پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

محافظت از حیوان خانگی خود در برابر سرما

 

محافظت از حیوان خانگی خود در برابر سرما


محافظت از حیوانات خانگی در برابر سرمای زمستان در فصل سرما برای صاحبان حیوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با پائین آمدن دمای هوا، بوران و برف، سگهای بیشتری در این هوا گم شده و زندگی خود را از دست میدهند.
توصیه های ذیل برای حفاظت از سگ در فصل سرما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حیوان خود را از گزند سرمای زمستانی حفظ کنید.

زمانیکه دمای هوا به حد یخ زدگی و فراتر میرسد، سگ را به داخل خانه آورید. با فرا رسیدن سرما، سگها از هر نژادی که باشند، داخل خانه برای آنها مناسبتر و ایمن تر است.

زمانیکه سگ را از محیط بیرون خانه به داخل خانه می آورید، بایستی به آنها آموزشهای لازم برای چگونگی رفتار خود در محیط خانه را بیاموزید. می توانید با استفاده از پارتیشن یا مواردی این چنین مسیر تردد حیوان را در داخل خانه محدود سازید. بسیاری از سگها نسبت به سرمای هوا، حساس می باشند و تنها در مواردی چون دستشویی و… باید آنها را از خانه خارج کرد.

* هرگزحیوان خود را در ماشین رها نکنید.

هرگز هیچ حیوان خانگی را در داخل اتومبیل رها نکنید، اتومبیل در هوای سرد، مانند یخچال عمل کرده و منجر به یخ زدگی حیوان می شود. این یخ زدگی موجب مرگ حیوان می شود.

می توانید از بارانی و بادگیر مخصوص حیوانات خانگی برای حفاظت آنها در برابر باران، برف و بوران و تگرگ استفاده نمائید.

در صورتیکه به هیچ عنوان امکان نگهداری حیوان را در فضای داخل خانه ندارید، بایستی محلی ایمن با اندازه ای متناسب جهت حفظ گرمای بدن حیوان را فراهم سازید. حتما باید محل نگهداری حیوان از سقف مناسب و ضد آب برخوردار باشید.

* مراقب ضد یخ ها باشید.

یکی از خطرناکترین مسمومیت ها، مصرف ضد یخ توسط حیوان در فصل سرما است. سگها بویژه طعم و بوی شیرین ضد یخ را دوست داشته و به سمت آنها تمایل دارند.

تنها میزان ناچیزی از این ماده شیمیایی قوی، چه تازه آن و چه آن مقداری که از رادیاتور نشر کرده، منجر به کما رفتن حیوان، نارسایی و از کار افتادگی کلیه و نهایتاً مرگ خواهد شد.

* حیوان خود را از موادی که جهت آب کردن برف و یخ می شود دور نگاه دارید.

مواد شیمیایی که برای آب کردن یخ و برف استفاده می شوند نیز می تواند برای سگ و گربه شما خطرناک باشد.

هرگز به آنها اجازه لیس زدن کف خیابان و ورودی ها را ندهید. راه رفتن در برف و یخ شدید موجب آسیب دیدگی پنجه های حیوان می شود.

* پنجه های حیوان خود را پس از راه رفتن در برف و یخ بررسی کنید.

حیوان، برای درمان و تسکین پنجه های آسیب دیده خود اقدام به لیس زدن کرده و بدین ترتیب مواد شیمیایی که برای آب شدن برف و یخ بکار می رود، به آسانی وارد بدن حیوان شده و موجب مسمومیت با علائمی چون تهوع و استفراغ می شود.

استفاده از وکس مخصوص پنجه های سگ از ماده لانولین، گزینه مناسبی است برای افرادی که در محیط های سردسیر زندگی میکنند. این وکس خشکی، ترک و آسیب دیدگی های سطحی ناشی از سرما و یخ و برف را درمان میکند.

 


محافظت از حیوان خانگی خود در برابر سرما

 

پس از پیاده روی در ماههای سرد زمستان، حتماً پاهای حیوان را با پارچه یا دستمال مرطوب پاک و ضد عفونی کنید. شستشوی پاهای آلوده خصوصاً به مواد شیمیایی ضروری است.

تذکر:

- توجه داشته باشید که توله سگها و بچه گربه ها به نسبت بالغین از هوای سرد آسیب بیشتری می بینند.

- با آموزش صحیح سگ خود برای رفتار درست در خانه می توانید رضایت خود و بقیه افراد خانواده را برای نگهداری از حیوان در فصل سرما را حاصل کنید.

- از ضدیخ های غیر سمی استفاده کنید، تمامی لکه ها و نشر ی های مواد شیمیایی را فوراً پاک نمائید.

- در صورتیکه، مشکوک به مصرف مواد شیمیایی برای زدودن یخ و برف یا ضد یخ می باشد، سریعاً به دامپزشک مراجعه نمائید. توجه داشته باشید که این مواد ظرف مدت 24 ساعت موجب آسیب جدی به کلیه ها می شوند. 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی