پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

8 خطر برای سگ ها

در این نوشته می‌خواهیم شما را با خطراتی که حیوانات در ماشین را تهدید می‌کند آشنا کنیم تا بتوانید به خوبی از حیوان خود در برابر آن‌ها محافظت کنید. پیش از معرفی خطرات خوب است بدانید حیواناتی که در داخل جعبه حمل هستند و یا قلاده ماشین دارند کمتر در معرض خطر هستند. مثلا در زمان تصادف حیوانی که داخل جعبۀ حمل باشد بعید است که به اطراف پرت شود. حیوانات در ماشین آسیب‌پذیر هستند و باید حواسمان به مسائل خطرناک برای آن‌ها باشد.


1. زباله
بیشتر ما به نظافت ماشینمان به اندازۀ نظافت منزل اهمیت نمی‌دهیم. اگر شما حیوانتان را همیشه در ماشین آزاد می‌گذارید باید ماشین را به اندازۀ خانه‌تان تمیز نگه دارید، چون باقی‌ماندۀ خوراکی‌هایی مثل کشمش، انگور، شکلات و آبنبات ممکن است حیوان شما را مسموم کند.

2. درهای ماشین
دامپزشکان دربارۀ شکستگی استخوان در حیواناتی که دست یا پای آن‌ها بین در ماشین مانده است هشدار می‌دهند. مطمئن شوید که کسانی که سوار ماشین شما می‌شوند، مخصوصا کودکان، حواسشان به حیوان خانگی شما هست و در را بی‌موقع باز نمی‌کنند و ناگهان نمی‌بندد.

3. پدال گاز و ترمز
اگر حیوان روی پای شما بنشیند و ناگهان زیر پای شما بپرد، ممکن است بین پدال‌ها قرار بگیرد و شما نتوانید درست و به موقع با پدال‌ها کار کنید. این موقعیت هم برای او خطرناک است و هم برای شما. اگر حیوان خانگی خود را با کمربند مخصوص ببندید یا او را داخل جعبۀ حمل بگذارید، می‌توانید از بروز بسیاری از تصادفات جلوگیری کنید.

4. پنجره
پنجره‌ها به راستی خطرات فراوانی برای حیوانات در ماشین، به خصوص سگ‌ها، دارند. وقتی پنجره کاملا باز است، ممکن است چیزی توجه سگ را به خود جلب کند و سگ از پنجره بیرون بپرد. علاوه بر این سگ‌ها از استشمام بوهای اطراف لذت می‌برند. وقتی پنجره باز است سگ سر خود را از پنجره بیرون می‌برد و چون شما با سرعت در حرکتید خاک، شن و گرد و غبار و یا حتی حشرات ریزی که در هوا هستند ممکن است به چشم سگ شما برخورد و آن را زخمی و سوراخ کند.

5. کمربند‌های ایمنی
سگ‌ها جویدن را دوست دارند و ممکن است وقتی در ماشین هستند به جویدن کمربندهای ایمنی و یا حتی صندلی‌ها مشغول شوند. دامپزشکی تعریف می‌کرد که سگی را نزد او آورده بودند که هشت کمربند ایمنی را جویده بود. موادی که سگ‌ها موقع جویدن در دهان می‌گذارند و احتمالا قورت می‌دهند می‌تواند برای سلامتی آن‌ها ضرر داشته باشد. سگی که در جعبۀ مخصوص حمل باشد از این خطر نیز ایمن است.

6. موتور ماشین
گاهی ماشین‌های خاموش و بی‌حرکت هم برای حیوان شما خطرناکند. مخصوصا در زمستان، گربه‌ها برای اینکه گرم شوند، خود را به موتور ماشین‌هایی که تازه خاموش شده‌اند می‌چسبانند. ناگفته پیداست که این کار چه قدر برایشان خطرناک است. اولین پیامد این کار سوختگی بدنشان است و اگر ماشین روشن شود، حرکت موتور یا تسمه پروانه ممکن است منجر به مرگشان شود.

7. کیسه‌های هوا
هنگام تصادف، باز شدن کیسه‌های هوا ممکن است به حیوان شما آسیب بزند. بنابراین همان‌طور که کودکان نباید روی صندلی جلو و کنار راننده بنشینند، نباید به حیوانات هم اجازه دهید که روی این صندلی باشند.

8. حیوانات در ماشین و مسئله گرما
اگر می‌خواهید حیوان خود را در ماشین تنها بگذارید، باید بدانید که در هر ساعت دمای ماشین 5 درجۀ سانتیگراد گرمتر می‌شود. حتی در یک روز خنک آفتابی دمای ماشین به سرعت بالا می‌رود و این گرما جان حیوان شما را به خطر می‌اندازد. حیوان را زمانی در ماشین تنها بگذارید که یا پنجره باز باشد و یا تهویۀ هوا روشن باشد، که هر کدام از این‌ها تبعات خود را دارند و ممکن است برای حیوان خطرناک باشند. مثلا اگر ماشین روشن باشد و حیوان شما هیجان‌زده شود، ممکن است درهای ماشین را از داخل قفل کند و یا پنجرۀ باز کسانی را وسوسه کند که حیوان شما را بزدند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی