پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ورزش در گربه ها

همگی می خواهیم که حیوانات خانگی ســلامت باشند و زندگی طولانی و شادی داشــته باشند. برای اطمینان از این امر، شناختن مسائل خاصی که می تواند در طول زمان بر سلامت حیواناتمان تاثیر بگذارند بســیار با اهمیت است. یکی از بزرگترین مشکلات سلامتی که حیواناتمان امروزه با آنها روبرو می شوند، چاقی است. 
اگر سگ یا گربه شما چاق است، ممکن است مجموعه ای از مشکلات ثانویه شامل آرتریت و درد مفصلی، دیابت ملیتوس، بیماری قلبی و … را نشان دهد. 
از این رو ضروری اســت که هر آنچه به حفظ وزن ایده آل حیوانمان کمک می کند را انجام دهیم. رسیدن به این هدف، نیاز به ترکیب بالانس شده ای از تغذیه مناسب و کنترل وعده غذایی در کنار ورزش منظم دارد. ورزش همانطور که برای ما مهم است ، برای حیوان خانگی ما نیز با اهمیت است!

اثرات معمول چاقی
ما اغلب در مورد اثرات منفی که چاقی بر سلامت انسانها دارد ، آشنا هستیم و صحبت می کنیم. مشابه این مشکلات برای حیواناتمان نیز رخ می دهد. در ادامه معمول ترین مشکلات سلامتی که در حیواناتمان می تواند موجب چاقی شود آورده شده است.

آرتریت
بر اساس دیگر تصور غلط موجود، آرتریت نیز در حیوانات مسن رخ می دهد. مفاصل حیوانات ما فشار زیــادی را از زمانیکه توله یا بچه گربه هستند، تجربه می کنند. اگر حیوان شما دچار اضافه وزن است، میزان فشار وارد بر مفاصل او به شدت افزایش می یابد، که بالقوه می توانــد موجب آرتریت اولیه و درد مفصل شود.

دیابت
بر اســاس یک تصور غلط متداول تنها حیوانــات پیر مبتلا به دیابت می شوند. در واقع ممکن است سگها یا گربه های 18-12 ماهــه به ویژه حیوانات چاق درگیر این مشکل جدی شــوند. در واقع گربه های چاق 4 برابر بیشــتر از گربه هایی با وزن ایده آل دچار دیابت می شوند. در عین حال دیابت در سگ ها و گربه ها درمان پذیر است. اگر متوجه یکی از علایم معمول دیابت که شامل تغییر در اشتها، تشنگی و ادرار کردن زیاد شدید، مشورت با دکتر دامپزشک حیوان خانگی بسیار با اهمیت است.

عدم تحمل ورزش
چاقــی و فقــدان ورزش میتوانــد یک چرخــه معیوب برای حیوان شما باشــد. بعد از یک دوره طولانی عدم فعالیت، سگ یا گربه شما ممکن است مقاومت شدیدی را به هر نوع ورزش نشان دهد، که این مسئله می تواند هرگونه مراقبت از وزن را مشکل سازد. برخی از حیوانات چاق ممکن است به دلیل درد مفاصل انجام هر ورزشی برایشان سخت باشد. اگر حیوانتان توده عضلاتش را به دلیل عدم فعالیت از دســت داده باشد، فقدان ورزش می تواند ریسک جراحت را افزایش دهد.

ورزش و رژیم غذایی
کنتــرل وزن حیوانتان نیاز به مانیتور رژیم غذایی او و انجام برنامه ورزشی منظم دارد. رژیم اختصاصی و ورزش منظم هرکدام مزایای خود را دارا بوده و زمانیکه با هم همراه شوند می تواند تاثیر زیادی بر وزن حیوان و سلامت کلی او داشته باشد.

بیماری قلبی
قلب یک سگ یا گربه چاق برای پمپ کردن خون در بدنشان نیاز به کار سخت تری دارد. همین مسئله می تواند موجب ضعیف شــدن تدریجی عضلات قلــب و متعاقبا بیماری قلبی و حتی نارسایی قلبی در طولانی مدت شود.

بر هم زدن تعادل
اگر شــما معتقدید که ســگ یا گربه تان ممکن اســت چاق باشد یا از هر یک از عــوارض زیانبار چاقی رنج ببرد، با دکتر دامپزشک خود برای مشاوره اختصاصی نیازهای او صحبت کنید. دکتردامپزشک شما می تواند پیشــنهاداتی برای انتخاب رژیم غذایی مناسب و بالانس شده و همچنین نوع ورزشی که برای او مناسب تر است، بدهد.


روش های متفاوت- مزایای متفاوت
اطمینان از اینکه حیوان شما یک رژیم اختصاصی و زمان بندی منظمی برای وعده غذایی دارد و مقادیر درستی از غذایش را می خورد برای تغذیه بدن او و حفظ ســلامت دستگاه گوارش با اهمیت است، در عیــن حال رژیم غذایــی به تنهایی نمی تواند تاثیر مناســبی بر چاقی داشــته باشد. ورزش منظم می تواند به اندازه رژیم غذایی اختصاصی با اهمیت باشد و مزایای زیادی شامل بهبود سلامت قلــب، افزایش قدرت عضلانی بــرای حمایت از مفاصل آن و افزایش توانایی مغزی داشته باشد.
افزایــش ضربان قلب حیوانتان تنهــا برای 20 دقیقه در یک روز مــی تواند مزایای زیادی بر سـلامت عمومی او داشــته باشــد. در ادامه چند نکته در چگونگی ترغیب حیوان به ورزش آورده شده است:

بازی ساده رفت و برگشت با استفاده از یک توپ یا فریزبی توسط سگ
ترغیــب گربه برای دنبال کردن اســباب بازی قلاب ماهیگیری یا پردار.
از غــذای روزانه او برای بــازی “دنبال کردن کیبل ها” در اطراف خانه استفاده کنید.
برای پیاده روی در پارک محله تان یا جائیکه سگ شــما بتواند با سایر سگ ها ارتباط برقرار کند، برنامه ریزی کنید.
اســباب بازی های مختلفی را در زمان بازی استفاده کنید تا سگ یا گربه تان را جذب کنید.
برای ترغیــب فعالیت فیزیکی، موانع ســاده داخل یا خارج خانه را با جعبه ها یا پشتی ایجاد کنید.
اســباب بازی های فعال زیادی وجود دارد که سگ یا گربه می تواند زمانیکه کسی خانه نیست با آن بــازی کند، ترکیبات مختلفی را برای اطمینان از اینکه آنها را در طول روز مشغول باشند، امتحان کنید. همه موارد بالا شما و حیوانتان را سرگرم می کند.

۵ نکته برای شروع رژیم مدیریت وزن در حیوانتان
به عنــوان صاحبــان حیوانات ما همیشــه بهترین را برای ســگها و گربــه هایمان می خواهیــم. در عین حال که تمایلــی به اضافه وزن حیواناتمــان نداریم، گاهی اضافه وزن می تواند اتفاق بیفتد. چاقی می تواند بسیار جدی بوده و منجر به ســایر مشکلات سلامتی شود. که معمول ترین آنها بیمــاری قلبی، دیابت و آرتریت است. یک راه ساده برای تعیین اضافه وزن در حیواناتمــان “امتیاز وضعیت بدنی” یا ”Score Condition Body ”اســت. که شما می توانید آن را در خانه انجام دهید. در ادامه ساده ترین روش هایی که میتوانید اضافه وزن را در حیوان خود تشخیص دهید آورده شده است:

شکم آویزان: اگر شکم سگ یا گربه شــما آویزان اســت و در زمان راه رفتن تکان می خورد ممکن اســت نشــانه چاقی باشــد. بنابراین به دنبال چربی در ناحیه لگن و گردن بگردید.

ناحیه کمری نامشــخص: از بالا به ناحیه کمر حیوان خود نگاه کنید، کمر حیوان شــما بین شــکم و لگــن باید باریکتر باشــد. اگر این مقدار بســیار کم بوده و یــا وجود نداشــته باشــد به این معنی اســت که حیوان شما بسیار چاق است.

دنــده ها: شــما باید دنــده های حیوان خود را لمس کرده اما نبینید. اگر دستتان را در ناحیه دندهها قرار دهید و نتوانید به آسانی آنها را لمس کنید به معنی اضافه وزن در حیوان شماست.

اگر نگران اضافه وزن در حیوان خود هستید، موارد زیادی وجود دارد که شــما می توانید از آنها کمک بگیرید.
بــه اندازه ورزش، رژیم غذایی حیوان شــما نیز با اهمیت است. اگر حیوان شما چاق است یا برای داشــتن وزن نرمال دچار مشکل است، می تواند زمانی باشــد که شــما به رژیمهای اختصاصی مدیریت وزن توجه نمایید.

۱- با دکتر دامپزشک خود مشورت نمایید
گرفتن مشورت از دامپزشــکتان برای آنچه وزن ایده آل سگ یا گربه شماست و حذف دیگر مشکلات سلامتی قبل از شروع برنامه مدیریت وزن با اهمیت است. با دکتر دامپزشک خود در این مورد که آیا رژیم کاهش یا مدیریت وزن برای حیوان شــما مناســب است و اگر مناســب است کدامیک را بایستی انتخاب کنید، مشورت نمایید. به خاطر بسپارید که رژیم های کاهش یا مدیریت وزن به ســادگی کنترل کننده وعده غذایی نیســتند بلکه حاوی بالانســی از مواد مغذی، پروتئین و فیبر است که نیازهای تغذیه ای حیوان شما را برآورده می سازد و در عین حال به حفظ حس سیری به مدت طولانی تری کمک می کند. انواع مختلفی از رژیم های غذایی وجود دارد که به تامین نیازهای حیوان شما بسته به شدت چاقی، سایز آنها و دیگر شرایط سلامتی کمک می کند.

۲- رژیم غذایی را به تدریج تغییر دهید
ممکن اســت یک یا دو هفته زمان ببرد تا حیوان شــما با غذای جدید آداپته شــود، به ویژه زمانیکه مقادیر آن نیز تغییر مــی یابد. اطمینان حاصل کنیــد که تغییر به تدریج در طی 10-7 روز انجام گیرد تا به سگ یا گربه شــما اجازه دهد تا به غذای جدید و نحوه تغذیه عادت کرده و از مشــکلات گوارشــی پیشگیری کند.

۳- عادت های بد غذایی را تغییر دهید
ما همگــی گه گاه برای پاســخ دادن بــه رفتارهای گدایی حیوانمان مقصر هســتیم اما انجام دادن اینکار می تواند اثرات واقعا نامناسبی بر سلامتی داشته باشد. قدرت مقاومت در مقابل گدایی حیوانتان را پیدا کنید و حتی زمانیکه امکان انجام آن را دارید، نادیده بگیرید. در طول زمان این مسئله به سگ یا گربه شما می آموزد که در زمان گدایی کردن نمی توانند انتظار غذا داشــته باشــند و می تواند تغذیه حیوانتان با غذاهای انسان یا بسیاری از تشویقی ها را متوقف کند.

۴- راهنمایی های تغذیه ای را دقیقا اجرا نمایید
چند کیبل اضافی داخل پیمانه غذا می تواند وسوسه کننده باشــد اما به خاطر داشته باشــید که کاهش وزن موفق بر پایه تغذیه مناسب مقادیر درست غذا برای حیوان شماست! تغذیه بر اساس مقادیر توصیه شده دکتر دامپزشک برای دریافت مقادیر کافی مواد غذایی با اهمیت اســت. مقدار کمی از غذای اضافی اینجا و آنجا کالری های اضافی است که حیوان شما نیاز ندارد! تقسیم مقدار غذای روزانه پیشنهادی به دو وعده می تواند برای دوره طولانی تری در طول روز حیوانتان را سیر نگه دارد.

۵- تمام اعضای خانواده را در جریان قرار دهید
حفظ سـلامت حیوان خانگی شما مسئولیت تمام اعضای خانواده اســت. دلایل اهمیت حفظ وزن نرمال در سلامت حیوانتان را برای تمامــی اعضای خانواده توضیح دهید. آنها را از زیاده روی در تشــویقی هــا و باقیمانده های غــذا در طول روز منع کنید و بــه آنها ایده هایی برای مشارکت در بازی و ورزش بدهید.


و مهم تر از همه
بــه خاطر بســپارید کــه پیگیری رمــز حفظ وزن ایــده آل و اجتناب از اثرات مضر چاقی اســت. به این معنــی که در ورزش و رژیم غذایی حیوانتان ثابت قدم باشــید. رژیم هایی که به ویژه برای کاهش یا مدیریت وزن فرموله شــده اغلب می تواند در دوره طولانی برای حفظ سلامت و پیشــگیری از بازگشت چاقی تحت نظر دامپزشــک استفاده شود. این به معنی زندگی طولانیتر و شادتر حیوانتان در کنار خانواده تان است.
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle