پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

روند رشد جنین در توله های گریت دین


2 هفته بعد از جفتگیری (8_14 روز):
جنین در هفتۀ اول به 4 سلول تکامل می یابد و تا پایان هفتۀ دوم به 64 سلول تغییر پیدا می کند. در این زمان جنین وارد رحم می شود.

هفتۀ سوم (15_21 روز):
جنین شکل می گیرد و در رحم لانه گزینی صورت می گیرد.

هفتۀ چهارم (22_28 روز):
چشم و نخاع و چهره شکل می گیرد. نوزاد از 5 الی 10 میلی متر به 14 الی 15 میلی متر رشد می کند. در این دوران است که اندامها شروع به شکل گیری می کنند و جنین ها بیشتر مستعد بتلا به نقص عضو می باشند. از روزهای 26 تا 32 تحرک جنین آغاز می شود.
تغیرات در سگ ماده:
ترشحات از واژن قابل رویت است و نوک سینه ها شروع به رشد می کنند. پس از روز 26 دامپزشک از روی تپش قلب می تواند حاملگی را تشخیص دهد. در این زمان باید از فعالیت های شدید مانند پریدن از مکانهای بلند جلوگیری به عمل آورد. و 4/1 فنجان پنیر یا تخم مرغ آبپز به یک وعدۀ غذایی مادر افزود.


هفتۀ پنجم (29_35 روز):
دست و پای جنین ظاهر می شود و رشد آنها تا نمایان شدن پنجه و ناخن ها ادامه پیدا می کند. در این زمان با سنوگرافی می توان وجود جنین ها را تشخیص داد. جنین از 18 میلی متر به 30 میلی متر تغیر سایز پیدا می کند.
تغییرات در سگ ماده:
در این زمان شکم سگ ماده برجسته شده و افزایش وزن پیدا می کند و کم تحرکی و لانه گزینی در رفتارش مشاهده می گردد. باید در این مرحله مقدار جیرۀ روزانۀ غذای سگ افزایش می یابد و مصرف مولتی ویتامینهای روزانه آغاز شود (با تجویز دامپزشک).


هفتۀ ششم (36_42 روز):
سر، تنه و شکم جنین از هم تفکیک پیدا می کند و رشد کلی ادامه دارد. در این زمان رنگدانه های پوست توسعه پیدا می کند و وزن جنین باید در حدود 6 گرم باشد و طول آن 45 میلی متر. ضربان قلب جنین را می توان با گوشی پزشکی شنید.
تغییرات در سگ ماده:
شکم سگ ماده به بزرگترین حد خود میرسد. سینه و نوک سینه ها برجسته تر می شوند. در این زمان مقدار غذای روزانۀ سگ افزایش می یابد و به وعدۀ غذایی یک فنجان پنیر یا تخم مرغ آبپز افزوده می شود. از این زمان به بعد سگ دیگر باید در جعبۀ زایمان بصورت کامل مستقر شود.


هفتۀ هفتم (43_49 روز):
رشد توله ادامه دارد.
تغییرات در سگ ماده:
موهای شکم سگ ماده شروع به ریزش می کند که معمولا برای صاحبان قابل رویت نیست و مدام درحال آماده کردن محیط زایمان است. در این زمان وعدۀ غذای سگ به دو وعده افزایش می یابد. و از هرگونه پرش سگ باید جلوگیری به عمل آورد. انجام رادیوگرافی باعث تعیین تعداد و اندازل توله ها می شود.
 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

روند رشد جنین در توله های گریت دین


هفتۀ هشتم (50_57 روز):
در زمان استراحت مادر حرکت توله ها را می توان از روی پوست بدن مشاهده کرد. توله ها از همین زمان می توانند متولد شوند.
تغییرات در سگ ماده:
ترشح شیر از نوک سینه ها آغاز می شود. جثۀ مادر بزرگ می شود و دو وعده غذایی سگ به سه وعده افزایش می یابد.
توصیه ها: در این زمان شمارۀ دامپزشک را برای شرایط غیر منتظره در دسترس داشته باشید و شرایط جسمی سگ باردارتان را برایش توضیح دهید. 
اگر قرار است فردی در زمان زایمان به شما کمک کند از همین زمان به او خبر دهید.
وسیلۀ نقلیه ای را برای شرایط استراری آماده سازید (قرار دادن چند پتو بر روی صندلی عقب).
 هفتۀ نهم (58_ 65):
رشد جنین ادامه دارد.
تغییرات در سگ ماده:
سگ ماده ممکن است دارای هیجان باشد. (له له زدن، قدم زدن، رفتار خشن) و اشتهایش ازبین برود. در این زمان باید صاحبان ثبت دقیقی از رفتار و دمای بدن سگ داشته باشند. دمای طبیعی بدن گریت دین 5/38 تا 39 درجۀ سانتی گراد است. هنگامی که دمای بدن سگ به 5/36 تا 37 درجۀ سانتی گراد کاهش یافت توله ها باید طی 24 ساعت آینده متولد شوند. 
توصیه ها: چک کردن کامل لوازم مورد نیاز برای زایمان سگ و مطلع کردن دامپزشک.


________________

ترجمه: سارا رنجبر 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی