پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

عقیم سازی در سگ ها

عقیم سازی به فرآیند جراحی گفته می‌شود که در آن اندام‌های تولید مثل حیوان برداشته می‌شود. برای توله سگ‌ها و بچه‌ گربه‌ها انجام این عمل قبل از سن بلوغ (حدودا پنج ماهگی) توصیه می‌شود. عقیم سازی منجر به جلوگیری از بارداری ناخواسته در حیوان خانگی‌تان می‌گردد. همچنین مزایای رفتاری و سلامتی زیاد و بسیار مهمی برای حیوان دارد.


عقیم سازی حیوان ماده نسبت به حیوان نر کار پیچیده‌تری است.

عقیم سازی چیست؟
عقیم سازی فرآیند حذف ارگان‌های تولیدمثلی در سگ‌ها و گربه‌هاست. عقیم سازی در جنس ماده شامل خارج‌سازی رحم و تخمدان و در جنس ماده تخلیه بیضه‌ها می‌باشد. به این فرآیند گاهی “استریل کردن” یا “تثبیت” نیز گفته می‌شود.

عقیم سازی در دو جنس ماده و نر باید توسط دامپزشک صورت بگیرد. در این عمل بیهوشی عمومی مورد نیاز است. علت پیچیده تر بودن عقیم سازی در جنس ماده این است که اندام مورد نظر داخلی است.

اگرچه تمام عمل‌های جراحی ریسک‌های خودشان را دارند اما عقیم سازی یکی از رایج ترین عمل‌های جراحی در میان حیوانات است و اکثر سگ‌ها و گربه‌ها خیلی خوب از پس آن برمی‌آیند. حتما دستورالعمل منع غذایی و آشامیدنی را قبل از جراحی رعایت کنید. حوب است بدانید که بعد از عمل لازم است که حیوان شما در بیمارستان بماند از چند ساعت گرفته تا چند روز. و این مدت زمان به سن، اندازه، جنسیت، وضعیت و قوانین بیمارستان بستگی دارد.

تمامی توصیه‌های بعد از عمل و مراقبت‌های در خانه مانند استفاده از داروهای مسکن را به خوبی انجام دهید.

حیوانات خانگی می‌توانند در سن‌های پایین حدودا 8 هفتگی نیز عقیم شوند و بسیاری از پرورش دهندگان آن‌ها قبل از فروش یا واگذاری این کار را انجام می‌دهند. در غیر این صورت به طور کلی، سن قبل از رسیدن به بلوغ توصیه می‌گردد.

مزایای عقیم سازی
یکی از بهترین دلایل برای عقیم سازی حیوانات، غلبه بر مشکل ازدیاد بیش از حد جمعیت حیوانات خانگی است. روزانه هزاران توله سگ یا بچه گربه به دنیا می‌آیند در حالیکه برای همه آن‌ها خانه مناسب وجود ندارد. خوب است بدانید که در جهان هر ساله بیش از چند میلیون سگ و گربه تولید می‌شود که به علت زیادی تولید بیش از نیمی از آن‌ها را یوتانایز [1] می‌کنند. بسیاری از این حیوانات کاملا جوان و سلامت هستند.

اما عقیم سازی منافعی برای خود شما و حیوان‌تان نیز دارد. حیوان شما احتمال کمتری دارد که به مشکلات سلامت متعددی که می‌توانند تهدید کننده زندگی او باشند دچار شود. مانند سرطان‌های پستان، رحم و بیضه.

یک حیوان عقیم شده کمتر احتمال دارد که از خانه فرار کند و در بیرون پرسه بزند. حیوان عقیم نشده بیشتر درگیر دعوا می‌شود و احتمال ضربه خوردن در یک تصادف با ماشین برایشان بیشتر است.

گربه‌های نر عقیم شده به احتمال زیاد دیگر قلمروشان (خانه شما) را با ادرار کردن و نشانه گذاری در اطراف مشخص نمی‌کنند.

همچنین عقیم سازی حیوانات خانگی ماده از پریود شدن و جذب جفت آن‌ها پیشگیری می‌کند. حیوانی که پریود است بیشتر سر و صدا می‌کند و ممکن است لک خون نیز بر روی لوازم منزل و فرش نیز مشاهده کنید. سگ یا گربه در دوران فحل بیشتر سگ یا گربه‌های نر ناخواسته را به سمت خود جذب می‌کند. برخی از مشکلات رفتاری تهاجمی حیوانات خانگی با عقیم سازی رفع می‌شوند.

نگرانی های رایج در خصوص عقیم سازی
آیا حیوان خانگی من دچار افزایش وزن می‌شود؟
شما به راحتی می‌توانید با تغذیه نکردن بیش از حد و تشویقی ندادن زیاد از چاق شدن حیوانتان پیشگیری کنید. همچنین از ورزش دادن او غافل نشوید. راه رفتن منظم (برای سگ‌ها) و بازی کردن (با گربه‌ها) سبب متناسب ماندن دوستانتان می‌شود.

آیا این عمل هزینه زیادی دارد؟
عقیم سازی یک سرمایه‌گذاری مادام‌العمر برای سلامتی حیوان‌تان در خصوص بعضی بیماری‌هاست. این عمل به نسبت سایر عمل‌ها از نظر مهارت مورد نیاز دامپزشک و داروهای مورد نیاز آن، عمل ارزانی است.

برای درک بهتر هزینه عمل عقیم سازی را با این هزینه‌ها مقایسه کنید. هزینه‌های نگهداری از یک حیوان باردار و سپس مادر شیرده، بزرگ کردن توله سگ‌ها یا بچه گربه‌ها ( از جمله واکسن‌های الزامی و انگل زدایی آن‌ها) و تغذیه این کوچولوها تا زمانیکه بتوانند واگذار شوند. به جز این هزینه‌ها در حیوان عقیم نشده هزینه‌ بیماری های جدی و مشکل فرار آن‌ها نیز وجود دارد.

آیا حیوان خانگی ماده را باید بعد از یکبار تجربه فحل عقیم کرد؟
عقیم کردن حیوانات خانگی قبل از حتی یکبار فحل شدن آن‌ها باعث کاهش احتمال مشکلات سلامتی برای اعضاء تولید مثلی آن‌ها خواهد شد. این کار باعث کاهش احتمال بارداری و دست و پنجه نرم کردن حیوان با وضعیت حاملگی و مشکلات زایمان می‌شود.

اگر سگ‌ها و گربه‌های خانگی کمتری تولید شوند. تعداد بیشتری از آن‌ها خانه خواهند یافت و تعداد کمتری یوتانایز می‌شوند.

توضیحات:
Euthanasia[1] (یوتانایز)
به فرآیندی گفته می‌شود که در آن معمولا دامپزشکان (در موارد مورد نیاز و به عنوان آخرین راه حل) از پنتوباربیتال یک داروی تشنج استفاده می‌کنند. دوز زیاد این دارو به سرعت حیوان را بیهوش می‌کند و مغز و قلب او را معمولا در عرض یک تا دودقیقه از کار می‌اندازد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی