پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بیماری لایم در سگ ها ؛

نشانه ها، علل، روش های تشخیص و درمان 
بیماری لایم یکی از شایع ترین بیماری های منتقله از راه کنه در جهان است، اما تنها باعث ایجاد علائم در ۵ الی ۱۰ درصد از سگ های مبتلا می شود. این بیماری توسط یک گونه اسپیروکت (باکتری) از گروه بورلیا بورگدورفری ایجاد می شود. هنگامی که عفونت منجر به بیماری در سگ ها می شود، ویژگی بالینی غالب آن به علت التهاب مفاصل، لنگ زدن پا است. ممکن است کمبود اشتها و افسردگی نیز وجود داشته باشد. عوارض جدی تری شامل آسیب به کلیه ها و به ندرت بیماری قلبی یا عصبی است. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و درمان بیماری لایم در سگ ها صحبت می کنیم.

به طور تجربی، به نظر می رسد که سگ های جوان نسبت به سگ های پیرتر به بیماری لایم حساس تر باشند. انتقال بیماری لایم در سگ ها در سال ها گذشته در سراسر ایالات متحده و اروپا گزارش شده است، اما بیشترین موارد این بیماری در کشورهای ساحلی اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس رخ داده است.

علائم بیماری لایم در سگ ها
بسیاری از سگ هایی که بیماری لایم را تجربه می کنند، به علت التهاب مفاصل، لنگیدن عود کننده دارند. گاهی اوقات این لنگیدن فقط سه تا چهار روز طول می کشد، اما روزها و هفته های بعد یا در همان پا یا در پای دیگر مجدد این لنگ زدن مشاهده می شود. این به معنای “لرزش حرکتی پا” است. در این بیماری یک یا چند مفصل ممکن است تورم، حساسیت و درد داشته باشند.

برخی سگ ها نیز ممکن است مشکلات کلیوی داشته باشند. بیماری لایم گاهی منجر به گلومرولونفریت می شود. این بیماری التهابی است که در گلومرول کلیه (بخش فیلتر کننده خون در کلیه) ایجاد می شود. در نهایت نارسایی کلیه ممکن است با نشانه های زیر شروع شود:

استفراغ
اسهال
کمبود اشتها
کاهش وزن
افزایش ادرار و تشنگی
سایر علائم مرتبط با بیماری لایم در سگ ها عبارتند از:

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
سختی در راه رفتن
حساسیت به لمس کردن پا
مشکلات تنفسی
تب، کمبود اشتها و افسردگی
تورم غدد لنفاوی سطحی نزدیک به محل ناقل عفونت
اختلالات قلبی (این نشانه نادر است)
ایجاد عوارض بر روی سیستم عصبی
علل بیماری لایم در سگ ها
Borrelia burgdorferi، که باکتری مسئول بیماری لایم در سگ است، توسط کنه منتقل می شود. عفونت ۲ الی ۳ روز بعد از متصل شدن کنه به بدن سگ ایجاد می شود.

تشخیص بیماری لایم در سگ ها
بیماری لایم در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و درمان
بیماری لایم در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و درمان
شما باید یک تاریخچه کامل از سلامت سگ را که شامل علائم و حوادث احتمالی که ممکن است حیوان را آلوده کند به پزشک بدهید. تاریخچه ای که شما ارائه می دهید ممکن است شامل سرنخ هایی برای دامپزشک باشد. دامپزشک ممکن است ترکیبی از آزمایشات زیر را انجام دهد:

آزمایش شیمیایی خون
تعداد گلبول های کامل
آزمایش ادرار
آزمایش مدفوع
اشعه ایکس
تست های خاص برای تشخیص بیماری لایم (مثلا سرولوژی)
گاهی نیز ممکن است مایع از مفاصل آسیب دیده برای تجزیه و تحلیل کشیده شود.

علل زیادی برای آرتریت وجود دارد و دامپزشک برای تشخیص تمایز آرتریت ناشی از بیماری لایم از سایر اختلالات التهابی آرتریتی مانند تروما، بیماری مفصلی دژنراتیو یا تومورهای استئوکندروسیس، نیاز به آزمایش های مختلف دارد. به علاوه بیماری های ایمنی نیز می توانند علل احتمالی این علائم باشند. تصویر برداری اشعه ایکس از مفاصل دردناک به پزشک اجازه می دهد که استخوان ها را از نظر تشخیص ناهنجاری ها بررسی کند.

درمان بیماری لایم در سگ ها
اگر بیماری لایم به موقع تشخیص داده شود، حیوان سرپایی درمان خواهد شد، مگر اینکه وضعیت حیوان بی ثبات باشد. مثلا بیماری شدید کلیوی وجود داشته باشد. داکسی سایکلین شایع ترین آنتی بیوتیکی است که برای بیماری لایم تجویز می شود. طول دوره درمان توصیه شده معمولا چهار هفته است. اما در بعضی موارد ممکن است دوره های درمان طولانی تر باشد. دامپزشک ممکن است یک داروی ضد التهابی را نیز تجویز کند.

متاسفانه، درمان با آنتی بیوتیک همیشه عفونت با باکتری Borrelia burgdorferi را کاملا از بین نمی برد. علائم ممکن است از بین بروند، اما بعدا دوباره بروز کنند و بیماری کلیوی در آینده ایجاد کنند.

زندگی و مدیریت این بیماری
بهبود در التهاب ناگهانی (حاد) مفاصل ناشی از Borrelia باید در طی سه تا پنج روز پس از درمان با آنتی بیوتیک دیده شود. اگر طی سه تا پنج روز بهبودی حاصل نشد، باید مجدد حیوان را نزد دامپزشک ببرید.

جلوگیری از بیماری لایم در سگ ها
در صورت امکان، سگ را از محیط های آلوده دور کنید.
روزانه پوست او را بررسی کرده و با استفاده از برس پاک کنید.
از اسپری های موجود در بازار برای کشتن کنه استفاده کنید. چنین محصولاتی باید تحت نظر دامپزشکی و با توجه به دستورالعمل های درج شده بر روی محصول استفاده شوند.
برای این بیماری واکسن نیز موجود است اما تاثیر گذاری آن هنوز مورد بحث است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی