پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دما و محیط زندگی توله های تازه به دنیا آمده باید چگونه باشد؟نگهداری از توله های تازه به دنیا آمده هیجان انگیز و در عین حال بسیار سخت و دشوار است. اگر چه غریزه طبیعی سگ در به دنیا آوردن و نگهداری از توله ها به شما کمک می کند اما می توانید با فراهم کردن وسایل لازم و مطمئن شدن از اینکه توله ها هرچه که می خواهند در اختیار دارند به مادر کمک کنید. به خاطر داشته باشید که نگهداری از توله ها همانقدر اهمیت دارد که نگهداری از مادر و حمایت او مهم است. چون سگ شما به انرژی زیادی برای نگهداری از توله هایش نیاز دارد. 

وسایلی که به آنها نیاز خواهید داشت:
غذای کمکی سگ، آب تمیز و تازه، مکمل های ویتامین، لامپ گرمازا (لامپ مادون قرمز)، درجه، ترازوی دیجیتال، روزنامه یا پد، حولۀ نرم، پتوی ظریف.


بعد از زایمان وعده های غذایی مادر باید بیشتر شود و مطمئن شوید که آب فراوان و تازه همیشه در اختیارش قرار دارد. غذا و آب را در ناحیه ای قرار ندهید که توله ها سهوا درون ظرف غذا و آب نیفتند برای جلوگیری از چنین حوادثی بهتر است از ظرفهای غذایی استفاده شود که دارای مخزنی برای غذا و آب هستند و یا از ظروفی که بر روی پایه های بلند قرار می گیرند.


مطمئن شوید غذایی که مادر را با آن مورد تغذیه قرار می دهید از کیفیت بالا برخوردار است و سرشار از ویتامین باشد. غذا باید پر ویتامین، سرشار از پروتئین و کم چربی باشد. 


 دما و محیط زندگی توله های تازه به دنیا آمده باید چگونه باشد؟


به سگتان مکمل های غذایی بدهید و مطمئن شوید به اندازه کافی ویتامین و مواد معدنی دریافت می کند. برای ساختن شیر از منابع داخل بدن مادر استفاده می شود پس باید سعی شود مادر مواد لازم را بصورت کامل دریافت کند تا در سلامت کامل سبب رشد توله ها گردد. با دامپزشک دربارۀ مکمل های پیشنهادی و میزان اضافه کردن آنها به غذا مشاوره داشته باشید.


دمای مناسب برای توله ها
دمای داخل جعبۀ توله ها را همیشه کنترل کنید. کنترل دمای محیط توله ها نباید از روی حدث و گمان صورت گیرد بلکه باید با نسب درجه در محیط و در جعبۀ زایمان انجام گیرد. توله گریت دین های تازه متولد شده بسیار به سرما حساس هستند و دمایی که برای انسانها مطلوب است برای آنها می تواند خطر مرگ را بهمراه داشته باشد. درجه حرارت بدن توله های تازه متولد شده به مدت 8 روز اول پائین می باشد و تا 3 هفتگی صاحبان باید بصورت مداوم دمای محیط را زیر نظر داشته باشند. 
در هفتۀ اول درجه حرارت مورد نیاز بدن توله ها باید بین 29 تا 28 سانتی گراد باشد. در هفتۀ دوم: 26 تا 27 هفتۀ سوم: 24 تا 25 و در هفتۀ چهارم: 22 تا 23 باشد. توله ها از 4 هفتگی می توانند درجه حرارت بدن خود را با دمای محیط هماهنگ سازند. 


برای تامین گرمای محیط داخل جعبۀ زایمان، شما نیاز به لامپ های گرمازا (لامپ مادون قرمز) دارید این لامپها سبب می شود تا قسمتی از جعبه همیشه دارای گرمای یکسان باشد. این لامپ باید دارای روکش محافظ باشد تا در صورت برخورد مادر با آن حادثه ای ایجاد نگردد. بیاد داشته باشید، اگر کل دمای محیط گرم باشد آسبیی به توله ها وارد نمی شود اما این گرما سبب آزار مادر و کلافگی او می شود و همین امر سبب خارج شدن گریت دین مادر از حالت شیردهی و ترک محیط توله ها شود. 
اگر دمای داخل جعبۀ زایمان بالا باشد تنفس توله ها سریع می شود و آنها با دهانی باز تنفس می کنند. در این زمان رنگ پوست آنها رو به قرمزی می رود و در جعبه پراکنده از هم قرار می گیرند. اما اگر دمای جعبۀ زایمان پائین تر از حد لازم باشد توله ها در گوشه ای کنار هم جمع می شوند و بصورت مداوم ناله می کنند.
توله ها 90% روز را می خوابند و گاهی به خود کششی ناگهانی می دهند که این رفتار کاملا طبیعی است و دلیلی بر سلامت آنها می باشد.

پاکسازی محیط توله ها
قرار دادن پتوی نازک و لطیفی در کف جعبه نیز می تواند باعث عایق کردن محیط شود و در هر صورت مطمئن شوید لبه های پتو به زیر جعبه قرار گیرد تا از گم شدن و خفگی احتمالی آنها جلوگیری به عمل آید.
کف جعبه را حداقل روزی یک بار تعویض کنید. یک ورق مقوایی کلفت در زیر بستر قرار دهید سپس آن را با چند لایه از پد بپوشانید و روی آن حوله یا پتو قرار دهید. زمانی که توله ها خوردن غذای جامد را شروع کردند، بستر را روزی 2 تا 3 بار عوض کنید تا زمانی که زمان آموزش دفع آغاز گردد.
مادر و توله ها را در اولین فرصته ممکنه به دامپزشک ببرید (24 ساعت اولیه) تا چکاپ شوند. پزشک سلامتی توله ها را بررسی می کند و مشکلات احتمالی بعد از زایمان را در مادر چک می کند. وقتی توله ها به سن 6 تا 8 هفتگی رسیدند دوباره برای واکسینه شدن به دامپزشک مراجعه کنید.

کنترل وزن توله ها


توله ها باید هر روز تا مدت 3 هفته وزن شوند. اگر وزنشان بطور يكنواخت افزايش نيافت بدانيد كه از غذای كافی برخوردار نمی باشند یا دچار عارضه ای هستند.
توله هایی که با وزن پایین متولد می شوند از نظر فیزیولوژی، نابالغ بوده و در رقابت با توله های بزرگتر برای بدست آوردن غذا ناکام می مانند و ضعیف و ضعیفتر می شوند. همچنین به علت عدم تکامل ریه ها، کبد و کلیه ها انتظار زنده ماندن آنها بسیار پایین می باشد.


توله هایی که با وزن پایین متولد می شوند نیاز به توجه بیشتری از سمت صاحب دارند. در این زمان صاحبان باید توله های ضعیف را بیشتر زیر سینۀ مادر برای شیر خوردن قرار دهند، زیرا با دریافت شیر کافی و دادن کلستروم به توله های ضعیف می توانند رشد خوبی پیدا کنند.
وزن توله ها طی یک هفتۀ اول تولد، در تشخیص سلامت جسمی آنها بسیار موثر است به همین علت باید توله ها هر روز توسط صاحب وزن شوند. توله ها پس از متولد شدن باید بعد از 24 ساعت 10 درصد اضافه وزن پیدا کنند برای این منظور لازم است بعد از زایمان تک تک توله ها وزن شوند. 
وزن مناسب برای توله ها به جثۀ گریت دین متفاوت می باشد اما بطور کلی وزن آنها باید در مدت 10 روز دو برابر وزن روز تولد (450 تا 625 گرم) گردد. بیاد داشته باشید اگر توله ها طی 24 ساعت افزایش وزن نداشته باشند یعنی به میزان کافی از کلستروم (آغوز) مادری برخوردار نشده اند و دچار عارضۀ کمبود وزن می باشند و باید هرچه سریعتر به دامپزشک مراجعه کرد.
کمبود وزن توله ها می تواند به علت تغیۀ نامناسب سگ ماده، نداشتن شیر کافی، بالا بودن تعداد توله ها، مشکلات مادرزایی، عفونتهای ویروسی و باکتریایی، کمبود مواد معدنی ویتامینی و غیره باشد که علت اصلی آن را تنها دامپزشک می تواند تشخیص دهد.


________________
ترجمه: سارا رنجبر

نظرات کاربران
 • 0
  سلام خاهشا یکی برام ایمیل ک اگه ج درستشو میدونه
  دمای مناسب برای سگه بالق مثلا پیکینیز یا اشپیتز چقد باید باشه
  کولرو رو چند بزارم .میترسم سردش بشه هم میترشم گردمش بشه .دمای متعادلش چیه ک مشکلی باهاش ندارن
 • 0
  سلام خاهشا یکی برام ایمیل ک اگه ج درستشو میدونه
  دمای مناسب برای سگه بالق مثلا پیکینیز یا اشپیتز چقد باید باشه
  کولرو رو چند بزارم .میترسم سردش بشه هم میترشم گردمش بشه .دمای متعادلش چیه ک مشکلی باهاش ندارن
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی