آیا گربه راگمافن نژاد مناسبی برای من است؟

راگمافن نژادی بسیار باوفا و همراهی بسیار مهربان است. آنها بسیار صبور و متین هستند و ایده آل برای خانواده هایی با بچه های کوچک و پرانرژی. آنها بازی کردن شما را به خوبی تحمل میکنند و به حداقل نظافت نیاز دارند. آنها در سرتاسر خانه به دنبال شما راه میافتند و در زمانی که به خانه می آیید به پیشواز شما می آیند. آنها را به عنوان گربه هایی که علاقه دارند رو پاهای شما بشینند و کنار شما بخوابند میشناسند. نباید آنها بیرون از منزل نگهداری شوند و تقریبا مشکل ژنتیکی خاصی ندارند.
اگر شما میتوانید از گربه ای فقط در منزل نگهداری کنید و زمان کافی برای توجه و محبت به آنها را دارید راگمافن ها بسیار مناسب شما میباشد. 

آیا گربه راگمافن نژاد مناسبی برای من است؟

//تاریخچه\\
.
تاریخچه نژاد راگمافن از نژاد رگدال شروع میشود. تاریخچه نژاد رگدال در سال 1960 در کالیفرنیا آغاز شد.
رگدال ممکن است ترکیبی از نژاد برمه، بیرمن، پرشین باشد، اما گربه ای که اعتبار این نژاد را به خود تخصص می دهد گربه ای سفید به نام ژوزفین است که بدلیل تصادف با یک خودرو او را به دانشگاه کالیفرنیا میبرند و در آنجا به ویژگیهای او پی میبرند.
خانم "ان بیکر"، تاسیس کننده نژاد رگدال احساس کرد درون ژوزفین آرامش و متانت خاصی وجود دارد و زمانی که او را در آغوش میکشند خود را کامل بی حس و شل میکند و بسیار لذت میبرد.
درآن زمان گروه هایی از پرورش دهندگان بوجود آمدند که میخواستند رگدال را به سمت رنگ ها و طرح های مختلف ببرند ولی خانم بیکر با آنها به مخالفت برخواست و این مخالفت نتیجه اش نژاد جدیدی شد که بسیار شبیه رگدال اما با طرح ها و رنگ های متفاوت تر بوجود آمد.
به این نژاد جدید رگمافن گفته شد و همچنین به عنوان دختران ژوزفین نیز معرفی میشود.


آیا گربه راگمافن نژاد مناسبی برای من است؟

//مشخصات ظاهری\\
.
سر: آنها سری گرد دارند با پوزه گوه مانند ، پیشانی آنها گرد و چونه آنها نیز گرد می باشد. گردن آنها کوتاه میباشد. چشمان بادامی نزدیک به گرد و طلایی و زرد آنها در اندازه متوسط و به همان میزان که از بالای سر فاصه دارد از کنار سر هم فاصله دارد. گوش های آنها نسبتا بزرگ عمیق و نسبتا پهن هستند. و هماهنگی چشم ها و گوش ها آنها را به نگاهی شیرین مبدل میکند.

بدن: این نژاد بدن بزرگ و عضلانی دارد، سینه ی آنها پهن و کشیده،همچنین شانه ها نیز پهن میباشد بدن آنها بسیار پر گوشت است به طوری که در هنگام نوازش شما به خوبی احساس میکنید. دم آنها نسبت به بدن طولانی است. دم آنها پر مو و بسیار نرم است با پهنای متوسط در ابتدا و اندکی مخروطی در آخر دم. پاهای آنها استخوان بندی درشتی دارد و طول متوسطی دارد و پنجه های آنها پهن و بزرگ هستند تا قادر باشند با وزن زیاد خود تعادل را برقرار کنند.

اندازه: بنا به استاندارد CFA سایز آنها بزرگ طبقه بندی شده است.

آیا گربه راگمافن نژاد مناسبی برای من است؟

//خصوصیات رفتاری نژاد راگمافن\\
.
راگمافن ها رفتاری بسیار شرین و دوست داشتنی دارند. تا زمانی که شما یکی از این گربه های دوست داشتنی را نداشته باشید توصیفش سخت است. با گذشت زمان شما به شخصیت استثنایی او پی میبرید و میبینید چقدر با بقیه گربه ها متفاوت است. راگمافن ها ارتباط عاطفی عمیقی با خانواده برقرار میکند و زمانی که به خانه برمیگردید با صمیمیت ورودتان را خوش آمد میگوید، و با یکبار داشتن از این نژاد شما همیشه خواهان آنها خواهید شد. شما به احتمال زیاد به آنها اعتیاد می آورید و میبینید داشتن فقط یکی از این عروسک های خوشگل برای شما کافی نیست. راگمافن ها با بچه ها رفتار فوق العاده ای دارند. خلق و خوی آرام و صبورشان به آنها این اجازه رو میدهد که بتوانند با بازی های خشن کودکان کنار بیایند و با آنها رابطه خوبی برقرار کنند حتی ممکن است شما آنها را در مهمانی چایی دختر کوچکتان بین بقیه عروسک ها ببینید یا در حال بازی و سواری کالسکه کودکتان. آنها خیلی باهوش و با استعداد هستند و حتی در مواردی صاحبان آنها گزارش دادند که آنها بعضی بازی ها رو یاد گرفتند. آنها همچنین برای افرادی که تنها زندگی میکنند بسیار فوق العاده هستند زیرا آنها بسیار همدم و پشتیبان شما میشوند. آنها به حرف های شما گوش میکنند و با علاقه به شما پاسخ میدهند. این نژاد همچنین برای سفر نیز مناسب هستند. شخصیت آسان از کنار مسائل گذشتنشان باعث میشود تقریبا در تمام محیط ها بخوبی و آرامش زندگی کنند البته تا زمانی که علاقه و توجه صاحب خود را به خود ببینند.. آنها خیلی دوست دارند در زمانی که تلویریون میبیند و یا روزنامه میخونید روی دستان یا پاهای شما لم بدهند و خر خر کنند. ولی آنها اصلا گربه های تنبلی نیستند. فقط کافی است اسباب بازی هایشان را برای آنها بیاورید تا فعالیتشان و بازیگوشیشان رو ببینید. باید آنها را فقط در منزل نگهداری کرد زیرا موجوداتی هستند که به راحتی به افراد غریبه اعتماد میکنند. خطرات بیشماری برای آنها در بیرون از خانه وجود دارد که باید از آنها دور نگهشان دارید.

آیا گربه راگمافن نژاد مناسبی برای من است؟

//صفات رفتاری\\
.
راگمافن ها تا سن 4 تا 5 سالگی به بلوغ نمیرسند بنابراین شما مدت زیادی یک گربه بازیگوش و بیش از حد زیبا را خواهید داشت با رفتار یک بچه گربه دوست داشتنی. میتوان به راحتی به قلاده آموزششان داد و به گردش و پیاده روی برد. آنها بسیار اجتماعی، بازیگوش، کم صدا (صدایی نرم و دلنشین) و اجتماعی هستند. آنها مثل یک توله سگ به دور صاحب خود میچرخند و ستایشش میکنند و همراهان فوق العاده ای هستند. بخاطر ذات فوق العاده آنها با تمام انسان ها و حیوانات بخوبی کنار میایند و آشنا میشوند. بخاطر غیر تهاجمی بودن راگمافن ها حتی در زمانی که مورد حمله قرار میگیرند از خود دفاع نمیکنند برای همین خصلت صاحبان آنها باید بسیار مراقب آنها باشند و فقط در منزل از آنها نگهداری کنند. یکی از نکات جالب در مورد نژاد راگمافن این است که وقتی بچه گربه بدنیا می آیند کاملا سفید هستند و در حالی که به سن بلوغ نزدیک میشوند کم کم رنگ و طرح آنها پدیدار شده و شکل میگیرد 

آیا گربه راگمافن نژاد مناسبی برای من است؟

//طول عمر\\
.
.میانگین سنی نژاد راگمافن 18 سال است و با دقت خوب و مراقبت های پزشکی آنها میتوانند بسیار بیشتر از این نیز عمر کنند.
آیا گربه راگمافن نژاد مناسبی برای من است؟ادامه دارد....

\\// گرد آوری ، ترجمه و نویسنده : M.B \\//