پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نگهداری گربه پرشین

 نگهداری گربه پرشین

 


\/\آیا پرشین با بچه ها و حیوانات دیگر رفتار مناسبی دارد؟/\/

-
آنها حیوانات خانگی فوق العاده ای هستند و از مصاحبت با انسانها و حیوانات دیگر لذت میبرند.آنها حیوان خوب خانواده هستند تا زمانیکه بچه های شیطون اذیتشان نکنند. آنها را از بچه هایی که انگشتان چسبناک دارند دور نگهدارید. پرشین ها کودکان مهربان و آرام را ترجیح میدهند و به نوارش محبت آمیز آنها نیاز دارند.این نژاد مطمئن برای یک خانواده بالغ مناسب تر هستند.


 
نگهداری گربه پرشین

\/\پرشین در خانه یا خارج خانه؟/\/
-
 
پرشین ها، گربه های فوق العاده ای برای آپارتمان هستند. آنها محیط آرام و بی خطر را ترجیح می دهند. توصیه شده پرشین ها برای بهداشت موهای بلندشان (خاکی شدن، چرب شدن، به هم چسبیدن، کنه ها، کک، شپش و آفات دیگر) در منزل نگهداری کنید، طبیعت آرام و متین،آنها را گربه ای مناسب برای داخل خانه کرده است. مثل تمام گربه های دیگر آنها آزادی و فرار را دوست دارند، تدابیر لازم برای محیطی غیر قابل فرار توصیه شده است و اگر به گربه خود اجازه خروج و گردش در حیاط را می دهید به شدت مراقب باشید و حیاط را ایمن کنید هم از نظر فرار و هم از نظر بهداشت و درگیری با حیوانات دیگر. در صورت امکان برای او پنجره کوچک یا فضای پنجره مانندی را فراهم کنید تا او بتواند در اونجا از مناظر بیرون لذت ببرد و حمام افتاب بگیرد این کار برای کمک در حفظ سلامت او موثر است. بازی با آنها باعث می شود در خانه بی حوصله نشوند، بازی که حس شکار را در آنها به وجود بیاورد کمک خوبی برای نگهداری بهتر آن ها در خانه است.


 
نگهداری گربه پرشین


\/\بهداشت و مراقبت چشم ها در پرشین/\/
-
 
مراقبت از چشم گربه ها ساده است و زمان کمی لازم دارد.برای اینکه آنها همیشه چشمانی سالم داشته باشند مراقب باشید شامپو ، محلول های نظافت و یا پودر در هنگام نظافت گربه به چشم آنها وارد نشود.
چشم گربه های پرشین مقداری ماده ی چسبناک به رنگ قهوه ای دارد که از چشمانشان ترشح میکنند.به طور کلی با توجه به شکل صورت و بینی و احتمالا تنگی معابر بینی و مجاری اشکی در اکثر موارد امری طبیعی در نظر گرفته شده است.
فقط زمانی که چشم یا پلک آنها قرمز یا متورم و درد ناک به نظر بیاید یا چشم آنها به نظر آلوده یا عفونی شده باشد نگران شوید و در این موارد حتما با دامپزشک مشورت کنید.
پرشین ها به مراقبت روزانه چشم احتیاج دارند، از یک مسواک کوچک استفاده کنید و به آرامی موهای اطراف چشم را شونه بزنید و موهایی که ممکن است باعث تحریک و التهاب چشم شود را تمیز کنید. اگر روازنه این کار را انجام دهید بهداشت چشم آنها ساده است.
اینکار چشم گربه شمارا پیوسته روشن و براق و عاری از ماده چسبنده و لزج خواهد کرد.
شما باید برای هر چشم از یک گوش پاک کن تمیز استفاده کنید و آن را با آب گرم مرطوب کنید و در روز 2 بار چشم پرشین را تمیز کنید. همچنین دامپزشک شما می تواند یک محلول ملایم برای شستشوی چشم آنها به شما بدهد.هرگز از صابون یا بقیه تمیز کننده ها برای چشم پرشین ها استفاده نکنید مگر اینکه دامپزشک آن را تجویز کرده باشد.
 


نگهداری گربه پرشین


\/\نظافت گوش ها در گربه ی پرشین/\/
-
 
مانند اکثر گربه ها پرشین ها هم قادر نیستند داخل گوش های خود را تمیز کنند.صاحبان آنها باید مسئولیت تمیز کردن ماده نا خوشایند و مومی شکل گوش آنها را به عهده بگیرند. زیرا داخل گوش های آنها حساس ترین پوست بدن گربه است، این عمل باید با یک گوش پاک کن خاص یا دستمال کاغذی مرطوب یا حوله یا لیف نرم انجام شود و با مراقبت ویژه ی شما تا این روش سریع ، نرم و به شکلی کار آمد انجام شود. همیشه برای مراقبت از وجود "کنه" که اغلب در پشت لاله های زرد رنگ گوش و اطراف گوش وجود دارند گوش را خوب چک کنید و مطمئن شوید.گربه هایی که اغلب در زمان حضورشون از درد به خود میپیچند یا سر خود را زیاد میخارانند یا زیاد سر خود را به شدت تکان میدهند مشکل قابل توجهی وجود دارد. این ضروری است که قبل از اینکه هرگونه عفونت یا "کنه" آسیبی به شنوایی بزند تحت نظر دامپزشک قرار بگیرد.


 
نگهداری گربه پرشین


\/\حمام گربه های پرشین/\/
-
 
متاسفانه پرشین ها احتیاج دارند هر هفته یا هر ماه حمامشان کنید مخصوصا اگر به آنها اجازه ی خروج از خانه را بدهید. زمان و تعداد حمام ها بستگی به ترجیح مالک، توصیه های دامپزشک و شیوه و محیط زندگی پرشین دارد. گربه هایی که اجازه دارند در حیاط خونه گردش کنند، خاک، شاخه ها، آشغال های ریز مضر برای سلامتی آنها بین موهایشان میماند و با خودشون به داخل خانه می آورند در نتیجه این ها از پرشین هایی که فقط در خانه هستند به حمام بیشتری احتیاج دارند. اما پرشین هایی هم که فقط در منزل هستند خطرات مضر و کثیف شدن دارند به خاطره موهای بلندشان ممکن است هر بار که به ظرف خاک خود میروند قسمتی از آن خاک به موهای بدن، دست و پاها و حتی دم آنها گیر کند. این خطرات فقط به گربه ختم نمی شود و ممکن است حتی کسی که او را نظافت یا برس میکشد منتقل شود و برای شخص هم تولید خطر کند. حمام کردن به طور منظم از گسترش باکتری در سرار منزل و حتی صاحب گربه جلوگیری میکند و باعث میشود هم پرشین هم افراد خانواده سالم بمانند.


 
نگهداری گربه پرشین


\/\علف گربه برای پرشین ها/\/
-
پرشین ها گربه های تنبلی هستند و ترجیح میدهند اکثر ساعات روز را لم بدهند و یا بخوابند، یکی از راههای ورزش دادن یا بازی کردن با آنها استفاده از گیاه و یا محصولات دارای علف گربه است. اگر گربه شما به علف گربه عکس العمل نشان می دهد پس سعی کنید هر از گاهی از این گیاه استفاده کنید. شما می توانید از محصولات این گیاه برای تشویق پرشین و عادت آنها به محل خواب و جلوگیری از چنگ کشیدن به لوازم خانه استفاده کنید.
برای اطلاعات بیشتر و تاثیر آن بر روی گربه ها میتوانید به تاپیک زیر مراجعه کنید.نگهداری گربه پرشین


ادامه دارد....

 \\// گرد آوری ، ترجمه و نویسنده : M.B \\//


PersianPet Forum - www.mypet.ir 
http://persianpet.org/forum/thread113928.html#ixzz2FPeHii1b 
Under Creative Commons License: 
Attribution 
Follow us: 
@persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی