پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تاریخچه پیدایش پیت بول

تاریخچه پیدایش پیت بول با جنگ گره خورده است! مانند بسیاری از نژادهای مدرن، غیر ممکن است که از جزئیات تاریخ طولانی امریکن پیت بول تریر به طور کامل آگاهی پیدا کنیم. با این حال بسیاری از علاقمندان نژاد پیت بول بر این باورند که ریشه های نژادی آنرا می توان به دوران باستان و خانوادۀ 1*مولوسین (Molossian) نسبت داد. قبیلۀ مولوسی (Molossi) یک گروه، از مردمی بودند که در یونان باستان زندگی می کردند و علاقمند به استفاده از سگ های قوی و عضلانی در میدان جنگ بودند، و این سگ همیشه همراه آنها و خانواده هایشان بود. کَنِس مولوسین (سک مولوسی)، به علت خشونت و قدرت ذاتی خود، برای ایجاد ترس بین قبایل دشمنان معروف گشت. در طول مدت زمانی مشابه این باور وجود دارد که سگ های مولوسین برای مقاصد دیگری نیز مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع تاجران اولیه فینقی ممکن است حتی از آنها به عنوان یک مورد برای چانه زنی در معاملات تجاری خود استفاده می کرده اند!
تاریخچه پیدایش پیت بول با جنگ گره خورده است

مانند بسیاری از نژادهای مدرن، غیر ممکن است که از جزئیات تاریخ طولانی امریکن پیت بول تریر به طور کامل آگاهی پیدا کنیم. با این حال بسیاری از علاقمندان نژاد پیت بول بر این باورند که ریشه های نژادی آنرا می توان به دوران باستان و خانوادۀ 1*مولوسین (Molossian) نسبت داد. قبیلۀ مولوسی (Molossi) یک گروه، از مردمی بودند که در یونان باستان زندگی می کردند و علاقمند به استفاده از سگ های قوی و عضلانی در میدان جنگ بودند، و این سگ همیشه همراه آنها و خانواده هایشان بود. کَنِس مولوسین (سک مولوسی)، به علت خشونت و قدرت ذاتی خود، برای ایجاد ترس بین قبایل دشمنان معروف گشت. در طول مدت زمانی مشابه این باور وجود دارد که سگ های مولوسین برای مقاصد دیگری نیز مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع تاجران اولیه فینقی ممکن است حتی از آنها به عنوان یک مورد برای چانه زنی در معاملات تجاری خود استفاده می کرده اند!

تاریخچه پیدایش پیت بول

مولوسین ها به ماستیف تغییر شکل پیدا کردند. در ابتدا انگلیسی ها از انواع ماستیف ها برای مبارزه بین سگ ها و همچنین در جنگ با دشمنان خود استفاده می کردند. هنگامی که امپراتور روم ، کلودیوس، 50 سال بعد از میلاد، فرماندۀ ارشد انگلیسی، کراکتاکیس (Caractacus) را شکست داد به نژاد قدرتمند و ستیزه جوی آنها علاقمند گشت و به سرعت تعداد زیادی از این سگ ها را به روم انتقال داد تا برای سرگرمی مردم در کلوسیم ها (استادیوم های ورزشی) 2* از آنها استفاده شود.

تاریخچه پیدایش پیت بول

هنگامی که در روم سگ های بریتانیایی با همتایان رومی خود دورگه شدند، از سال 50 تا 410 بعد از میلاد این نژاد به طور گسترده ای در کل امپراتوری روم به عنوان سگ جنگی مورد استفاده قرار گرفت. در طی این مسیر آنها با سایر نژادهای بومی در سراسر اروپا مخلوط شدند که به موجب آن یک معجون ژنتیکی بزرگی برای بولداگ ها ایجاد شود که تصور می شود رستۀ (شاخۀ اصلی) امریکن پیت بول تریر بوده است.
متاسفانه رومی ها آخرین افرادی نبودند که از پیت بول ها برای ورزش های بی رحمانه و وحشتناک استفاده کردند. زمانی که نورمن ها در سال 1066 به انگلستان حمله کردند آنها با ورزش جدیدی به نام 3*بیتینگ (Baiting) آشنا شدند. بیتنینگ به معنی طعمه قرار دادن حیوانی برای جنگ می باشد. این ورزش ابتدا دربین قصابان که از سگ هایی با نام 4* بولِنبیسِز (Bullenbeissers) نگهداری می کردند و کار این سگ ها جمع آوری و هدایت گاوهای نر سرکش به بازار برای کشتار بود سرچشمه گرفت. زمانی که گاو وحشیی از گله خارج می شد و یا رفتاری غیر قابل کنترل از خود نشان می داد، سگ ها حلقۀ مهار بینی گاو را محکم می گرفتند و تا زمانی که صاحبشان بتواند دوباره کنترل حیوان سرکش را بدست آورد او را نگه میداشتند.
مانند بسیاری از صاحبان سگ، قصابان نیز در مقابل دیگران به داشتن سگ هایی سرسخت که به راحتی می توانند در مقابل گاوهای نر وحشی بزرگ و خطرناک از خود توانایی و قدرت نشان دهند افتخار می کردند. در نتیجه نمایش های عمومی به صورت مداوم برای نشان دادت قدرت سگ ها ترتیب داده می شد. به صراحت بگوییم ورزش بیتینگ رویدادی بود که هر روزه افراد زیادی برای دیدن آن جمع می شدند و تنها برای سرگرمی و خشنودی مردم برگذار می شد!
تاریخچه پیدایش پیت بول
تاریخچه پیدایش پیت بول

در قرن 16، تقریبا هر شهر انگلستان یک میدان بیتینگ مخصوص به خود داشت و محبوبیت نمایشات بیتینگ در آن زمان بی نظیر بود و تماشاگران مشتاق آنرا تمام اقشار جامعه تشکیل می دادند.
در جریان نمایشات بیتینگ معمولا از یک یا دو سگ برای هر گاو نر افسار گسیخته استفاده می شد و این سگ ها برای آزار و اذیت گاوها تا زمانی که از خستگی و آسیب های جدی توان حرکت نداشته باشند، بسیار سختگیرانه آموزش می دیدند. روند هر نمایش بیتینگ 3 الی 4 ساعت به طول می انجامید.
سرنجام خلاقیت در این نمایشات سبب جنگ سگ ها با خرس، گراز، اسب و حتی میمون ها شد! اما کلمۀ بول به معنی گاو نر وحشی بر روی این گروه از سگ ها برای همیشه باقی ماند.
در سال 1460، ادموند د لانگلی (Edmond de Langley) دوک یورک در نامه اش به هنری چهارم، اینگونه آغاز کرد (استاد خشونتبازان و جنگ طلبان) و در آن به توصیف خشونت های بسیار و توصیف سگی از نسل ماستیف باستان به نام5* آلونت (Alaunt) پرداخت که در آن دوران بیشتر برای بیتینگ مورد استفاده قرار می گرفت. 
تاریخچه پیدایش پیت بول

در سال 1585 نقاشی از آلونت های شکارگر گراز وحشی نقاشی رنگ روغی کشید، سگی عضلانی با شباهت زیاد به سگی که ما آن را به عنوان پیت بول می شناسیم.
در سال 1835 نمایشان بیتینگ توسط پارلمان انگلستان غیرقانونی شناخته شد. با این حال مصوبات و مقررات این قانون تاثیر کمی برای اشباع شدت تمایل عمومی برای تماشای نبرد های جذاب و دیدینی سگ ها داشت، در نتیجه مردم نظرشان به سمت فعالیت های دیگری جلب شد. آنها که درپی تنوع بودند نمایش های جدیدی ایجاد کردند مانند 6*موش گیری ( رَتینگ) (Ratting). روند رتینگ به این شکل بود که سگی در یک گودال قرار می گرفت و تعداد زیادی موش به داخل این گودال ریخته می شد؛ هر سگی که در مدت زمانی کمتر می توانست موش بیشتری بکشد برندۀ مسابقه محسوب می شد. کلمۀ پیت (Pit) به معنی گودال از همین مسابقات گودال های شکار موش به اسم بول افزوده شد.


تاریخچه پیدایش پیت بول

در نهایت مسابقات رتینگ جذابیتش را در بین مردم از دست داد و به همین علت در این گودال ها جنگ میان سگ ها آغاز گردید. اولین علت برگزاری جنگ سگ ها در این گودال ها این بود که آنرا به راحتی می توانستند از چشم جستجوگر قانون نسبت به نمایشات بیتینگ پنهان سازند. زیرا سگ ها حیوانات کوچکتر و چالاکتری به نسبت گاو، خرس و اسب که در بیتینگ مورد استفاده قرار می گرفت بودند. و از طرفی دیگ بول داگ ها از چالاکی، تمرکز بالا و خستگی ناپذیر برخوردار بودند و برای این مسابقات پرورش داده می شدند. 7*

در نتیجۀ جفتگیری با سگ های شکاری کوچک ( تریر )، سگ های کوچک با بدنی عضلانی، قدرت، شجاعت بالا و مبارز پدید آمد و اولین سگ هایی بودند که از ابتدا برای مبارزه در داخل گودال تربیت می شدند.

تاریخچه پیدایش پیت بول

همانطور که می توان تصور کرد، جنگ سگ ها بسیار بی رحمانه و عملی سادیستی (کسی که از رنج کشیدن دیگران لذت می برد)بود. سگ های مبارز، از طریق یک روش آموزشی پرفشار فیزیکی و روحی تربیت می شدند که در آن سگ از تماس طبیعی با انسان ها محروم می شد و میل شدید ریختن خون حریف در آنها تقویت می گشت و برای تغذیه سگ ها رژیم غذای مخصوصی وجود داشت که شامل خون و گوشت خام بود و در لانه هایی تاریک و کوچک نگهداری می شدند و بیشتر روز را تنها با یک مربی صرف تمرین های سخت می کردند. به منظور افزایش قدرت و اشتیاق سگ برای کشن، مربی سگ را مجبور به حرکت بر روی تردمیلی می کرد که در جلوی آن حیوانی مانند خرگوش یا سگ ضعیف تری بسته می شد و از دسترس سگ دور بود. در پایان تمرین سگ اجازه می یافت به عنوان پاداش حیوان ضعیف تر را بکشد!
در طول این دوره از جنگ ها، سگ ها بدون ترس از حریفان، شانه خالی کردن و یا کوچکترین تردیدی به سمت آنها حمله ور می شدند و اگر سگ در جنگ عقب نشینی می کرد، این عمل به عنوان ضعف سگ محسوب می شد و می توانست زمینه ای برای تنبیه شدید سگ گردد. اگر درمیدان حریف مقابل به اندازۀ کافی خوش شانس بود و زنده می ماند سگ اجازه نداشت از میدان نبرد خارج شود. درصورتی که سگی در میدان به خوبی عمل نمی کرد بسیاری از صاحبان سگ خود را می کشتند چون معتقد بودند اگر سگی حتی یک بار در جنگیدن تردید داشته باشد و یا عقب نشینی کند، دیگر امیدی به او نیست که بعدها هم با ذوق و سرسختی به مبارزه ادامه دهد. درصورتی که سرسختی و خشونت برای این ورزش الزامی است.
هنگامی که مهاجران انگلیسی برای کار به آمریکا وارد شدند سگهایشان را نیز با خود به همراه داشتند و جای تعجب نیست که مبارزۀ سگ ها در قرن 19 در آمریکا رواج یافت. مهاجرین به غرب سفر کردند و این امر سبب شد که نژاد پیت بول در بین جوامع گسترش بیشتری یابد و به سگی تبدیل شد که برای تمامی مقاصد در صف اول انتخاب قرار گرفت و علاوه بر کنترل وهدایت گلۀ گاو و گوسفندان به عنوان نگهبانی وفادار در مقابل خطر همیشگی دزدان و حملۀ حیوانات وحشی به محافظت از خانواده و دام ها پرداخت. 8*

تاریخچه پیدایش پیت بول

باوجود تاریخچه عالی و سابقۀ شجاعت و دلاوری، پیت بول با یک چالش بزرگ برای بدست آوردن ثبت بین المللی و به رسمیت شناخته شدن نژادش روبرو گشت. در سال 1884 باشگاه آمریکایی (AKC (American Kennel Club تنها با هدف ترویج و ارتقاء نژادی سگ های اصیل و خالص و حفظ منافع پرورش دهندگان و صاحبان، تشکیل کشت و برای نیل به این اهداف، آنها اقدام به حمایت های مالی برای انجام آزمایشات و تست های گوناگونی بر روی نژادهای مختلف سگ در زمینه های کارایی، اصلاح نژادی و ساختارهای نژادی نمودند.
قضاوت در مورد سگ ها با تطبیق دادن آنها با استانداردهای نژادی ممکن می باشد و نیاز به تعین استانداردهایی برای خصوصیات فیزیکی، خصوصیات رفتاری و کارایی هر نژاد لازم می باشد که در این میان خصوصیات فیزیکی و کارایی سگ ها بسیار مهم است. در تعیین اصالت یک نژاد، آزمایشاتی بر روی سگ ها مطابق با استانداردها انجام می شود و سپس پرورش انجام می گیرد. متداولترین گروه بندی های عملکردی عبارتند بود از: سگ های کار، سگ های ورزشی و سگ های گله. ایجاد این گروه بندی عملکردی بلافاصله برای پیت بول ها مشکل ایجاد کرد چون آنها در هیچ یک از این گروه بندی قرار نمی گرفتند. آنها برای جنگ پرورش پیدا کرده بودند که غیر قانونی محسوب می شد. علاوه براین AKC حاضر نبود از هر چیزی که به مبارزۀ سگ ها مربوط می شود حمایت کند.
در واکنش به عدم تمایل AKC به ثبت پیت بول به عنوان یک نژاد واجد شرایط، در سال 1898 یک گروه جایگزین در آمریکا به نام باشگاه United Kennel Club) UKC ) تاسیس شد و هدف از ایجاد آن ثبت نژادهایی بود که واجد شرایط برای صدور گواهینامۀ ثبت در AKC نبودند. 
جای تعجب نیست که پیت بول با نام امریکن بیت بول تریر عضو UKC گشت. از آنجایی که آمریکا اولین کشوری بود که پیت بول را ثبت کرد نام کشور خود را در ابتدای نام نژاد قرار داد و برای قطع ارتباط این نژاد با جنگ سگ ها، عنوان تریر را که به معنی سگ شکاری از جثۀ متوسط تا کوچک است در انتهای نام آن قرار داد.
در نهایت در سال 1936 AKC پیت بول را به رسمیت شناخت، البته با افزودن نام استافردشایر زیرا در استافردشایر انگلستان آمیختگی اولیه بین بولداگ ها و اُلد وایت اینگلیش تریر (Old White English Terrier) (که در حال حاضر نسلش منقرض شده است) 9* ایجاد شده بود، و نام امریکن پیت بول تریر به امریکن استافردشایر تریر10* تغییر پیدا کرد.

تاریخچه پیدایش پیت بول
تاریخچه پیدایش پیت بول

امروزه AKC امریکن استافرد شایر تریر را در ریجستری خود به ثبت رسانده است، اگرچه در حال حاضر این نژاد توسعه یافته و نژادی مجزا از امریکن پیت بول تریر محسوب می شود.
امروزه AKC امریکن استافرد شایر تریر را در ریجستری خود به ثبت رسانده است، اگرچه در حال حاضر این نژاد توسعه یافته و نژادی مجزا از امریکن پیت بول تریر محسوب می شود.
در طول این سال ها امریکن پیت بول تریر بسیار محبوب شد و به نماد آمریکا تبدیل گشت. در جنگ جهانی اول یک پیت بول به نام استوببی (Stubby) قلب ملت آمریکارا تسخیر کرد.11* استوببی سنبل شانس تیپ 102 پیاده نظام بود و باعث نجات جان چندین نفر از سربازان همرزمش شد. او برای خدمات شجاعانۀ خود موفق به کسب چندین مدال شد و حتی به او درجۀ گروهبانی اعطا شد! 12*
بعد از پایان جنگ و در زمان بازگشت سربازان به کشور استوببی به استقبال قهرمانان رفت و به نماد دانشگاه جورج تاون بدل گشت. 13*14*


تاریخچه پیدایش پیت بول
تاریخچه پیدایش پیت بول
تاریخچه پیدایش پیت بول
تاریخچه پیدایش پیت بول

به مرور از این نژاد در برنامه ها و سریال ها و فیلم های سینمایی استفاده شد و هر روز محبوبت این نژاد دربین مرد بیشتر و بیشتر می شد و همین امر باعث شد آمریکایی های مشهور زیادی به نگهداری از پیت بول بپردازند مانند مارک تواین، تئودور روزولت، لورا اینگالس وایلدر، توماس ادیسون، وودرو ویلسون، جان اشتاین بک، هلن کلر، وفرد آستایر ... که همه به داشتن این نژاد افتخار می کردند.
امروزه امریکن پیت بول یک حیوان خانگی محبوب است که برای رفع نیازهای انسان فعالیت های گوناگونی انجام می دهد مانند انتخاب به عنوان سگ پلیس، سگ جستجو، سگ درمانی (پت تراپی) و سگ مزرعه.
با این حال تبلیغات منفی دربارۀ این نژاد باعث شد در بسیاری از کشورها آنها را برای جامعه نامناسب و مشکل ساز بشناسند، حتی در شهرهای آمریکا.
علت این تصورات شروع و شیوع جنگ سگ ها به صورت غیر قانونی در شهرستانها و شهر های کوچک آمریکا است. در سال های اخیر باندهای تبهکاری علاقۀ زیادی به برگزاری جنگ سگ ها داشتند و به همین منظور صاحبان، سگ های خود را برای جنگ تربیت می کنند و آنرا نمادی از قدرت و معروفیت می دانند.
پیت بول از ابتدای تولد در زیر فشار و واکنش های شدید به علت علاقه و محبوبیت جنگ سگ ها دربین مردم، قرار داشت بدون اینکه فردی به این بیندیشد که پیت بول تنها چون سگ بسیار اطاعت پذیری است طی این همه سال در چنین شرایط بدی قرار داشته و دارد!!!
همین تصورات اشتباه باعث شد عموم مردم تقاضای اقدامات قانونی برای پیت بول ها را داشته باشند. در اثر فشارهای وارده از طرف افراد، مقامات دولتی در بسیاری از حوزه های قضایی مدنی وجود پیت بول در مکان های عمومی را ممنوع کرده و برخی دیگر قوانینی وضع کردند که به موجب آن صاحبان موظف بودند پیت بول های خود را با بند و پوزه بند از خانه خارج کنند و حتما روی در خانه نسب کنند که در این خانه پیت بول نگهداری می شود.
همچنین شرکت های بیمه اگر متوجه می شدند در خانه ای پیت بول نگهداری می شود بیمه نامۀ صاحب خانه را باطل می کردند.
واقعا مایه تاسف است که هرچه از نکات و رفتار منفی جوامع دربارۀ پیت بول بگوئیم باز هم کم گفته ایم.
اگر به پیت بول ها فرصتی داده می شد آنها نیز مانند نژادهای دیگر می توانستند در کنار مردم به خوبی و با آرامش زندگی کنند. توجه به آموزش و تربیت پیت بول امر مهمی برای صاحبان آنها است.
تاریخچه این نژاد نشان می دهد که اگر پیت بول به درستی تربیت شود و از سنین پایین اجتماعی گردد، دارای قدرت فکری بالایی است و اگرچه ذات سلطه گری دارد اما با آموزش مناسب می تواند یک عضو قابل اطمینان، وفادار و با ارزش برای خانه و خانواده محسوب گردد.
بیاد داشته باشید که پیت بول نیز مانند تمام نژادهای دنیا، سگی صاحب دوست است.
_____________________
ترجمه و تحقیق: سارا رنجبرمنابع مورد استفاده:
1_ کتاب The History of fighting Dogs_ زیر نظر Dr. Dieter Fleig _ نویسنده William Charton
2_ کتاب Pit Bulls for Dummies _ نویسنده D. Carolile 
3_ www.pitbullregistry.com
4_ www.bulldoginformation.com
5_ www.buldogbreeds.com
6_ www.canismajor.com
7_ www.realpitbull.com

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread147954.html#ixzz3LxDAw6fC 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle