان نیش فک بالا باید در ناحیۀ باکال (منطقه ای پایین تر از بافت گونه) متوقف شود. که این منطقه از فک بالا، لثه برجسته می باشد و فضایی خالی بین دندان نیش و دو دندان پیشین I3 وجود دارد تا دندان های نیش فک پایین در کنار دندان های نیش فک بالا قرار گیرند..

مرحلۀ پنجم= دندان های آسیاب کوچک یا پرمولر (Premolars)
تیزی سر دندان های آسیاب که مثلثی شکل می باشند باید در فضای بین دندان های آسیاب سوم و چهارم فک پایین قرار گیرند.

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

مرحلۀ ششم= قرار گیری سطح دندان های فک بالا و پایین بر روی هم
نوع قرار گیری دندان های آسیاب فک بالا و پایین در تضاد باهم می باشند که این تضاد قوس جویدن را ایجاد می کنند و دندان ها مانند چرخ دنده هایی در هم قرار می گیرند.
دندان های آسیاب کوچک فک بالا و پایین باید بهم اتصال پیدا کنند. دندان آسیاب کوچک چهارم فک بالا بزرگتر از آسیاب کوچک فک پایین می باشد و باهم تداخل نداشته و در کنار هم قرار می گیرند. دندان های آسیاب بزرگ کاملا بر روی هم قرار می گیرند که باعث عملکرد خرد شدن می شوند.
دندان های آسیاب کوچک و آسیاب بزرگ پایه ای هم تراز با مزیال (Mesial) (نسبت به خط وسط قوس دندانی) دارند و باید ارتفاع دندان های آسیاب با کمی انحنا باهم برابر باشند.
پس از ارزیابی دندان و ارتباط آنها با فک، نوع قرارگیری داندان ها را می توان در زمان بسته شدن فک به انواع زیر طبقه بندی کرد:
به نوع قرارگیری دندان ها در زمان بسته شدن فک اکلوژن (Occlusion) گفته می شود.

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

1_ اکلوژن نرمال
دندان های نیش بالا و پایین کاملا کنار هم قرار می گیرند. در این الگو دندان های پیشین فک پایین در پشت دندان های پیشین فک بالا قرار می گیرند. دندان های نیش بالا پشت دندان نیش پایین قرار گرفته و دندان های آسیاب کوچک فک بالا و پایین کنار هم قرار می گیرند یه این شکل که دندان p1 فک بالا بعد از دندان p1 فک پایین قرار می گیرد.

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

اکلوژن نرمال خود به سه حالت ممکن است در سگ ها با تغییر شکل دیده شود:
الف: یک یا چند دندان پیشین خارج از محور ( بلند تر از دندان های پیشین دیگر) که در این صورت دندان های پیشین پایین روی دندان نیش بالا قرار می گیرند.
ب: دندان های نیش فک بالا و پایین کنار هم قرار نمی گیرند بلکه باهم برخورد داشته و نوک دندان های نیش روی هم هستند که در این حالت دندان های پیشن فک بالا و پایین باهم فاصله پیدا کرده و دهان حالت نیمه باز دارد.
ج: دندان های نیش فک پایین زیر دندان های کاملا زیر داندان نیش فک بالا قرار دارد و دهان کاملا بسته نمی شود.

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

2_ اکلوژن اُورشات (Overshot)
در این حالت دندان های نیش فک پایین زیر دندان های نیش فک بالا قرار گرفته و دندان های پیشین خیلی جلوتر از دندان های نیش فک پایین قرار می گیرند و دندان های آسیاب فک بالا و پایین باهم فاصله دارند. که به این حالت دهان طوطی نیز گفته می شود.

چگونگی قضاوت در مسابقات امریکن پیت بول تریر UKC

3_ اکلوژن اندرشات (Undershot)
در این حالت دندان های پیشین فک پایین جلوتر از دندان های پیشین فک بالا قرار دارند. که به آن دهان بولداگی نیز گفته می شود.

اگر دندان نیش حالت طبیعی نداشته باشد سبب ایجاد اکلوژن غیر طبیعی در نقاط مختلف آرواره می گردد و همچنین باعث تفاوت در طول فک بالا (استخوان فک) و فک پایین می شود و ممکن است یک سمت فک رشد بیشتری نسبت به طرف دیگر پیدا کرده و کج شدن و یا پیچ خوردگی دهان به یک سمت ظاهر گردد. این حالت یک نقص جدی محسوب می شود زیرا باعث اختلال در جویدن غذا شده و سگ به خوبی نمی تواند اجسام را در دهان خود نگاه دارد. همانطور که قبلا در توصیحات ذکر شد، هرگونه اختلالی که سبب ایجاد مشکلات جسمی و عملکردی برای نژاد گردد موجب رد صلاحیت سگ می شود. تنها زمانی ما به عنوان یک مربی، یک پرورش دهنده و یا داور می توانیم کل دهان سگ را مورد ارزیابی قرار دهیم که درک صحیحی از چگونگی ژنتیک، محیط زیست و تاثیرات آن بر روی دندان های سگ داشته باشیم.
هر سگی باید به خوبی مورد بررسی و معاینه قرار گیرد تا هرگونه نگرانی نسبت به مشکلات سلامتی آنها برای پرورش دهندگان مشخص گردد.
______________________
ترجمه و تحقیق= سارا رنجبر


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread147954.html#ixzz3DOCfRiyd 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle