پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

هیپرگلیسمی در سگ ها

 ؛ علل، نشانه ها، تشخیص و درمان 
اگر میزان گلوکز در خون غیر طبیعی و بالا باشد، یعنی حیوان دچار هیپرگلیسمی است. قند کربوهیدرات ساده ای است که در خون حل می شود. این ماده منبع اصلی انرژی برای بدن است و سطح نرمال آن برای سگ ها بین ۷۵ تا ۱۲۰ میلی گرم است. انسولین نیز هورمون تولید شده و آزاد شده توسط پانکراس به جریان خون است و هنگامی که قند خون افزایش پیدا می کند، نقش کلیدی در حفظ سطح طبیعی قند خون بازی می کند. سطح پایین یا کمبود مطلق انسولین در بدن موجب افزایش غیر طبیعی قند خون می شود. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت با ما همراه شوید تا از علل، نشانه ها، تشخیص و درمان هیپرگلیسمی در سگ ها اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

برخی از علل هیپرگلیسمی ممکن است مربوط به پانکراتیت یا ناتوانی در تولید انسولین باشد. این حالت در هورمون ها به طور معمول به ویژه در سگ های ماده در اثر تغییر در رژیم غذایی و عفونت های بدن مانند دندان ها یا دستگاه ادراری رخ می دهد.

سگ های میانسال بیشتر در معرض خطر ابتلا به هیپرگلیسمی هستند و سگ های ماده نسبت به سگ های نر بیشتر قند خون می گیرند. همه نژادها ممکن است تحت تاثیر این بیماری قرار بگیرند. اما برخی از نژادهای کوچک به نظر می رسد بیشتر تحت تاثیر این بیماری باشند.

علائم هیپرگلیسمی در سگ ها
علائم بالینی بسته به این که بیماری زمینه ای وجود دارد یا نه متفاوت است. حتی ممکن است حیوان نشانه های جدی ای را نشان ندهد، به خصوص اگر افزایش قند خون موقتی یا بر اثر تغییر هورمونی یا ناشی از استرس باشد. برخی از علائم رایج این بیماری عبارتند از:

افزایش تشنگی
افزایش ادرار
افسردگی
کاهش وزن
چاقی
گرسنگی بیش از حد
کم آبی
آب مروارید
خون افتادن چشم ها (به علت التهاب عروق خونی)
بزرگ شدن کبد
آسیب های عصبی در پاها
افسردگی شدید (در مواردی که قند خون بسیار بالا است)
بهبود نیافتن زخم ها
افزایش شانس عفونت (زیرا قند بیش از حد در بدن خوراک قارچ ها و باکتری ها است)
آسیب بافتی (به علت اثر اکسیداسیون قند اضافی در بافت)
علل هیپرگلیسمی در سگ ها
به غیر از استرس بالا، تداخلات مضر دارویی و مصرف محلول های تغذیه ای حاوی گلوکز بالا، موارد زیر باعث ایجاد هیپرگلیسمی می شود:

پیشنهاد می کنیم این مطالب را از دست ندهید:
رابطه بین فیلم های پورنوگرافی و عملکرد جنسی
آشنایی با غذاهایی که در رژیم لاغری نباید خورد
راه هایی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری
چرا زنان ژاپنی لاغر و جوان می مانند؟
۵ پوزیشن رابطه جنسی به کمک توپ پیلاتس
بهترین پوزیشن های رابطه جنسی
مصرف کم گلوکز در بدن موجب افزایش سطح قند خون می شود
دیابت
پانکراتیت حاد
سطح پروژسترون بالا
دفع ضایعات بدن توسط کلیه ها کافی نیست
تولید گلوکز بالا
Hyperadrenocorticism
فئوکروموسیتوم
گلوکوزونومای
نئوپلاسی پانکراس
علل فیزیولوژیکی
پس از خوردن غذا
زور زدن
هیجان
فشار
عفونت ها
عفونت هایی که می توانند سطح قند خون را بالا ببرد
عفونت دندانی
عفونت کلیه
عفونت مجاری ادراری
تشخیص هیپرگلیسمی در سگ ها
یک آزمایش کامل خون شامل شیمی خون، شمارش کامل خون و آزمایش ادرار می تواند در تشخیص این بیماری در حیوانات خانگی کمک کننده باشد. دامپزشک  نمونه ها را بلافاصله برای اندازه گیری قند خون آزمایش می کند. در بعضی موارد تنها یافته غیر طبیعی، افزایش قند خون است. این امر به ویژه در مواردی که افزایش قند به شرایط موقتی مانند استرس یا هورمون ها مربوط می شود، حاکم است. در صورت وجود برخی بیماری ها نتایج آزمایش خون معمولا طبیعی است.

آزمایش ادرار، مانند زمان تشخیص دیابت، ممکن است سطح بالای قند، چرک، باکتری ها، و اجسام کتونی را نشان دهد. سطح پایین انسولین همراه با سطح بالای قند خون می تواند نشان دهنده دیابت باشد. بالا بودن آنزیم لیپاز و آمیلاز نشان دهنده التهاب در پانکراس است. در بعضی موارد سطح آنزیم کبدی نیز به علت وجود ذخایر چربی در بافت کبد بالا می رود. اشعه ایکس شکم و سونوگرافی ممکن است اطلاعات مهمی در مورد بیماری های زمینه ای ارائه دهد.

برای تشخیص علت اصلی، ممکن است آزمایشات خاصی انجام شود. برای همین منظور ارائه مشخصاتی از وضعیت حیوان، شروع علائم و حوادث احتمالی که ممکن است به این وضعیت منجر شده باشد، اهمیت دارد. تاریخچه ای که شما ارائه می دهید، ممکن است سرنخ هایی به دامپزشک در مورد ارگان هایی که علایم ثانویه ای مانند بیماری های ناشناخته لوزالمعده (پانکراتیت، آمیلوئیدوز) ایجاد می کنند، بدهد. عفونت های قبلی نیز ممکن است موجب افزایش سطح گلوکز شود. اگر حیوان از قبل عفونت در بدن داشته باشد، باید به دامپزشک اطلاع دهید.

درمان هیپرگلیسمی در سگ ها
همانطور که گفتیم برخی از شرایط می توانند سطح قند خون را افزایش دهند. بنابراین درمان قند خون بالا در سگ بستگی به اصلاح علت اصلی دارد. در موارد افزایش فیزیولوژیکی قند خون، استرس باید به حداقل برسد یا از بین برود.

هرگز سعی نکنید که قند خون را ناگهانی کاهش دهید. زیرا ممکن است منجر به هیپوگلیسمی یا کاهش قند خون شود. در بیماران دیابتی، نوسانات سطح گلوکز رایج است و تنظیم دوز انسولین یا داروهای دیگر، می تواند مشکل را حل کند. در برخی از موارد، سطح گلوکز بالا است ولی افزایش انسولین را نشان نمی دهد و حتی می تواند با افزایش مقدار انسولین بدتر شود. دامپزشک شما را در تعیین زمان تنظیم انسولین راهنمایی خواهد کرد.

رعایت نکات زیر نیز می تواند در درمان و پیشگیری از هیپرگلیسمی در سگ ها موثر باشد:

رعایت رژیم های خاص حاوی غلظت کمتری از شکر، پروتئین و فیبر زیاد و کربوهیدرات و چربی کم
جلوگیری از نوسانات عمده در میزان قند خون
اگر انسولین توصیه شده باشد، باید در زمان مناسب و در دوز مناسب تزریق شود.
هرگز نام برند و یا مقدار مصرف انسولین را بدون اطلاع قبلی دامپزشک تغییر ندهید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی