پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مسمومیت با آرسنیک در سگ ها

؛ نشانه ها، علل، تشخیص و روش های درمان 
آرسنیک یکی از فلزات سنگین است که به طور معمول در ترکیبات شیمیایی و محصولات مصرفی مانند علف کش ها (مواد شیمیایی که برای از بین بردن گیاهان ناخواسته استفاده می شود)، حشره کش ها (مواد شیمیایی که برای کشتن حشرات استفاده می شود)، مواد نگهدارنده چوب و برخی از داروهای درمان انگل های خون مانند کرم استفاده می شود. در داروهای ضد انگلی، سطح آرسنیک در محدوده ایمن قرار دارد و معمولا به بدن سگ آسیب نمی رساند. اما مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به مسمومیت شود. در اغلب موارد، سگ ها به طور تصادفی محصولاتی حاوی آرسنیک را مصرف می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت به موضوع نشانه ها، علل، تشخیص و روش های درمان مسمومیت با آرسنیک در سگ ها خواهیم پرداخت.

علائم مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
در صورت قرار گرفتن در معرض آرسنیک، ممکن است علائم زیر در حیوان آسیب دیده وجود داشته باشد:

استفراغ
اسهال
درد شکم
بی حالی
چرت زدن
مشاهده خون تازه و قرمز در مدفوع
دراز کشیدن و خستگی با شدت زیاد
بدن حیوان به خصوص اندام هایی مانند گوش ممکن است به طور غیرعادی سرد شود.
کاهش هوشیاری
در صورت درمان نشدن و یا ابتلا به مسمومیت های سنگین مرگ ممکن است رخ دهد.
علائم مزمن (طولانی مدت) مانند کاهش اشتها و وزن ممکن است خفیف باشد.
علل مسمومیت با آرسنیک در سگ
مصرف ترکیبات حاوی آرسنیک
مصرف بیش از حد داروهای حاوی آرسنیک برای درمان بیماری های انگلی در سگ ها
تشخیص
سابقه بیماری ها در تشخیص مسمومیت با آرسنیک بسیار مهم است و دامپزشک باید در مورد ترکیبات حاوی آرسنیک که در منزل نگهداری می کنید مطلع شود. ضمن این که باید تاریخچه کاملی از سلامت سگ، شروع علائم، و حوادث احتمالی که ممکن است این وضعیت را پیش بیاورد به پزشک ارائه دهید. سابقه مصرف هر نوع دارو که به تازگی به سگ داده شده نیز در تشخیص کمک خواهد کرد. اغلب موارد با این مسمومیت با استفراغ ناگهانی شروع می شود. با این حال، برخی از سگ ها نیز با وجود مصرف ترکیبات حاوی آرسنیک، علائم آشکاری ندارند. دامپزشک از آزمایش کامل خون مانند شیمی خون، شمارش کامل خون و آزمایش ادرار استفاده می کند. برداشتن نمونه ای از محتویات معده نیز ممکن است ضروری باشد. آرسنیک در جریان خون یا محتوای معده تشخیص را تایید می کند. در موارد مسمومیت با آرسنیک مزمن، سطح آرسنیک در بدن را می توان از نمونه مو نیز ارزیابی کرد، زیرا آرسنیک در طی مدت زمان طولانی در موها ذخیره می شود.

اگر ممکن باشد باید یک نمونه از استفراغ یا اسهال حیوان را به دامپزشک ارائه دهید. این کمک خواهد کرد تا فرایند تشخیص سریعتر انجام شده و سگ قبل از آسیب دیدگی بیشتر درمان شود.

درمان مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
مسمومیت حاد با آرسنیک (ناگهانی) یک حالت اضطراری است و زمان در آن به عنوان یک عامل مهم برای نتیجه گیری موفقیت آمیز در نظر گرفته می شود. استفراغ نقش مهمی در مسمومیت با آرسنیک ایفا می کند، زیرا بخش بزرگی از مواد سمی مصرف شده را از بدن خارج می کند. با این حال، اگر استفراغ فوری شروع نشود، دامپزشک باید شستشوی معده را انجام دهد تا محتوی معده را خارج کند. از آن جا که آرسنیک به شدت به کبد و کلیه ها آسیب می رساند، برای سگ هایی که به علت مسمومیت با آرسنیک در حالت نارسایی کلیه قرار دارند دیالیز انجام می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
هدف اصلی درمان این است که مسمومیت را از بدن خارج کنید. بنابراین مایع درمانی و داروهای ترویج دهنده دفع معمولا استفاده می شود. برخی از ترکیبات به نام کلات که مانند آرسنیک هستند معمولا برای اتصال به آرسنیک موجود در بدن استفاده می شوند. شلاتورها هم از طریق کاهش سرعت آرسنیک، از ورود آن به مغز جلوگیری می کنند. ضمن این که ممکن است حیوان نیاز به بستری شدن داشته باشد.

اگر شاهد مصرف سم توسط حیوانتان بودید سعی کنید بلافاصله او را وادار به استفراغ کنید. البته این کار را فقط در صورتی که از آرسنیک بودن سم مطمئن هستید انجام دهید. زیرا استفراغ برخی از سموم برای مری بسیار خطرناک است. اگر حیوان استفراغ کرده باشد، سعی نکنید او را وادار به استفراغ بیشتر کنید.

در نهایت اگر حیوان دچار استفراغ نشود، مشکل تنفسی پیدا کند یا علائم شوک جدی را از خود نشان دهد باید بلافاصله آن را به یک مرکز دامپزشکی برسانید.

بعد از درمان
ضمن این که پیشنهاد می شود دستورات زیر را نیز رعایت کنید:

پس از بازگشت از بیمارستان، اجازه دهید حیوان استراحت کرده و تحت استرس نباشد.
دستورالعمل دامپزشک را برای درمان خانگی، مانند مصرف دارو و تغذیه رعایت کنید.
مواد غذایی قابل هضم برای سگ هایی که  مسموم می شوند توصیه می شود.
اطمینان حاصل کنید که تمام منابع حاوی ترکیبات آرسنیک را از در دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور کرده اید.
مراقب سگ خود باشید و اگر رفتار غیر معمولی را مشاهده کردید، بلافاصله با دامپزشک خود مشورت کنید.
متأسفانه، در بسیاری از موارد مسمومیت های سنگین، حیوان جان خود را از دست می دهد مگر اینکه درمان بسیار زود آغاز شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی