پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

7 مورد برای سگ ها در زمستان

هنگامی که دمای هوا افت می‌کند و زمین با برف سفید پوش می‌شود، برای حفظ شادابی، امنیت و راحتی حیوان خانگی‌تان باید کمی برنامۀ روزانه‌اش را تا فرارسیدن فصل شکوفه‌ها تغییر دهید. مراقبت از حیوان خانگی‌تان در طول دورۀ زمستان نیازمند یکسری ملاحظات و آماده‌سازی‌هاست. این هفت نکتۀ مراقبت از سگ در زمستان را بخوانید تا این زمستان را به بهترین زمستان برای حیوان‌خانگی‌تان تبدیل کنید.


1. مراقب پنجه های سگ خود باشید.
طبق نظر دامپزشکان پا ها، دم و گوش های سگ بیشتر از بقیه اعضای بدنش حساس به سرما (سرمازدگی) هستند. با این حال برای گرم نگه داشتن گوش‌ها و دم سگ کار زیادی نمی توان انجام داد. تنها سعی کنید که مدت  پیاده‌روی‌های خود را کوتاه و در طول ساعات روز انجام دهید.

برای مراقبت از پنجه ی سگ می‌توانید از چکمه های مخصوص سگ استفاده نمایید تا پاهای او را برای مدتی گرم نگه دارد. همچنین این کفش‌ها می‌توانند پای سگ شما را در برابر مواد شیمیایی مانند ضدیخ حفظ کنند. مراقب باشید در صورتیکه سگ بعد از برخورد پایش به ضد یخ  شروع به لیسیدن آن نماید، ممکن است مریض شود. برای سگ هایی که از کفش استفاده نمی‌کنند می‌توانید یک حولۀ آماده داشته باشید تا بلافاصله بعد از پیاده روی پای آن‌ها را تمییز کنید.

2. میزان کالری داده شده به سگ را با میزان فعالیتش تنظیم کنید.
رژیم غذایی سگ، توسط دامپزشک طوری تنظیم شده است که همه‌ی ویتامین ها، مواد معدنی و کالری‌های مورد نیازش را به او برساند. اما هنگامی که میزان فعالیت سگ تغییر آشکارایی می‌کند، مانند فصل زمستان، باید از رسیدن مواد مغذی کافی به بدن سگ اطمینان حاصل کنید. اگر سگ شما عاشق برف بازی است و در طول روز چند بار برای بازی بیرون می‌رود باید کالری بیشتری به او برسانید، اما اگر سگ شما از دسته‌ای است که در هنگام زمستان حتی برای دستشویی هم بیرون نمی‌رود، به میزان کالری کمتری نیاز دارد چراکه فعالیت کمتری دارد. اگر میزان مناسب کالری برای سگ خود در فصل زمستان را نمی‌دانید از دامپزشک خود مشورت بخواهید.

3. فعالیت آن‌ها را با بازی‌‌های غذایی بالا ببرید.
هنگامی که حرف از چگونه غذا دادن به سگ می‌شود، روش‌های هیجان‌انگیز و خلاقانه‌ای برای سیرکردن و در عین حال بالا بردن فعالیتشان وجود دارد. برای سگ هایی که غذا انگیزه‌شان است، می‌توانید غذایشان را در چند جای خانه قرار دهید و یا تکه هایی از غذایش را پرت کنید تا سگ‌تان برای دستیابی به آن بدود و تحرک داشته باشد. بازی‌های ذهنی سگ راه مناسبی برای به حرکت دراوردنشان است با اسباب بازی‌های غذایی، پازلی یا اسباب بازی هایی که هم کنشی(نیاز به تعامل سگ دارد)می‌توانید سرگرمی و فعالیت خوبی برای او دست و پا کنید.

4. دسترسی به منابع گرمایشی را محدود کنید.
سگ ها و بیشتر از آن‌ها، گربه ها معمولا دنبال نقاط گرم خانه می‌گردند،تا در آنجا یک کش و قوسی به خود بدهند و یا یک چرت سریع بزنند. اما به خاطر داشته باشید که منابع گرمایشی ممکن است باعث سوختن پوست حیوانات شوند، زیرا که حیوانات نمی‌دانند تا چه میزان گرما می‌توانند دریافت کنند. مثلا گربه ها ممکن است سعی کنند تا در کنار یک رادیاتور لم بدهند و یا بر روی یک بخاری بپرند. بنابراین دسترسی حیوان خانگی‌تان به این نقاط را محدود کنید.

5. از بیرون رفتن سگ بدون قلاده پرهیز کنید.
حتی اگر سگ شما عاشق دویدن در اطراف خانه بدون استفاده از قلاده است، این کار در مواقع سرما خطر زیادی به همراه دارد و برای مراقبت از سگ در زمستان باید از آن اجتناب کرد. همچنین در فصل زمستان بدلیل یخ زدگی معابر احتمال زمین خوردن سگ ها ، و حتی تصادف وسائط نقلیه با سگ ها بسیار بیشتر است.

6. فواصل بین حمام‌ها را زیاد کنید.
کرم‌های مرطوب‌کننده در فصل زمستان برای جلوگیری از خشکی پوست ما بسیار مناسب هستند. اما با وجود اینکه حمام کردن پوست حیوانات خانگی را نیز درست مانند پوست ما خشک می‌کند، آن‌ها راهکارهای مقابله با آن را ندارند.

اگرچه خشکی پوست معضل خیلی بزرگی برای حیوان خانگی به‌ وجود نمی‌آورد اما می‌تواند موجب ناراحتی و رنج آن‌ها گردد.  در فصول زمستان قطع کامل حمام سگ ها توصیه نمی‌شود، چراکه علاوه بر دلایل واضح مثل بو گرفتن حیوان، برخی حیوانات آلرژی دارند و نیاز است که مرتب حمام شوند. در زمستان بهترین کار این است که تعداد دفعات حمام را کاهش داده و فاصلۀ میان آن‌ها را بیشتر کنید. خوب است که با دامپزشک خود برای گرفتن یک شامپوی مخصوص با رطوبت رسانی بالا، مشورت نمایید.

7. مراقبت از سگ در زمستان های بحرانی
اگر در قسمتی از کشور زندگی می‌کنید که احتمال کولاک شدید در آن قسمت وجود دارد،یک لیست از ملزومات حیوان خانگی خود آماده داشته باشد. با این کار خیالتان راحت است که در صورت گیر کردن در برف همه‌‌ی لوازم مورد نیاز حیوان خانگی‌تان را دم دست دارید. این لیست تقریبا مشابه لیست ملزوماتی است که برای خود جمع می‌کنید. این لیست شامل پتو، چراغ قوه، آب شرب، مقداری غذا، داروهای اولیه، و وسیله‌ای برای سرگرمی می‌شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی