پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کمکهای اولیه نفخ

  کمکهای اولیه نفخ
الف: در زمانی که گریت دین در فاز 2 و 3 نفخ قرار دارد باید تلاش کنید، یک لوله به داخل معدۀ سگ از طریق دهان وارد کنید. در این زمان به طور معمول شما نیاز به یک همکار دارید. 
[CENTER]


  کمکهای اولیه نفخ


1_ قبل از انجام هر کاری باید هر لولۀ معده را قبل از وارد کردن به دهان سگ متناسب با طول بدن گریت دین خود اندازه گیری کرده و علامت گذاری کنید. برای این کار ابتدا سگ را در حالت ایستاده قرار داده، لولۀ معده را (خارج از بدن سگ) از جلوی دهان تا آخرین دنده اندازه گیری کرده می برید و قسمتی که لوله خارج از دهان قرار می گیرد و قسمتی که به حلق میرسد را با نوار چسب مانند تصویر علامت گذاری می کنید. 

  کمکهای اولیه نفخ


بهتر است قبل از وقوع نفخ به تعداد گریت دین های خود همیشه لولۀ معدۀ اندازه گیری شده به صورت آماده در دسترس داشته باشید تا روند کار سریعتر صورت گیرد.

  کمکهای اولیه نفخ


2_ رول نوار چسب را که متناسب با دهان گریت دین خود از قبل انتخاب کرده اید را در دهان سگ، در پشت دندانهای نیش قرار می دهید. 


  کمکهای اولیه نفخ


اطمینان حاصل کنید که سوراخ رول چسب به سمت جلو باشد و با استفاده از یک باند پوزۀ سگ را به شکلی ببندید که فک بالا و پایین کاملا به رول نوار چسبی که داخل دهان قرار دارد متصل شده و از تکان خوردن آن جلوگیری کند.

3_ انتهای لولۀ معده را با ژل بی حسی چرب کنید (مراقب باشید که ژل وارد لولۀ معده نشود و مسیر آنرا مسدود نکند).

  کمکهای اولیه نفخ


4_ با دقت لوله را از طریق سوراخ رول نوار چسب وارد دهان گریت دین کنید (سگ در این زمان باید در حالت ایستاده باشد). هنگامی که لوله وارد گلوی سگ می شود ممکن است حسوان از خود مقاومت نشان دهد. با کمی صبر سگ خود شروع به بلعیدن لوله خواهد کرد. به آرامی لوله را عمیق تر به داخل گلو هدایت کنید تا به مری وارد شود. زمانی که سگ لوله را قورت دهد به نظر می رسد لوله گیر کرده. در این زمان به آرامی لوله را به جلو و عقب حرکت دهید تا زمانی که وارد مری گردد.

5_ هنگامی که لوله وارد مری شد به آرامی در آن بدمید، این عمل باعث می شود مسیر مری باز شده و اجازه می دهد لوله راحت تر به سمت معده حرکت کند.

6_ ممکن است لوله در زمان رسیدن به معده به دلیل اسپاسم عضلات دریچۀ معده و یا پیچش معده به سختی حرکت کند. اگر با این حالت روبرو شدید به شدت در لوله بدمید و لوله را در جهت حرکت عقربۀ ساعت به آرامی بچرخانید. اگر لوله وارد معده نشد همچنان در آن بدمید و با دقت لوله را به سمت عقب و جلو حرکت دهید.

7_ اگر لوله خیلی راحت و سریع از مری به سمت معده حرکت کرد، شما باید احتیاط کنید زیرا احتمال اینکه دیوارۀ معده سوراخ شود بسیار زیاد است و اگر شما بعد از 5 دقیقه تلاش در انتقال لوله به معده ناموفق بودید احتمالا ورود لوله به معده امکان پذیر نیست.

8_ بعد از ورود لوله به معده بلافاصله لوله را از دهان خود جدا کنید زیرا در این زمان گاز سریعا خارج خواهد شد و مایعات نیز با آن از لوله تخلیه می شوند.

  کمکهای اولیه نفخ


9_ پس از توقف خروج گاز و مایعات از طریق لوله، شما باید محتویات باقی مانده در معده را با وارد کردن فشار از شکم خارج کنید. زیرا وجود این محتویات می توانئ بعد از مدت کوتاهی دوباره سبب نفخ شود. برای خارج کردن محتویات معده، سگ را درحالت ایستاده قرار داده، پشت سگ قرار گرفته دست خود را محکم دور شکم سگ قفل کرده و از سمت پایین به سمت سینه تکان می دهید. تداوم این عمل به مدت 5 تا 10 دقیقه باعث خروج کامل محتویات معده می گردد.

10_ انتهای لوله را با انگشت شست بپوشانید و با دقت لوله را به آرامی از دهان سگ خارج کرده و سپس گریت دین را سریعا به دامپزشکی انتقال دهید.

  کمکهای اولیه نفخ


ب: اگر علائم نشان می داد که گریت دین در فاز 3 نفخ قرار دارد و لوله به معده وارد نمی شد، شما زمان بسیار کوتاهی برای نجات سگ دارید. در این زمان سگ به طور معمول به نفس نفس افتاده و قادر به ایستادن نمی باشد و شکم بسیار متسع شده و اگر ضربه ای به شکم سگ بزنید صدای طبل می دهد. ضربان قلب به بیش از 100 ضربه در دقیقه است و لثه حیوان به رنگ سفید، آبی یا خاکستری تغییر رنگ پیدا کرده است. در این حالت باید سریعا روش تروکار زدن صورت گیرد. با این اقدام شما می توانید زندگی گریت دین خود را نجات دهید.

تروکار زدن: دفع سریع فشار بدون اعمال آرام بخشی مزیت این روش است.

  کمکهای اولیه نفخ


1_ سگ را از پهلوی راست برروی زمین می خوابانید. محل معده را برروی سمت چپ شکم سگ در زیر دنده ها مشخص می کنید (معده در این زمان بسیار اتساع پیدا کرده است).

2_ موهای این ناحیه را تراشیده و استریل می کنید. 

3_ سر سوزن شمارۀ 14 یا کاتتر کوتاه شمارۀ 20 خیلی سریع وتند وارد معده می کنید. در این زمان صدای خارج شدن گاز از سوراخ ایجاد شده قابل شنیدن است. جهت اطمینان از وارد شدن سوزن به معده می توانید با سرگ محتویات را آسپیره کنید. (مواد را به داخل سرنگ بکشید)

  کمکهای اولیه نفخ


4_ به آرامی شکم را فشار دهید، سپس سوزن را از بدن سگ خارج کرده و سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.
در این روش نگران صدمۀ وارده بر سگ و درد ناشی از سوزن و کاتتر نباشید زیرا در حالت نفج سگ خود درد شدیدی را از نفخ و پیچش معده تحمل می کند و از سوزن تزریق و یا کاتتر وارد شده بر بدن هیچ دردی احساس نمی کند.


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread108782.html#ixzz27CmDtQrC 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی